Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
30. okt 2009

Joooj weji, to si píš, že by bola šťastná aj medzi prasatami 🙂. Keď sme vonku, len zdiaľky vidí psa a už za ním švihá s takým krikom, ako Indián 🙂. To isté u mamy, tá má zajaca.
Smejko, aj moja predstava bol bungalov, no moja mama-stavebná projektantka ma presviedča, že ono je to sice pekné, ale treba oveľa väčší pozemok naň, tie isté izby totiž dáš do úplne iného pôdorysu. Tak teraz neviem 🙂.
Naše dieťa našťastie posun času zvládlo v pohode, proste som ju nechala spať v nedeľu poobede dlhšie a večer šla o 8 po novom a prestavila sa hneď 🙂.
Dnes sme si skúsili dať prvýkrát v živote rukavice, no tak to bol horor, strašný plač a skoro ich roztrhala, tak sme šli nakoniec bez nich 😉. Vy dávate deťom rukavice? A ak áno tak ako? U nás totiž boli 2 stupne a to sa mi zdalo dosť málo.

miriamka
30. okt 2009

Blov...my ,mame bungalov a v porovnany s kamoskami co maju poschodak si to neviem vynachvalit.Lebo sme v obyvacke,maly si beha do detskej pre hracky a nemusime za nim behat lebo vieme ze po ceste nie su schody ani nic podobne.Takze nasa naj vyhoda je ze bungalova je bezbarierovy.Ale je pravda...ze keby sme mali vacsi pozemok,bolo by to ovela viac fajn.
Inac my sme rukavickovali minuly rok,a tento uz tiez rukavickujeme...maly si ich uz sam vypyta,tak ako aj ciapku.Proste to je jeho vybava bez ktorej ani von nejde 😉

smejko1
30. okt 2009

ahojte,

miriamka - taky bungalov ako mate vy si predstavujem..... 😉 mas zazracne dieta........ ja som dnes dala malemu 1x rukavice a vyzdrzali cca 2 sekundy........ asi mu dam take co sa pripinaju o overal........
ty take namas blov? ale zas neviem ci ho to moc nerozhenva,.......

padam na nos idem buvat papa vsetky

blovitc120
31. okt 2009

Ahojte, weji to kde bývaš, včera zamračené? Tu je bez oblakov, len strašná zima.
Miri, tak to máš naozaj zázračné dieťa, čo sa týka rukavíc, naša ide prasknúť od jedu, keď jej ich dávam. Súhlasím s tým bungalovom úplne. Len hovorím, čo mi povedala mama, keď sme jej povedali, aké a koľko miestností chceme do bungalovu a čo ostatné na pozemok, tak nám vypočítala zhruba, koľko m2 nám zaberie bungalov a koľko by zabral dom s poschodím. A bol to dosť rozdiel, keď rátam s priemerným pozemkom 800 m2 ☹, ja totiž keď už by sme sa rozhodli dať toľko peňazí na dom, nie som ochotná popustiť z mojich nárokov hlavne na kuchyňu, kúpeľne a pod. čo sa týka veľkosti, už keď sme robili rekonštrukciu bytu, zväčšovali sme kde sa dalo, čiže v dome by to muselo byť presne podľa predstáv, veď tam už plánujem ostať do smrti. Ale ja osobne neznášam podkrovia, cítim sa tam fakt otrasne, čiže ani to ma moc nepresvedčilo, môj favorit je bungalov, takže uvidíme, čo z toho vznikne 🙂.
Čo sa týka spánku, u nás je to nevyspytateľné, raz spí 12 hodín bez zobudenia a napr. túto noc od pol 4 do pol 6 bola hore a vykladala mi všetky slová, ktoré pozná, robila mi moja-moja, tancovala a pod. V podstate milé, len nie v noci 😝. Ale potom spala do 8, našťastie 🙂. Cez deň viac ako 1,5 hod. nedá, výnimočne potiahne 3 hodiny, ale to znamená fakt výnimočne, raz za 2-3 mesiace.
Očkovanie proti chrípke-ja určite nedám, ale ja nie som dobrá vzorka, pretože ja nedám žiadne nepovinné a už vôbec nie do 3 rokov. Inak ja som sa raz dala zaočkovať kvôli ocinovi, lebo on mal cukrovku, tam je riziko a po prvé, 5 dní po očkovaní som sa cítila ako s chrípkou, mala som dosť teplotu a všetko ma bolelo a po druhé o 2 mesiace som ju aj tak dostala a takú silnú, ako nikdy predtým. Ale to je individuálne, vravím, ja som nevhodná vzorka 🙂.
Smejko, môžem mať rukavice, ktoré aj prilepím sekundovým lepidlom, aj tie dá dole 😀. Overal zatiaľ nedávam, to nechávam na ozajstnú zimu, lebo neviem, čo by som jej dala potom 😀. Obliekam ju rovnako teplo ako mňa, akurát jej dávam pančuchy, lebo sa hocikedy posadí na zem a rukavice riešim preto, že mne je zima na paprče a to sa nehrabem v skalách a podobne.
Inak baby, aké sú dlhé vaše deti? Mne sa zdá, že sme Mišku zle odmerali u dr., príde mi strašne maličká oproti ostatným deťom a aj keď vonku cupitá, ľudia sa ma pýtajú, koľko má vek, že vyzerá na max. 10 mesiacov 😲. Snáď to bude v poho.
No tak tu máte román na víkendové čítanie, snažila som sa reagovať na všetko 🙂

nastasia
31. okt 2009

ahojte,
ani ja by som sa nedala ockovat proti chripke a proti tej novej uz vobec. tie vakciny su site rychlou ihlou a nie su dostatocne odskusane, takze sa o par rokov mozu prejavit ako napr. neurologicke problemy atd. co som citala tak lekari su vacsinou jednoznacne proti.
u nas je vonku normalne hmla a to este pred hodinou svietilo slnko 😠

blovitc120
31. okt 2009

Nastasia ahoj 🙂. Nestraš, dúfam, že to z hlavného mesta nepošlete k nám 🙂. A do kelu, pozerám predpoveď, tak ešte v pondelok ako-tak a potom to zase začína, dážď :-P

weja
autor
2. nov 2009

ahojte, tak rušný víkend za nami... 🙂

Blov, ja si myslím, že prípadný výškový rozdiel Miška v pohode dobehne... nie sú všetky deti rovnaké... ja som bola vždy všade najmenšia, jedna vec je, že aj moji rodičia sú len priemerne vysokí, takže som nemala výšku po kom zdediť a druhá vec, že dievčatá môžu byť štandardne menšie.... zase budem spomínať sesterkine deti, ale je to dobrý príklad - jej malá nosí v 3 rokoch veci, ktoré nosil jej starší brat ako 2-ročný... viem, že to tak nemusí byť všade, ale každopádne je to ok... 🙂

očkovanie proti chrípke tiež neplánujem ani omylom - proti klasickej si myslím, že je bezpredmetné, keďže sa očkuje len proti tomu minuloročnému druhu a často človek dostane tú chrípku práve hneď po očkovaní... a proti prasacej už vôbec - tiež si myslím, že tie vakcíny nie sú dostatočne vyskúšané a kadejaké podivné vakcíny by som do seba teda pichať nedala... 😝

aj u vás bola dnes taká zima...? brrrr... a čo to babie leto - už nebude...? 😀 😀

nastasia
2. nov 2009

ahojte baby,
weji, babie leto? 😀 no prijala by som. i ked nejako som sa uz zmierila s tym, ze hrubu bundu zhodim tak najskor o 5 mesiacov ☹ ked som vcera videla predpoved pocasia a ze v Rime 19 stupnov bolo mi do placu.
baby, nepoznate niekoho kto by potreboval prekladatela z nj do sj? akosi nic neviem najst... 😒

miriamka
2. nov 2009

Ahojte,
ako sa mate?Aky bol vikend?
Ja som v sobotu oslavovala s jednou polovicou rodiny narodky...tuto sobotu budem s druhou 😉 Je nas tak vela,ze to nejako nejde spravit na jeden krat,ale asi zase fajn pocit oslavovat to kazdy vikend 😀

Inac uplne necakane nam zomrela teta,ocinova sestra...takze nas caka koncom tyzdna pohreb 😔 ,a v piatok si beriem dovcu lebo mam este vela starej ktoru ked nevycerpam mi prepadne.

Jakubko sa ma fajn...poslednu dobu mu stale pusina ide,uz len mu vsetko porozumiet 😅

Nastasia...ohlavne prekladania netusim,neskusala si priemyselny park v Lozorne?Tam je nemcina ziadana.

matullienka
2. nov 2009

ahojte kocky: tak u nas sa minuly tyzden prepustalo tak robim uz len do konca roka 😔 a zacinam mat pocit ze tak rychlo nic druhe nenajdem uz som z toho chora

weja
autor
2. nov 2009

Nastasia, s prekladaním ti asi neporadím... okrem toho mimo BA by to bolo pre teba asi bezpredmetné...
Miri, ty si mala narodky...??? gratulujem a dodatočne všetko naj, naj, naj.... 😉
Maťka, a čo to....??? 🤐 🤐 😕 to mi je ľúto... ☹ ja som myslela, že to najhoršie prepúšťanie je už za nami, aj keď hlásili druhú vlnu, ale to som už myslela, že je skôr planý poplach... 😒 ale neboj sa, nakoniec sa hádam čosi vyskytne... alebo druhá možnosť je, že budeš tehu a zostaneš pekne doma a budeš oddychovať... 😉

matullienka
2. nov 2009

weji: tak tej druhej moznosti by som sa potesila asi najviac i ked moc sa na to spoliehat neda ze sa nam to zrovna teraz podari a zas sa bojim ze pridem do novej prace a otehotniem este v skusobnej dobe a hned ma prepustia ☹ jednoducho je to teraz na kocku tak uvidime a nic ine mi ani nezostava.
vo stvrtok nam jednoducho oznamili ze firmy porusili zmluvy a od noveho roka pre nas nemaju pracu tak sa musia s nami rozlucit. sice povedali ze sa budu snazit zohnat dalsie firmy ale v tejto dobe dost pochybujem ze sa im to podari ☹

miriamka
2. nov 2009

Narodky ma este len cakaju...ale je nas vela tak som to musela rozdelit na 2 vikendy 😉
Matullienka...nad pracou az tak nerozmyslas.Vies,ja som rozmyslala podobne...a vies kedy som dostala ponuku na pracaovny postup?2 dni predtym nez som zistila ze som tehotna.Takze neplanuj...ono sa to same vyvinie.A ak by si aj ostala tehu v skusobnej dobe,neboj,veci by sa vyriesili...netreba uz teraz nad tym rozmyslat.

matullienka
2. nov 2009

miriamka: posielala som si uz ziadosti aj zivotopis ale neviem preco vidim to akosi čierne neviem preco 😔

miriamka
2. nov 2009

Mozno ostanes uz teraz tehu,a novu pracu ani nebudes potrebovat.
To mas ako my...rozmyslala som ci ist naspat do prace alebo mat hned druhe.Teraz sa aj snazime a nic...takze keby som bola doma a spoliehala ze potiahnem 2 materske za sebou,mozno by sa ani to druhe nikdy nezadarilo....

nastasia
2. nov 2009

miri, vdaka za tip, skusim pozriet.
weji, nemusi to byt len BA, lebo preklady sa teraz vacsinou mailom posielaju 🙂
matka, tak drzim palce s tou robotou. nech uz tato kriza skonci, ja neviem vobec nic najst obavam sa co bude po skole...dnes mame dekanske volno 🙂 som rada, lebo pondelok je najhorsi den

matullienka
2. nov 2009

nastasia: tak takych nas je viac co sa uz tesia na konieco krizy lebo zohnat si teraz dobru pracu je hotove umenie

miriamka
2. nov 2009

Veru...s pracou je to na figu,asi preto rozumiete preco som do prace isla radsej skorej,nez nikdy 😒

weja
autor
2. nov 2009

no veď to, že dnes sa nedá spoliehať na nič - ani na prácu, ani na to, že budeš tehu... 😒 ale ty to v tejto chvíli aj tak nijako neovplyvníš, tak sa tým zbytočne netráp už odteraz - životopis si poposielaj a uvidíš, ako sa to celé vyvinie... možno ťa prekvapia // a možno nájdeš novú prácu... čo ďalej, budeš riešiť neskôr... držím palce! 😉

matullienka
2. nov 2009

kočky ďakujem za podporu neviem čo by som bez vás robila 😉

weja
autor
2. nov 2009

Maťka a ešte jedna vec ma napadla v tejto súvislosti - keď si aj nájdeš novú prácu a zrovna by si vtedy otehotnela, ty nie si povinná to hneď od začiatku hlásiť... to je tvoja osobná vec, kedy s tým vyrukuješ... zamestnávateľ nemá právo sa ťa na to ani pýtať, ani ti klásť nejaké podmienky ohľadom toho... (aj keď niekedy je realita iná 😠 ale právo na to rozhodne nemá)... väčšinou sa to robí tak, že keď by si už mala úspešne za sebou 3.mesiac, tak vtedy by si to mohla v práci oznámiť... a to by si už možno mala aj po skúšobnej dobe... 😉

miriamka
2. nov 2009

Matka...Wejka ma pravdu,nemusis to hned zamestnavatelovi hovorit,na to budes mat cas.Ja som to hovorila ked som bola len v 5tt kvoli tej mojej pracovnej ponuke...ale inac keby bolo vsetko ok tak to nepoviem skorej nez po ukonceni 3.mesiaca. 😉
Kazdopadne...snazilky,prajem vam vsetkym aby vam to skoro vyslo!!!!

nastasia
2. nov 2009

dakujeme miriamka 🙂 🙂 🙂 a ty ako? si teraz snazilka ci mate pauzu?

miriamka
2. nov 2009

No...ani neviem,som vdaka praci a zaneprazdneniu taka menej aktivna snazilka,ale snazilka 😉

matullienka
3. nov 2009

ďakujem kočky, vidite tak toto ma nenapdalo že mi to nie som povinná oznamovať mockrát ďakujem za radu 😉

miriamka
3. nov 2009

Dobre ranko,
tak u nas prsi so snehom...dufam,ze to prejde do poobedia.Stale jazdim na letnych pneumatikach,takze este zima musi troska pockat 😉

weja
autor
3. nov 2009

dobré ránko 🙂
Miri, no si ty odvážlivec... my sme už aj zabudli, ako letné pneumatiky vyzerajú 😅
u nás sa zatiaľ nič nedeje, ale je tu zatiahnuté, takže predpokladám, že to príde aj sem... 😝

miriamka
3. nov 2009

Weji...no pneumatiky budu tento vikend uz...konecne 😉
Buduci tyzden idem autom do Polska,tak som kolegovai povedala nech mi spravi generalku na aute,nech tam nemam nejake problemy potom

weja
autor
3. nov 2009

a čo v PL - ďalšia služobka? toto ti ozaj teda nezávidím... 😝

miriamka
3. nov 2009

Jo...dalsia sluzobka,ale len taka na otocku,v stredu idem a v piatok naspat,takze to nie je az take zle.
Ale v january mame skolenie v Jasnej,v hoteli 3 studnicky a potom tam ostavame na vikend relaxovat,takze zavitam do Tvojich koncov.