Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

smejko1
7. aug 2009

miriamka, ked Ty chudnes tak ja sa mam co?? obesit?? 😀

blov - kolko mala mala, ked sa zacala sama stavat? inak mna dami nebozkava ale okuskava 😉

weji - tiez sa mi zda pariz spinavy a ked som to povedala jednej parizanke tak sa strasne urazila a povedala, ze to nieje pravda....... co uz....... asi kazdy mame ine kriteria, ze ano

miriamka
7. aug 2009

Smejko...tak ja len 2 kilecka co som pocas dovolenky pribrala 😉
Inac Jakubko ked poviem daj mi pusu,dobehne ku mne,otvori komplet pusu a zacne ma kusat 😀
Inac je uz riadny vymyselnik,az niekedy rozmyslam,ze to bude riadny lumpik 😠

nastasia
7. aug 2009

ahojte dievcata,
vcera sme boli s priatelom u gynekologa a po rozhovore s nim suhlasil s babom. takze coskoro budem snazilka 🙂
teraz musime este pockat, mam zapal mocovych ciest z cievkovania 😢 dal mi antibiotika takze som nesla ani do toho chorvatska ☹ citim sa nanic, ale tesim sa, ze priatel ustupil 🙂

blovitc120
7. aug 2009

Ahojte,
weji, na chate bolo fajn, oddýchla som si hlavne psychicky, nakoľko sme dosť ponocovali, ale museli sme si všetko za 2 roky porozprávať 😀. A neboj, bábo v brušku bude vtedy keď bude ten najsprávnejší čas... Uvidíš 🙂.
Inak k tomu splnu, naša Miška spí horšie pred splnom a práve v deň splnu sa jej to už upraví a potom spí týždeň dobre. Hoci teraz klop-klop nebudila sa až tak často ani pred splnom, len tak 3x za noc a zaspala. A fakt som si všimla, že lepšie spí v noci odvtedy, ako začala spávať viac cez deň. Takže úplne naopak, ako hovorí num, že majú oni.
Smejko, Miška sa stavala cca od 6 mesiacov a 1 týždňa. A pusy sú to u nás ako vyšité 😀. Otvorí pusu a lizne ma jazykom kde zasiahne 😀. Kedy idete do toho Chorvátska?
Baby k tomu cyklu, ja BT síce nemeriam, ale už druhý cyklus (čiže odkedy som dostala mrchu) ovulku zaručene mám 14-15 DC, pretože mňa to hovadsky bolí, práve teraz ju mám a som 15DC. Ale už druhý cyklus len z pravého vaječníka. Ale od budúceho cyklu možno začnem merať aj ja 😉.

weja
autor
7. aug 2009

Nastasia, no to je na figu, že sa ti k tomu pridali ešte aj takéto zdravotné problémy... 😖 a s kým si mala ísť do Chorvátska? dalo sa to ešte zrušiť?
ale výborná správa, že priateľ sa dal presvedčiť... 😵 tak ďalší cyklus môžte ísť na to, keď už budeš zdravotne fit, držím palce... 😉
Blov, tiež ma ovu dosť bolí, niekedy je to dosť drastické... 😝 ale radšej nech bolí, ako keby nemala byť vôbec... 🙂

miriamka
7. aug 2009

Prave som volala mamine ze co robi maly...az od este stale od 9tej rana spi 😅

nastasia
7. aug 2009

mala som tam ist na kurz. studujem chorvactinu tak preto som sa chcela ist zdokonalit trochu. rano som im pisala ci sa da, aby mi vratili peniaze no este neodpisali tak dufam, ze sa ozvu, ze sa to da.
teraz si nadavam, lebo ma to bolelo od operacie lenze som si vravela, ze mam isto este citlive brucho, potom mal moj gynekolog dovolenku no a tento tyzden sa mi to rapidne zhorsilo ☹ keby sa na to bolo prislo skor uz som mohla byt preliecena
inak mna tiez boli ovulacia, niekedy uplne citim ako keby som mala miesto vajecnika kamen. ale aspon vieme kedy je ovu 🙂

weja
autor
8. aug 2009

pekný víkend 🙂 ako vidím, tu nikoho, asi ste všetky niekde vonku, keď je tak pekne... 🙂
Nastasia, no už s tým nespravíš nič, dôležité je, aby sa to preliečilo aspoň teraz... držím palce... 😉

večer idem na kamoškinu rozlúčku so slobodou, o týždeň sa vydáva, to je vlastne tá svadba, ktorú som spomínala, že som si kúpila tie šaty... normálne mi to tak pripomenulo moju svadbu, keď ju počúvam, ako rieši šaty a hostinu a fotografa... taká príjemná nostalgia ma z toho chytá... 😵
tak pekný zbytok víkendu... 😎

miriamka
8. aug 2009

Ahojte a pekny vikend,
bol taky pracovny...po celom tyzdni upratat,oprat..a pri tom o maleho sa starat,lebo manzel mal tiez robotu.Ale uz sme si vymenili stafetu,zobral maleho pred hodinkou von aby sa maminka mohla skraslit lebo idem vecer na oslavu 30tky s babami,takze sa celkom tesim 😉
Weji...aj Tebe krasny posed vonku 😉

blovitc120
8. aug 2009

Ahojte, my sme boli u svokry v ZM celý deň a prišli sme domov až o pol 9, tak som tu nebola. Favorit bol zase pes, nespustili zo seba oči a dávali si francúzáky, snáď nič nechytila od neho... Bežím spať. Príjemnú oslavu miri. Aj wejke a pekná fotka, normálne som pozerala, kto to sem prispieva 🙂

smejko1
9. aug 2009

v bt yz z pise vam damienko a zela peknu nedelu.... 😀

weja
autor
10. aug 2009

dobré ránko 🙂 vidím, že víkend ste prežili v pohode... 🙂
Miriamka, aká bola oslava? tá naša dopadla parádne, domov sme šli až o 4tej ráno... 😅
Blov, no ešte aby ste nemuseli aj vy kúpiť nejakého havkáča, keď ich Miška tak zbožňuje... 😀 ale do bytu je to na figu, to by som ani ja nechcela...
starú fotku som mala už dlho, tak som si povedala, že nastal čas na zmenu... 🙂

miriamka
10. aug 2009

Dobre ranko,
Weji...pekna nova fotka.Aj nasa oslava dopadla dobre,doma som bola okolo 1nej,takze super.
Blov...no poziciam vam nasu Sunny,ona deti miluje takze by sa Miske pacila 😉

weja
autor
10. aug 2009

Miriamka, pozerala som tvoj graf, škoda, že to kleslo... 😒

miriamka
10. aug 2009

Weji...ale ved to vobec nevadi,dolezite pre mna je ze bola ovulka...ale pravda je,grafik bol priam ukazkovy 😉

blovitc120
10. aug 2009

Ahojte, Miri, škoda, ale ešte máte mesiac na májovčiatko 🙂. Hava berieme, asi by ma nepotrebovala, keby tu bol 😀. Ale pravda weji, do bytovky nie, to až do domu... Panelákové psy mi lezú pekne na nervy
Inak máme ťažký deň, pretože madam si zvykla na kooopu pozornosti, najprv sme boli s ňou ja a MM, potom prišiel na 10 dní aj jeho syn a stále ju ktosi navláčal (aj napriek mojim protestom) a dnes od rána vyrevuje ako pavián... No nič sa nedá robiť, ja potrebujem aj niečo robiť, jesť a podobne. Tak si poručí pár dní chúďatko

weja
autor
10. aug 2009

Blov, no na dobré sa ľahko zvyká... 🙂

blovitc120
10. aug 2009

Veru a Miška špeciálne... 😔 😒

weja
autor
10. aug 2009

Blov a plánujete nejaké sťahovanie do domu? možno niekedy...? 🙂

miriamka
11. aug 2009

Dobre ranko,
tak sme boli vcera v Rakusku troska nakupit...konecne sme kupili dlazbu na terasu,takze manzel si moc cez vikendy neoddychne 😒 ,malemu som kupila topanocky lebo mali dobre akcie...a sebe viac menej len jeden topik,inac nic.
Aj u vas prsi?Tu dost vela,je zamracene takze by som najradsej spala a nie robila 😉

weja
autor
11. aug 2009

Miri, takže ste zase oplieskali "trochu" peňazí... 😉 to máte fajn, že to máte tak blízko...
aj u nás leje už od rána... 🙄

miriamka
11. aug 2009

Weji...to hej,uz sa tesim na jesen,ked sa na dome nebude robit a troska sa pozviechame.
Inac som sa prave dozvedela,ze mam este 26 dni dovci,ze mne sa vlastne cela minulorocna co som bola na materskej presunula 😵 😵

weja
autor
11. aug 2009

Miriamka, no keď si nestihneš vyčerpať dovolenku do nástupu na MD, tak ťa počká... 🙂 tak teraz čo - ešte by ste mali naplánovať ďalšiu, keď máš toľko voľna... 😉

miriamka
11. aug 2009

Weji...no ja som na to uplne zabudla,takze to bolo prijemne prekvapko.Len co z toho,manzel uz vela dni nema,takze jedine ze si ja vezmem nejake volno

blovitc120
11. aug 2009

Ahojte,
miri, ja mám tiež ešte asi 20 dní starej dovolenky, ktorá si ma počká 😉.
U nás tiež leje už od skorého rána, vidí sa mi, že už o 5 keď sme papali, pršalo. Ale treba občas aj takéto počasie, lebo je strašne sucho.
Weji, sťahovanie do domu v poslednej dobe spomíname dosť často, kvôli našim tupým susedom, pretože nám fajčia do každej izby a strašne nám to vadí 😠 😠 😠. Navyše ako sme boli u svokry, uvedomila som si, že dvor s trávnikom pri malom dieťati je skvelá vec, v podstate o 10 sme ju vypustili von a do pol 7 kým sme odchádzali bola vonku, s prestávkou na spánok samozrejme. Spokojná, usmiata, nalepená na psovi. Fakt je to skvelé. Len financie... Keby sme mali pozemok, tak na ten dom máme, resp. nezvýšili by sa nám extrémne výdavky za úver. Keď zrátam, čo by sme teoreticky dostali za byt + úspory + zase zobrať úver, vyšlo by to takmer na rovnako. Ale bohužiaľ nemáme pozemok, tak to musíme poriadne premyslieť... Ja totiž nechcem pozemok typu zápalková krabička, kde ti sused čumí z okien na dvor a má to 300 m štvorcových. Keď už, tak aspoň 900-1000, ideálne viac a to je zase 1,5 milióna navyše. Svokra má 900 m2 a nepríde mi to nejako extrémne veľké, skôr také primerané, prípadne aj väčšie by mohlo byť. Tak nevieme...
Inak včera Miška bola síce hrozne zlá, ale ako tá spala 😲 😲. Doobeda od 11 do pol 1 a poobede od pol 3 do pol 5. Ja som jej nechala poobede otvorené dvere, robila som rachot, keď prišiel mm z práce, rozprávali sme sa v tej izbe, vykrikovali na seba a ona nič, ani sa nepohla, tak spala. Už ma obchádzali mrákoty, čo bude v noci a v noci prosím pekne spala od 20:15 do 5:15 bez zobudenia, potom sa najedla a spala do 8! Skoro som odpadla. Takže u nás naozaj úplne naopak ako u num, čím menej spí cez deň, tým horšia noc. Napr. keď sme boli u svokry, pospala pol hodiny v aute počas cesy a potom od 3 do 4 poobede a už nespala, až večer keď sme prišli domov, kým sme sa okúpali a najedli, bolo 21:15 a ráno vstávala o 6. Proste keď má dlhé intervaly, čo je hore, ako keby si na to zvykla a potom ťažšie spí. Tak som ju pochválila, uvidíme, čo urobí 😀.
Ozaj, čo som si dávala robiť pas, tak prosím pekne v pondelok okolo 12:30 sme odtiaľ odišli a nasledujúci pondelok ráno o 9 mi už prišla sms, že si ho môžem vyzdvihnúť. Aj mojej mame to tak rýchlo urobili. Fakt sa neoplatí priplácať si zaň, pokiaľ ho nepotrebuje človek na druhý deň...
My sa chystáme asi do Poľska cez víkend, nemáme Bebu, čaje a podobne a ušetríme zase 70% peňazí, ak to nakúpime v ich Metre.

miriamka
11. aug 2009

Blov...no ja teraz az vidim vyhodu v tom ze sme na dome (doteraz mi bytik celkom chybal),ale teraz je to vyhoda...otvorim dvere a maly je vlastne stale vonku,na trave,so psom,na pieskovisku...a velmi rychlo ten cas potom ubehne,lebo sa zabavi.Sice je stale spinavy ako prasiatko,ale este ze je pracka 😅

Inac my chodime takto nakupovat do Rakuska,tiez tam vyjde vela veci ovela lacnejsie nez u nas...

weja
autor
11. aug 2009

no aj MM spomína dosť často "domček", ale zatiaľ to nemienime nijako riešiť, momentálne máme dosť priestranný 4-izbový byt, ale raz nám zostane dom po našich (ak sa mamina bude chcieť časom presťahovať do menšieho), takže momentálne nám je dobre v byte (so susedmi problém nemáme a bývame skoro v centre, čo je na nezaplatenie), ale o niekoľko rokov možno zmeníme názor....
aj nám by sa už zasa hodilo ísť do Poľska, hlavne po naftu, MM teraz prejazdí každý deň trasu LM-MT a späť 😝 a tam to vyjde 0,85 €/liter...

blovitc120
11. aug 2009

Weji, nám náš 102 m2 byt blízko centra tiež polohou a rozlohou bohate stačí, ale v KAŽDEJ izbe keď otvorím okno/balkón, zdola ťahá cigaretový dym 😠 😠 😠. Ja proste nerozumiem, prečo nefajčia len v jednej izbe... ale v každej zo 4 + kuchyňa 😝. Okrem toho krava suseda s IQ 65 nikdy nezamyká spoločné priestory, kde máme kočík - je to v sušiarni. Už som jej to x-krát povedala a vždy to nechá otvorené. A k tomu dymu, sused pôrodník mi povedal, že bacha na to, lebo keď to Miška často dýcha (vyvetrám jej večer izbu, aby mala čerstvý vzduch a tam plno dymu 😒 😒), môže to u nej vyvolať astmu. Proste sa niekedy cítim otrasne, že vedome nechám ubližovať vlastnému dieťaťu nejakými kreténmi 😖 😖 😖

nastasia
11. aug 2009

ahojte baby,
aj my by sme raz chceli domcek, ja najlepsie v rakuskej dedinke pri hraniciach, ale priatel tam nechce. on len na slovensku. pri detoch je to fakt uplne skvele mat dom aspon nesedia v kuse pri telke.
aj my chodime do rakuska, kupujeme tam potraviny, benzin a raz za cas nakupime oblecko. vsak u nas su uplne strasne ceny. hlavne v auparku 😝

blovitc120
11. aug 2009

Ahoj nastasia 🙂.
Wejiii, kde sú fotky z Paríža? Hm? 😀