Parný čistič - skúsenosti

iveta71
3. nov 2013

Ahojte, potrebujem poradiť od niekoho, kto má skúsenosti s parným čističom - ručným. Už mám plné zuby vyškriabavania špiny z rohov kuchynskej linky alebo leštením okien a para sa mi zdá ako ideálne riešenie. Len neviem, čo potom so špinou, čo steká a či je to vôbec účinné. Je to dosť drahá záležitosť, tak mi niekto poraďte ☹ ☹ ☹

zita19
3. nov 2013

Na spinu v rohoch kuchynskej linky, zazratu spinu okolo vane, vselijate tie debilne zakutia na oknach, zasobnik na avivaz z pracky.... Idealny. Okna tiez, ken sa treba pripravit. Ja porozkladam stare postelne, co odkladam len na tieto prilezitosti a spina ma kde odist. Ale musis sa s tym naucit cistit a vonkajsie skla je aj tak najlepsie najprv umyt. A lestenie to ostava aj ked nie je to za take zufale. Necakaj, ze to pusti pripecenu spinu v rure. Ale pomoze to. Nekupuj len ten na okna, ale univerzalny,

iveta71
autor
3. nov 2013

@zita19
Ja som si len myslela, že pod okná budem musieť pchať handry lebo však kam by išla tá špinavá voda? Vidím, že aj ty máš plné zuby umývania okien, ja som z toho hotová a hlavne zo žalúzií. A vďaka za odpoveď.

zita19
3. nov 2013

Ako casom prides na co sa ti to cudo hodi, na co je zbytocne ho vytahovat. Ale na spinu zazratu je dobry 🙂 , na spinu zapecenu slaby 😝

bamb27
3. nov 2013

@iveta71 na nedostupne zakutia, zazratu spinu hlavne v rohoch a skarach je ako stvoreny,,, voda sa vytlaci von, utries kuchynskou utierkou,,, ja cely byt vyriadim s litrom destilovanej vody a 2 baleniami kuchynskych utierok,, utriet to samozrejme treba,, ale nestriekas tu paru donemoty ze to tecie kade tade,, natriekas a utries,, na okna to moc nepouzivam, ale musim napisat ze lepsi je taky klasicky, v tvare maleho vysavaca, kde mas trysku na konci hadicky, dostanes sa s tym vsade,, ten rucny je nemotorny lebo ma trysku na konci sosaka,,, cize musis drzat cely parny cistic len vertikalne ,,, u mna je to uzasny pomocnik, nedam za nic, paradny je aj na podlahy ..okna a zaluzie s tym ale moc neporiesis, to fakt najmansia namaha vyjde urobit to klasicky

macus30
4. nov 2013

ja mam aj rucny a aj zem sa mi s nim da umyvat a som neskutocne spokojna...zachvilu mam podlahu umytu a zaroven aj dezinfikuje takze som uplne uplne maximalne spokojna...takze vrelo odporucam...🙂 🙂 🙂