Parný čistič okien

ivanat
8. jan 2017

Ahojte 🙂, používate parný čistič okien? Ako ste s ním spokojné a akú značku resp. typ preferujete? Ďakujem 🙂

ljzozv
8. jan 2017

mám ten z lidla, myslím že vileda.... a som veľmi spokojná... akurát musím dočisťovať okraje... ale to je pochopiteľné, nedá sa ísť s ním úplne do kraja skla.. ale máme ešte staré okná, neviem či by to na nových tiež robilo...

zveva
8. jan 2017

Parny cistic na okna je max.sprostost

katka26021974
8. jan 2017

@zveva máš to doma? Tiež premýšľam nad kupou karcher. Prečo je to blbosť?

libawet
8. jan 2017

@ivanat ach bože baby, aká som rada, že sú ešte ženy, ktoré umývajú okná, ja som si myslela, čo vidím aj na našej ulici, že len ja a moja mama sme ešte takto " blbé" , prepáčte za výraz, naozaj ma to teší 🙂 ....tiež som nad parným čističom uvažovala, tak som najprv skúsila u mojej kamošky, no nepáčilo sa mi to, naozaj tie okraje okna treba ešte dočisťovať...ja používam vodu s len trochou Cleanu a klasickú gumovú stierku, potom nemusím ani leštiť.

ivanat
autor
8. jan 2017

@libawet Po gumovej stierke mne ostávajú smuhy. Mám veľký dom so 4 balkónami, 3 vikierami, francúzkym oknom + klasické okná a fakt ma nebaví každé okno po gumovej stierke ešte pretierať a ostavajú po tom gumáčiky z utierky. Hľadám jednoduchší spôsob....

libawet
8. jan 2017

@ivanat záleží, koľko dávaš do vedra s vodou čistidla? Stačí naozaj len pár kvapiek, nemalo by to peniť, a stierku po každom zotrení pásu okna, utrieť do handry, aby sa práve tie šmuhy nerobili. Ja používam modrý Clean, ten je fakt dobrý. Tiež mám dom a kopec okien, ale toto sa mi osvedčilo....nechcem Ťa jasné že presviedčať, len prikladám svoju skúsenosť.

ivanat
autor
8. jan 2017

@libawet Ďakujem, skúsim stierku utierať, to som nerobila 🙂

tudla
8. jan 2017

Ja som stara skola. Verte mi moja mama je blazon do upratovania a najviac sa mi osvedcili noviny mame aj parny aj stoerku ale okno vzdy dolestim clinom a novinami. Samozrejme najprv umyjem vodou a saponatom kedze ten smog je desny utroem stierko nech mam malo smuch ale dolestim to fakt tymi novinami

evittam
8. jan 2017

@ivanat Ja nepoužívam žiadnu stierku, žiadne parné čističe ani nič podobné. Sklá umývam čistou vodou a švédskou utierkou - nič viac a nič menej. Rámy mám biele tak tie niekedy ak sú moc špinavé tak použijem Cif.....😉

libawet
8. jan 2017

@tudla určite áno, len keď je príliš veľa okien, nevládzeš ešte leštiť a hľadáš cestu, kde umyješ a hneď aj vyleštíš, také 2 v 1. 🙂

zveva
8. jan 2017

@katka26021974 mala som a hned som ho vratila. Neda sa s tym umyvat.handrou je to lepsie a ovela rychlejsie. A ked uz som s tym konecne zotrela vody, para sa pod zaluziami zrazila a zacali mi po okne tiect cicerky...no na nervy...takze este raz. Okraje sa s tym vycistit nedaju. Potom som dostala vakuovy cistic od karcher...to uz je nieco ine. S tym to ide rychlo a dobre. Na ramy sice handru treba a este pretriet okraje, ale i tak super. Napr.mame na schodisku presklenne zabradlie. A stale su tam itlacene male ruky...inokedy mi to trvalo asi hodinu, teraz cca 10min.

tudla
8. jan 2017

@libawet ja byvam v dome okien tu je habadej. Ale suhlasim nejde o zivot nikto nekontroluje ci tam mate smuhu dve ci nie. Len si myslim ze tym parnym nedosiahnete taky vysledok ako ked to vypiplete. V kazdom pripade parny stroj je paradna vec a vyuzitie ma siroke nie len okna. Cize uz len ho vychytat v nejakej tej akcoske a dom/byt bude ako novy

katka26021974
8. jan 2017

@zveva a teda kärcher je Ok? Bývam v dome a veľa okien. Rada by som si to uľahčila.

zveva
8. jan 2017

@katka26021974 no ano. Iny som nemala, ale tu je vyhoda, ze sa da dokupit bateria, kedze su to vsetko akumulatorove veci.