Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
8. jún 2009

dobré ránko 🙂 ale ste tu toho popísali...
Nastasia, ako ti písali baby, skús sa ešte s niekým poradiť, ale osobne si myslím, že tak veľa žien podstúpilo laparku, že keby to bolo také rizikové, ako ti hovoril ten imunológ, tak by to snáď nebolo také časté... 😕 a osobne mám zopár známych, ktoré krátko po laparke otehotneli 🙂 takže vám držím palce, nech sa zadarí... 🙂

Tatianka, ty to máš s tým chlapom ťažké... 😖 ty ho poznáš najlepšie a vieš, čo naňho zaberá, každopádne sa nenechaj len tak odbiť a odsúvať to na neurčito, veď povedzme si to na rovinu - s vekom to môže ísť ťažšie a ťažšie... 🙄

Smejko, určite si si to zaslúžila... 😉 nech ti robia tí tvoji chlapi veľa radosti... 🙂

Num, gratulujem k samostatne sa presúvajúcej slečne... 😀 teraz si hádam aspoň chrbtica trocha odýchne... 🙂

Matu, podľa mňa sú pochybnosti normálne... 🙂 to je tým, že je to taká veľká životná zmena a okrem toho u teba vyčíňajú ešte aj tehu hormóny, takže môžeš byť teraz zo všetkého zmätená... ale to prejde, a všetko bude ok, užijete si krásny svadobný deň a potom si už ani nespomenieš, že si mala nejaké pochybnosti... 😉

Blov, a vy sa ako máte?

tak pekný začiatok týždňa 😎

nastasia
8. jún 2009

ahojte,
weji, to si m potesila, ze sa im to podarilo po laparke. ja si tiez myslim, ze to nie ja nejaky hrozny zakrok a ze to robia kazdy den mnohym zenam. ja to vidim ako nadej pre mna, pretoze je to u mna fakt uz dost zle a myslim si, ze prave ked na nu nepojdem to bude este horsie. uz sa mi dalej nechce zit v neistote a stale len rozmyslat, ze co mi je a trapit sa tym. niekedy som uz z toho tak psychicky znicena, ze mi je vsetko jedno. najhorsie je, ze s priatelom nemozme mat spolu ani styk, lebo mam pritom fakt velke bolesti a on uz ani nechce, lebo neznasa ked mi sposobuje bolest. aj on chce, aby som isla na laparku, tak dufam, ze sa to vsetko podari.

matulienka, ja si tiez myslim, ze take pocity pred svadbou su normalne. ako hovori wejka je to velke rozhodnutie a zmena. asi preto mas z toho taky stres. ja si myslim, ze tesne pred svadbou budem mat tiez take pocity. som taky typ cloveka, ktory vzdy vsetko 100 krat prehodnocuje a rozmysla nad tym, ci je to fakt spravne. a kedy mate vlastne tu svadbu?

weja
autor
8. jún 2009

Nastasia, tak ak je to u teba ozaj také zlé, tak to by som neváhala... samo od seba sa to nezlepší, tak na čo čakať... 😖

nastasia
8. jún 2009

ja si tiez myslim, ze nemam na co cakat. ale vysvetlit to mojej mame je umenie, ona to cele zlahcuje. ja neviem ci mi neveri alebo sa do toho nevie vzit ☹ ale slubila mi, ze vybavi primara na kramaroch, nech sa ten na mna pozrie a dufam, ze povie to iste co moj lekar

num7976
8. jún 2009

ahojte kocky!no my sme mali za jeden den dva urazy,obe zanechali veeelke modriny na cele,tak mame ako rozky,jedna vznikla tak,ze jej nevydal krok ku stoliku a presne celom nan dopadla a druha v noci-kedze spi so mnou vo velkej posteli,tak sa zdvihla o celo postele a klakla si,no a ona si zrejme potom chcela lahnut,tak sklonila hlavku a zase celom o postel,no tak bolo zase placu..
matu ahoj super,ze babenko pekne rastie,len tak dalej-ved za chvilu ti bude svietit 30 ani sa nenazdame,ako rychlo to ubehne!
wejka a vy ako?v praci ziadna kontrola?
miriamka hej je to super,ale pusti sa len doma,kde to pozna vonku sama prejde len kusok,tam sa boji,tak ide za jednu rucku..a ako to zvladaju s tymi dvojickami,hm?
blov ako sa mate?ziadny prispevok-az nezvyk..

blovitc120
8. jún 2009

Ahojte, ja vôbec nestíham, lebo keď chcem písať z mobilu, Miška mi ho hneď zoberie, keď zapnem PC, hneď na mne visí. Zase dnes na večeru tomu dala, vypila 40 ml mlieka. Nechápem, ako Miriamkín Jakubko môže zjesť kašu a potom vypiť 220 ml. Aj ja chcem, aby v noci nebola hladná...
Num, gratulujem k chodeniu, z modrín si nič nerob, každé dieťa si tým prejde. Silvinka spí s vami? Ja dúfam, že my sa k tomu už nevrátime, Miška spala so mnou prvé 3 mesiace a bola som úplne dolámaná, neviem si to predstaviť teraz, keď cestuje po posteli... Stačí mi, že si ju beriem ráno, keď ju chcem ešte uspať.
Večer sem už moc nechodím, snažím sa ísť spať čím skôr, lebo som totálne vyčerpaná. Fakt už mám toho akurát dosť. Došla som do štádia, že by som si s Miškou pospala cez deň, len keby ona spala.
Pekný deň, zajtra má byť horúco 🙂

smejko1
8. jún 2009

numka - chudatko slecna....... ale ono sa treba naucit na vlastnych chybach...... uz sa trasiem ako sa bude ucit damienko

nastasia - urcite zacni zdravotne problemy riesit co najskor...... nech si hovori, kto chce co chce.......

matulienka - rada Ta tu vidim........ a ano aj ja som mala pred svadbou total stres a tosom ani nebola plna tehu hormonov....... je to predsa na cely zivot a tak clovek pochybuje...... to proste k tomu patri, ale ak milujes, neni co riesit ho ho

wejka - si uz pozeras dovolenky? kam by ste isli tentpo rok? my asi ostaneme na slovensku, aj ked ja by som tak rada isla k moru, ale muz sa boji s takym malinkym..... co uz

blov - kde si? co miska spinka a tak ty s nou?? 😀

miriamka- este trva euforia z odlucenia, ci uz je vsetko po starom?

dnes som malemu urobila cukynu a nadherne spapal asi 7 lyziciek...... ale vcera som mu dala kasu na noc a budil sa kazdu hodin akoby ho brusko bolelo........ a dnes to pokracuje,,,,,,,,,, hrozne zle mi zaspava........ uf tak letim zas k nemu

weja
autor
9. jún 2009

dobré ránko 🙂
Num, modriny sa zahoja, hlavné je, že je Silvinka už taká samostatná 🙂
Blov, jasné, že si choď radšej ľahnúť, kým je čas, ostatné počká... 🙂
Smejik, no dovolenku už pomaly pozeráme, nie sme stále rozhodnutí, kam by sme sa vybrali, ale nemáme nejaké špeciálne požiadavky, takže nám je to v podstate jedno... uvidíme podľa ponuky... 🙂 chceli sme ísť v septembri, ale včera mangel hovoril, že by si mohol zobrať dovolenku aj v auguste, ja našťastie nie som v tejto robote obmedzovaná celozávodnými dovolenkami, takže tiež si môžem zobrať voľno kedy chcem, tak to ešte doriešime... 🙂
okrem toho má v júli moja mamina okrúhle narodky a rozmýšľali sme, že by sme jej zaplatili víkend v Paríži - to bol vždy jej sen 🙂 ale nemá veľmi s kým ísť 😒 ja by som sa rada na to podujala - robiť jej spoločnosť, len manžel nás nechce pustiť samé 🙄 a on už v Paríži bol, takže ho to veľmi neláka... 😅 tak uvidíme, ako to doriešime, ale celkom by som sa na to tešila... 😵

pekný deň 😎

miriamka
9. jún 2009

Dobre ranko,
Num...no tych modrin bude este vela 😉 ,nas ma najma na nozickach 😀
Inac stale si este maleho moc vychutnavam,take odlucenie robi priam divy 😵
Inac Blov...my uz kasu vecer nepapame,asi mesiac uz frcime ze na veceru mava chlebik s masielkom,syrom alebo jednoducho take nieco.Kasu sme prestali davat,kedze uz papa vsetko ine.Takze okolo 18tej spapa chlebik,a potom o 19.30 dostava klasicku davku mliecka - 240ml.
Inac mliecko dostava uz len rano 200ml a vecer 240ml...viac nema potrebu uz pit.
Weji...takze uz hladate dovcu?Aj my,chceme skusit to Chorvatsko autom,tak hladame kam ist.

weja
autor
9. jún 2009

Miriamka, v Chorvátsku sme boli 2x - raz na Istrii a ten druhý krát si už ani nepamätám 😅 to už bolo dosť dávno... ale v Istrii bolo super - tichá zátoka, teplá voda a veľmi pozvoľný vstup do mora 😎
my sa rozhodujeme v podstate medzi Egyptom a nejakou európskou krajinou... v Egypte sme boli minulý rok, bolo super, ale strava mi moc nevyhovovala - ja väčšinou jedávam len kuracie mäso a toho tam bolo veľmi málo... 😒 takže je možné, že zostaneme len niekde v Európe 🙂

blovitc120
9. jún 2009

Ahojte,
Weji, ľahnúť som si šla, ale nepomohlo, Miška sa prvýkrát zobudila už o pol 10 😒 😒. Takže zbytočné, resp. ešte horšie, lebo keď ma zobudí keď zaspávam, potom nemôžem dlho zaspať...
Smejko, kedy mu dávaš kašu? Ja keby som dala Miške pred spaním, tiež by nespala, ona po nej naberie neskutočnú energiu aspoň na 2 hodiny, lieta ako z divých vajec, takže jej ju dávam okolo pol 6, niekedy aj skôr, nech sa vybúri do večera. A potom len mlieko, hoci tomu už moc nedá. Teraz jej dávam kašu 4-Korn Brei z Alnatury a tá jej chutí. Mne Miška cuketu odmietla, stavím sa, že keby ju niekto vyrábal v skle, tak ju zje 😔 😔.
Miriamka, ja som myslela všeobecne, že Jakubko sa napapá a vypije potom ešte aj mlieko. Mne proste Miška pred spaním už nechce piť viac ako max. 80 ml, neviem, ako ju donútiť, hlúpo povedané. Lebo keby ona vypila aspoň polovičnú dávku, do rána by isto hladná nebola, čo už...
U nás práve pršalo 😲 😲, ale je horúco, teda dusno.

miriamka
9. jún 2009

Blov...ale Miska sa nemusi budit hladom.Ved Jakubko ma rovnaky rezim vecer ako mal posledne hadam 4 mesiace,rovnaka davka mlieka,akurat namiesto kase ma teraz posledne tyzdne chlebik...a spinka dobre az od dovrsenia 1 roka,a odkedy je sam v izbe.Inac spal dovted hrozne,budil sa 5-6x za noc...takze u nas to nemohlo byt budenie sa od hladu.
Myslim,ze kazde dieta je ine,a asi len treba vyckat ked pride ten cas ze uz prespi celu noc.My sme cakali az rok 😠

blovitc120
9. jún 2009

Myslíš, že keď zje na večeru o pol 6 tretinovú dávku kaše a vypije 40 ml mlieka, niekedy 80, že v pohode vydrží celú noc? Kdeže... hlad ju zobudí okolo pol 3, dovtedy viem, že to budenie nie je od hladu.

miriamka
9. jún 2009

No tak stacit jej to moze...predsa len je drobejsia nez nas maly,on ma 12kg 😀 ...a na mlieko sa rano budi okolo 5tej

blovitc120
9. jún 2009

Možno, len sa mi zdá čudné, že keď mala 5 mesiacov, vypila mi aj 180 ml a zmestilo sa do nej... Už máte 12 kg??? Tak to je chlap 😀

miriamka
9. jún 2009

Blov...ale ked mala 5 mesiacov pila len mliecko,teraz uz sa asi za den tak napapa,ze jednoducho vecer uz nepotrebuje vela mliecka 😉
No to hej...uz je to chlap,ale teraz ako beha mam pocit,ze uz chudne 🙂

blovitc120
9. jún 2009

Otázka na miriamku a num, ako udržíte deti na nočníku? Mne z neho Miška vždy zdrhne, takú rýchlosť nevyvinie ani cestou k tv a umývačke a keď ju tam držím násilím, som celá dodriapaná 😅 😅

miriamka
9. jún 2009

Blov...maly na nocniku sedel,teraz sa mu tam nepaci aj ked ked uz sedi sem tam sa vycika ale nie vzdy,takze nocnik neriesim,asi nan este nedorastol.Skusime neskor.

blovitc120
9. jún 2009

No nam sa tam zatiaľ ešte nepáčilo, nočník je super vec, do ktorej sa dávajú kocky a podobne, na hranie môže byť 🙂

monkula
9. jún 2009

miriamka, dnes som Ťa zase videla, bola si aj s maminou, pred hotelom Tatra 😉

tatiana82
9. jún 2009

ahojte,
no ked to tak sledujem tak nocnik zatial drobci neberu vazne 🙂
tak vy uz planujete dovolenky, my tiez uvazujeme ale az v sept po svadbe, dufam ze nenastane v europe obdobie dazdov... dnes som pozerala zajazdy, maju dost dobre ceny
mata svadba a rodina je nieco nove v zivote, je uplne prirodzene ze mas obavy... ale na druhu stranu mozes sa zacat tesit na kopu veci co este len pridu 🙂 ... spol. byvanie, svad. cesta, a darcek pod stromcek 😉 ak nepocka do januara 😉
pekny vecer

weja
autor
10. jún 2009

ahojte 🙂 a tu dnes nikoho...? 😕
ja som už ráno stihla obehnúť dr. - bola som na preventívke... ale musím sa ešte objednať budúci mesiac na usg, teraz už mali plno... 😝
Tatianka, vy kde sa chystáte na dovolenku? 🙂 prípravy na svadbu sú už v plnom prúde? 🙂

smejko1
10. jún 2009

ahojte,
dnes som objavila ciarocku v pusinke takze prvy zubocek je na ceste 😀 tesime sa 😉

mattonicj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weja
autor
11. jún 2009

Smejko, gratulace k 1.zúbku 😵 a ako to Damienko znáša? žiadne hnačky, teploty?

blovitc120
11. jún 2009

Ahojte,
smejko, gratulujeme k prvému zúbku a k 7. mesiacom 🙂. Inak máte to rovnako ako my, Miške prvý zub vyšiel 3 dni pred tým, ako mala 7 mesiacov 🙂. Ženích je podobný, je to jasné 🙂. Nevesta už to veľkom upratuje kuchyňu a aj iné izby, len sa bojí vedra 🙂.
Weji ako sa máš? Máte aj v Jasnej taký hic?

weja
autor
11. jún 2009

Blov, no vy ste šikovné, ešte len 9 hod. ráno a vy už upratujete 😀
inak, tu je tak príjemne teplo, vôbec nie hic... 😎 včera keď som bola u dr., skoro som sa uvarila, keď som šla cez mesto 😝 ale v Jasnej bolo príjemne... 🙂

blovitc120
11. jún 2009

Weji, my už máme za sebou pomaly pol dňa 😀 😝 😠

smejko1
11. jún 2009

ahojte, no musime drat krok s nevestickou..... hihi

babule, dnes som skusila tu metodu kadze dieta sa vie naucit zaspavat same....... ale po pol hdine placu som ho vzala postielky......... ja neviem ako to dokazem, ale v knizke pisu, ze sa to da a ze dietatko sa to rychlo nauci....... ach jo

u nas je tiez velmi teplo...... asi sa coskoro roztopime.......

blovitc120
11. jún 2009

Smejko, pozerala som album, tie vlasy mas uplne superske 😵 😵 😵. Aj ja by som sa dala ostrihat, ale ja mam vlnite vlasy, takze by som vyzerala ako dikobraz. Teraz to zehlim a ked nestihnem, dam do copu, ale kratke by som musela upravovat...
Ja som tu metodu skusila asi 3x a uz to viac neurobim, na nasu Misku to neplati. Resp. ja som ju nechala plakat, chodila som tam a kazdym mojim prichodom rev stupnoval a od 20:00 do 01:10 nespala, ale sa az triasla od placu. Potom zaspala pri mne vycerpana. Tak som sa na to vykaslala. Uspavala som ju vzdy vecer na rukach ja a potom zazracne som jedneho dna skusila dat ju samu do postielky a pochopila, od presne 5 mesiacov zaspava vecer sama klop-klop. Snad jej to zostane. Jednoducho to pochopila a nenechala som ju plakat, dost sa naplace okrem toho. Povedala som si vtedy, ze nebude dlho malicka a radsej si ju pritulim a uspim pri sebe, tolko casu mi to nevezme. Proste ju nenecham rycat. Pri mne zaspi a prelozim ju, viem na sebe, ze niekedy, teda dost casto potrebujem aj ja pritulit a vecer to mam predsa tiez rada, tak preco by som mala take male dieta nechat plakat, ked chce byt pri mne. A nakoniec sme sa aj toho prekladania zbavili, pochopila, ze mama je doma a ked treba, staci zakricat a pride. Denne zaspavanie absolutne nejdem riesit, pretoze pri jej 30-minutovom spanku ju nenecham predtym 2 hodiny rycat. Proste si s nou lahnem, zaspi a prelozim. Ked ju dam na skusku do postielky zaspat samu, postavi sa a preberie a dalsiu hodinu vystraja, ale je mrzuta, lebo som presvihla spravny cas spania. Takze pre mna je podstatny vecerny spanok, resp. zaspavanie a to dufam mame OK, nechcem zarieknut, ale uz 4 mesiace tak zaspava (nehovorim teraz o nocnom budeni). Ak niekedy zacne cez den spat dlhsie, budem mozno riesit to zaspavanie v postielke, ale teraz mi je to fakt jedno 🙂. Jedno ale viem isto, vyrevat ju nenecham, lebo ona sa tymi mojimi prichodmi do izby viac hecovala, ako ukludnila.
Tu je tiez pekelne horuco, teda dusno