Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
21. máj 2009

Blov, no byvaju v piatok, ale tak sa mi zda, ze si tam uz robia, co chcu... 😀
skoda, ze Miska je stale taka uplakana ☹ ani vonku, ked moze obzerat, co chce, nie je lepsia...? 😕 tam ma vela novych podnetov, mohlo by ju cosi zaujat... 😒

Kwatka, nepomahaju ti ani Torecanove cipky? mne ked uz bolo najhorsie, tak som si ich dala... tak dnes pekne oddychuj a nejako to predychaj, kazdym dnom by to uz hadam malo skoncit (z vlastnej skusenosti - po dni, ked som uz myslela, ze umriem, tak sa to uz zacalo lepsit... 😉 ) drz sa!!! 🙂

kwatka
21. máj 2009

weji: torecanove cipky som ešte neskúšala, pri predchádzajúcej poradni mi ich lekárka predpísala dokonca až 2 balenia, ale som ešte ani jeden nezobrala, sa bojím, aby to nejako neublížilo bábenku, ja celkovo lieky odkedy viem, že som tehotná tak neberiem, maximálne vitamíny a magnézium a ešte tie na tlak, čo mi už skôr predpísala, ale teraz už nie. A ďakujem za povzbudive slová, dúfam, že to aj tak bude a bude lepšie 🙂

weja
autor
21. máj 2009

Kwatka, keby mohli ublizit babu, tak by ich hadam nepredpisovali vsetci gynekologovia... ale drzim palce, nech to prezijes aj bez nich... 😉

miriamka
21. máj 2009

Dobre ranko,
no nechcem kricat...ale ak nam dal Jakubko k svojim 1 .narodeninkam darcek ze bude konecne spinkat,tak super.Uz 3 noc za sebou prespal uplne celucicku 😵 ...no ved po roku uz bolo aj na case,nie?Uvidime ako to bude pokracovat.
No Blov...a Miska ani vonku nie je kludna?Nas aspon vonku je ok,na hupacke sa mu paci,v piesku...proste aby mohol stale nieco pozorovat.
Inac v praci fofre...a o tyzden idem na sluzobku 😠

blovitc120
21. máj 2009

Baby, Miška moc v kočíku byť nechce a keď už, spať v ňom nebude ani za nič na svete. Ona sa mi stále chce pozerať na kolesá kočíka, ako sa krútia, alebo žeby do nákupného košíka 😲? Proste sa prevesí dole hlavou v tom kočíku,ešte že je pripútaná. A keď ju dám normálne, aby sedela, hrozný rev. Tak chodíme ako šiši dole hlavou 😒. A ľahnúť ani za svet, keby sme chodili celý deň von, oko nezavrie.
Práve teraz má novú zábavu, dala som jej krabicu, v ktorej je všetko možné, mám jednu takú doma a som ju nevyhodila kvôli nej. Tak vyberá všetko a ochutnáva 🙂. Našla tam pohľadnice, ktoré sme kedysi kúpili v Chorvátsku, len sme ich nestihli napísať a poslať a boli tam aj 2 známky, tak samozrejme zobrala známky a začala ich jesť, úplne je dolepená z toho lepidla, ale zjavne jej chutili, lebo bol plač, keď som ich zobrala.
Kwatka, neboj, to je normálne, ja som tiež vždy myslela, že už bude dobre a ďalší deň prišla hrôza hrôzuca, tak mi bolo zle, ale v 19tt to naozaj skončilo 🙂.
Miriamka úprimne závidím, ja som dnes bola od 1:30 do 4:17 hore 😝, proste sme nespali. A o pol 7 sme boli vyspatí, pričom cez deň spala 20 a 30 minút ☹. Hovorím to už stokrát, ona fakt na niečom šlape 😒. Lebo keby spala cez deň, tak chápem, že v noci nie, ale ona nespí ani cez deň...

weja
autor
21. máj 2009

Miri, a na ako dlho ides na sluzobku? 😕
ale gratulujem ku krasne prespatym nociam 😵

Blov, no Miska je zjavne veeelmi zvedavy typ 🙂 tak jej nabal tu skatulu aj do kocika, alebo aspon jej cast, mozno si to vozenie dole hlavou rozmysli 😀 😉

nastasia
21. máj 2009

ahojte,
ako sa dnes mate? ja mam konecne trochu volna v skole 🙂
miriamka a kam ides na sluzobku?
blov, neboj urcite to misku prestane o chvilku bavit a najde si inu zabavu 😉
kwatka, dufam, ze nevolnosti sa uz coskoro skoncia a ved ked ti je tak zle tak si tie cipky daj. keby boli skodlive tak ich urcite nepredpisuju.

num7976
21. máj 2009

ahojte kocky jej ked si tak predstavim,ze za chvilku aj my budeme oslavovat prvy rocik!!!no mnamka no tu tortu by som aj ja rada zbuchla,no neviem ci budem mat odvahu..
nam dnes vysiel treti zubok juchu horna lopatka,no este z nej neni lopatka,len ciarocka,ale je von hura!!!a vy ostatne ste ako na tom zo zubkami?
nemam ani cas vam moc pisat teraz,lebo ked pridem na net tak len silvinke objednavam co treba tak hladam kde co maju pekne..
miriamka vy ste malemu kupili to odrazadlo?lebo ja by som to malej chcela snad to vyuzije,mtoorku uz mame,no nedociahne na nu chi chi tak ma nohy v lufte a len ju potiskame na nej

nastasia
21. máj 2009

num, veru uz by si mala daky recept pozerat, narodniny su tu coskoro 🙂 musi byt zlata na tej motorke

miriamka
21. máj 2009

Blov...no hadam bude Miska pekne spinkat skorej nez naz Jakub,cakali sme na to rok 😖
Num...nie,nekupovali sme malemu ziadne odrazadlo,kupili sme mu taky nafukovaci vlacik s gulickami,takze sa tam jasi.Uz kupime az neskor hned trojkolku.

smejko1
22. máj 2009

ahojte, uz sme doma. cesta bola \ok, len fesak nie a nie spinkat, ale v noci pohoda.... papal a spal.......

este sme nezacali s prikrmami, ale dnes bude den D

len dnes sme daky uplackany, tak neviem ci Vas docitam. ale blahozelam jakubkovi k 1 rociku a ku spinkamiu....

my sa v noci stale budime na papanie.......ale len sa napapa a zaspinka........

vsetky Vas pozdravujem a drzim palce pri snazilkovani, snazilkam........

my zacneme ked nam damienko zacne pekne spavat, takze si este pockaaaaaaaaaaaaaaaaaam hihi

blov , drz sa....... ved sa to tvoje dieta musi raz unavit \[alebo nie???}

wejka - nezamrzni v praci

numka - blahozelam ku 3 zubku, my zatial nic

no opat plackame, tak nenapisem viac,,,,,, ale isto sa ozvem uz viacej......

miriamka
22. máj 2009

Ahojte,
tak uz je to 4 noc za sebou,co maly prespal uplne ale uplne celucicku bez jedineho zamrncania...takze este chvilku,a mozeme rozmyslat nad druhym 😉 Asi sa zlakol ked sme mu hovorili,ze ak bude taky zly,bratricek tak skoro nepride 😀

miriamka
22. máj 2009

Smejko...tak daj vediet ako dopadne prvy prikrm 😉

nastasia
22. máj 2009

miriamka, no to je super, ze jakubko uz takto spinka, asi to fakt zabralo 😉 chceli by ste aj druhe chlapceka?
smejko, som zvedava ci mu bude chutit

weja
autor
22. máj 2009

krasne piatkove rano 🙂
Numka, gratulujem k zubkom 😵 nase krstna odrazadlo mal a dokonca si ho tak oblubil, ze sa na nom vozi doteraz - a to uz ma 4 roky 😀 samozrejme, ze uz sucha nohy za sebou, lebo je na to privelky, ale hold - oblubena hracka je stale v kurze 🙂

Smejko, ahoooj 🙂 som rada, ze cestu ste prezili v pohode, ako sa vam paci doma? (blba otazka, ze? 😀)
v praci isto nezamrznem, aj tu je strasne teplo 😝 sice v horach len nejakych 20 stupnov, ale aj to je nezvyk 😅

Miri, ten Jakubko sa uplne zazracne zmenil 😵 super, aspon si v praci oddychnutejsia... a kam to ides na tu sluzboku?

miriamka
22. máj 2009

Weji...no kiez by uz maly pekne spinkal,ved bolo na case.Kazdy hovori ze pol rocne babo prespi celu noc...a my sme ako dlho na to cakali,cely rok 😠
Nasta...ano,chcela by som druheho chlapceka 😉
Inac na sluzobku idem do Varsavy

weja
autor
22. máj 2009

Miriamka, pekna fotka, Jakubko uz na nej vyzera taky velky 😵 ziadne babatko, uz je z neho krasny chlapcek 🙂
a na ako dlho tam ides? 😕
inak si pamatam, ze ked si bola tehu, tak si chcela o trosku viac dievcatko, ze? 😉 sranda, ako sa to otocilo... 🙂

nastasia
22. máj 2009

tak, ale hlavne, ze uz zacal pekne spinkat 🙂 pri vas ci vo svojej izbicke?
no to je naozaj sranda ako sa to otocilo 😉 ozaj kolko by ste chceli mat deti? moj priatel 4, ale neviem neviem ci by som to zvladla, ja asi tri

miriamka
22. máj 2009

Weji...veru,uz to nie je ziadne babatko co mame doma,je to uz riadny chlapcek 😉
Ano,chcela som viac dievcatko,a teraz by som chcela opat chlapceka 😵
Inac by sme chceli mat 3 deti,ale uvidime co a ako bude...predsa len budem mat uz 30 tento rok,tak kto vie ci to este stihame.

miriamka
22. máj 2009

A inac...od 8.maja uz spinka sam v izbe 😉

weja
autor
22. máj 2009

Nastasia, no 4 deti su uz ozaj dost 😨 my by sme chceli dve urcite a tretie mozno trochu neskor, ked tie dve troska odrastu, to uz bude len tak pre radost 😀 ale ktovie... pre zaciatok budem rada, ked sa dopracujem aspon k jednemu... 😒
Miri, 30ka je nic, to mas stale este cca 7-8 rockov cas 😉

nastasia
22. máj 2009

blov, miska je podarena na fotkach
miriamka, to stihas v pohode tretie aj v 35-ke 🙂
weji, neboj urcite ano 🙂 aj ja by som chcela to tretie tak neskor, lebo teraz to vidim na nasich, ze im chyba, ze uz s nimi nema kto chodit po vyletoch. nacase im urobit vnucatko 😀 i ked oni este nechcu ☹

blovitc120
22. máj 2009

Ahojte, pozerám, že zase prebieha debata o spánku. Ja si v zúfalstve trhám vlasy. Miriamka, ja sa obávam, že Miška ako malé dieťa nebude spať NIKDY, pretože ona nespí ani cez deň a Jakubko aspoň cez deň spával. Ja môžem zrátať na prstoch rúk, koľkokrát mi za tých 8 mesiacov spala doma viac ako 30 minút a posledný mesiac to platí už aj na spanie vonku. 2x denne spí 20-30 minút maximálne. Vážne som už z toho znechutená, pretože nestíham vôbec nič a vôbec sa to nezlepšuje. Moja domácnosť pripomína cigánsky chliev a chce sa mi už z toho zvracať. Viete si predstaviť, že by ste 8 mesiacov poriadne neupratali? Večer keď zaspí nemôžem, lebo to skoro ani nedýchame, aby sme ju nezobudili. O tom, že nemám vážne ani chvíľku pre seba nehovorím, to je teraz nepodstatné. Keď konečne cez deň zaspí, stihnem sa akurát umyť a prípadne zapnúť práčku a to je všetko. NIČ VIAC. Žiadne varenie, pečenie, prach utriem až keď ho je veľmi vidieť a tak by som mohla pokračovať. Desím sa toho, keď začne spať 1x denne 20 minút. A ešte som si tu v jednej diskusii prečítala, že jedna baba má 1,5 ročnú dcéru a spí jej v noci od 20 do rána 9:30 a cez obed ešte 3! hodiny, niekedy viac. Až mi bolo do plaču. Mne by stačilo jedno z toho. Buď nech ráno vstanem skôr a Miška ešte aspoň hodinu spí (o 4-5 odmietam vstávať po jej veselých nociach, myslím keby spala aspoň do 8), alebo keby spala cez deň aspoň 1,5 hodiny. Chcem až tak veľa??? Veď nechcem ísť na pivo, len upratať, umyť podlahy, žehliť, umyť kúpeľnu, okná a tak...

nastasia
22. máj 2009

blov, fakt ta lutujem. nerozmyslala si nad nejakou opatrovatelkou, ktora by ti aspon misku vzala von a ty by si si mohla oddychnut? alebo pani na upratovanie. je to drahe, ale asi by to stalo za to skusit to

miriamka
22. máj 2009

Blov...no je to tazke,ale nasta ma pravdu,co tak nejaku opatrovatelku aspon na 4 hodiny denne?Pripadne na upratovanie,aby si sa Ty nemusela trapit tym ze nie je upratane?
Inac maly ma rezim az posledne 2 mesiace,ze cez den spi ten jeden spanok 3-4 hodiny,inac predtym take hocijake to bolo...tiez neboloc casu na upratovanie,varenie...ale teraz je to uz lepsie,ale zase tym ze som v praci doma je bordel ako v tanku,lebo nestiham zase kvoli robote 😀

blovitc120
22. máj 2009

3-4 hodiny? Odpadnem na mieste 😲! Baby, ak mi Miška začne spávať v noci s max. 1 zobudením od 20 do 8 ráno a cez deň bude spať aspoň 2 hodiny, ale pravidelne, nie že 1 deň áno, druhý nie, tak vás všetky pozvem na grilovačku aj s deťmi a mužmi a zaplatím vám ubytovanie. Ale moc sa netešte, pozerá mi cez plece do mobilu čo píšem a smeje sa... Tak asi to nedopustí 😅

weja
autor
22. máj 2009

Blov, no mate to tazke... ☹ ktovie, cim to je, ze su tie deti take rozdielne... 😕 😒
opatrovatelka nie je asi realna, kedze Miska nechce byt s cudzimi ludmi... 😖 ale nad tou upratovackou by si mala asi naozaj skusit pouvazovat, aspon raz do tyzdna, tym padom by ti aspon vecer odpali povinnosti upratovat...

blovitc120
22. máj 2009

Ahojte, Silvinke všetko naj... k 10 mesiačikom 🙂.
Weji, s tou opatrovateľkou máš pravdu, nechce byť ani s mojou mamou, nie ešte s niekým cudzím...
Pekný víkend všetkým 🙂

smejko1
22. máj 2009

ahojte,

takze ostala som prekvapena........ doteraz damienko papkal vsetko co bolo na lyzicke {liecik, vitaminiky}....... tak som si myslela, ze aj papanie pojde lahucko........ no houby
pripravila som 2 mrkvy {ved aby nebol hladny, ze ano} a mlady muz to co mal v posinke s odporom vytlacil von...... smiali sme sa nanom.... taky bol smiesny, len sa bojim, ako to bude s papanim........ skusime to este 2 dni, ale co ak nebude papkat ??? co sa ma robit potom??

inak aku znacku sedacky na krmenie mate? my sa rozhodujeme medzi chicco a pegpegero........ ale neviem co je lepsie...... ci ked sa ta nozicka co je medzi nozkami moze dat prec, alebo ked je tam na pevno 😕 poradte

blov - aj nas sa stale budi a akosi si zacal skracovat cas spanku, dnes uz o siestej kukuckoval {viem, ze pre teba je o siestej super cas, ale pre mna nieeeeeeeeee.... prosim si siedmu hodinku 😀 }

miriamka - drzim palce na 2 chlapceka 😉 a jakubkovi k spanku blahozelame, ved uz je velky chlap.

numka - blazozelame silvinke k 10 mesiacikom

wejka - ja som myslela, ze este mrznes v praci, asi si pamatam stare infosky 😉

smejko1
23. máj 2009

dobre ranko, dnes sa maly zvijal ako za starych cias...... dufam, ze sa mu nevracaju blesti bruska, lebo ma porazi....... prajeme krasny vikendik