Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

num7976
19. jan 2010

ahojte kocky
weji hodis mi recept na tie dolky?to sa potom dzemom natiera,ze?blov-tebe by asi nepadli co? 😉 neboj nic prave ked to necakas,tak vtedy to vyjde takze drzim hrozne moooooc palce nech to vyjde a takisto aj nastasii-mozno su to priznaky tehulkovania 😵 a nie mrchy!
miriamka tak uz nepracujes z domu?no maly musel byt podareny to verim sranda ako sa to uz na nich bude lepit,ze?ja som uz taka rada,ze mala je v takomto veku do toho jedneho roka som bola z nej raidne vycerpana aj som si povedala,ze to nezvladam,ze je to na mna prilis,ked nechcela spavat,ked plakavala a tieto veci,no teraz je to uz uplne krasne,nove slovicka,nove kusky , tie sibalske ocka no je to teraz uz najlepsie ako moze byt 🙂
melipa-tak to by som ja brala taku jedacku-nasa sa dost pohorsila v jedeni a dostat do nej nieco varene je fakt zazrak takze bojujeme,ktovie ked bude skolacka ci mi nebude potajme vyhadzovat desiaty ako ja 😅

blovitc120
19. jan 2010

Num, ty si pamatas, ze nemam rada lekvar 🙂? Ja mam rada dolky, ale jem to same, len to upecene cesto, rovnako palacinky, hoci tie niekedy s tvarohom. Som rada, ze uz nemas ten pocit unavy, ja som asi magor, ale aj v tych nasich najhorsich casoch som bola viac nasrata a zufala ako unavena...
Melipa, Dianka zlata, aky hladosko 🙂. Ale to je fajn, isto lepsie, ako keby sa ti babrala v jedle. Mne stale mama hovori, ze mam byt stastna, ze Miska vsetko papa, lebo to je horor nahanat deti s jedlom a trapit sa s tym. Stastnu cestu na sluzobku a rychlo sa nam vrat.
Miri, Jakubko je sikulka, u nas je pci (hapci) zatial kvet... A s tym spankom, asi je nieco vo vzduchu, my sa tiez budime kazdu noc o pol 3 a o pol 5. A potesila si ma s chodenim za ruku, snad to aj u nas pride.
Nastasia, tak ta tvoja znama je tiez pripad, mala si rozmysliet, ci uz chce deti... Taketo typy si niekedy neuvedomuju, ake maju stastie a ze tymi recami sa niekoho mozu nepriamo dotknut.

smejko1
19. jan 2010

ahojte,
ani nejdem odpisovat na vsetko ,lebo ste toho tolko popisali, ze uz ani neviem co som chcela........

hlavne je mi luto Misky, ze sa porezala...... mne dnes dami spadol z gauca....... on uz pekne vie zliezat, ale isiel za traktorom a neuvedomol si ze je na rohu ..... no a tak na hlavku sa smykol......milacik moj.......

baby odkedy ste detom davali uz polievocku a druhe? a odkedy nepucite jedlo? ja stale davam len take popucene a vela stavy (ci vody) no a ked davate druhe, tak normalne oddelene masko a oddelene zemiaciky....... nezacali vam potom horsie papkat? - vopred dakujem za odpovede 😉

ozaj a ako sa vari kuskus? vie mi niekto poradit??

ja sa priznavam, ze ked som bola tehu tak som bola v akej euforii, ze je mozne ze som uz aj liezla ludom na nervy ako som sa vytesovala, ale pevne verim, ze som ziadnej snazilke neublizila....... ☹

javascript:addEmoticon('😒','vBody')

blovitc120
19. jan 2010

Smejko, ja davam polievku aj druhe, ale niekedy polievku pred spanim a druhe az po, lebo nevladze, zalezi, aka je husta a hlavne polievka je bohovsky zabavna, lebo je tekuta a to my radi jeme lyzickou, takze by jej zjedla aj liter... Jedlo nepucim, len krajam na drobnejsie ako pre mna, nebavi ju napr. hryzt velky zemiak, ale maso krajam stale na drobno, to nevie poriadne pohryzt. Ale inak nie, ani zeleninu v polievke, normalne papa kusy a poriadne si ich pohryzie. Ale smejko, podla mna to zalezi od toho, ako Dami hryzie, ci by kusy nehltal a potom by ho bolelo brusko. Skus mu dat vacsie kusky a uvidis, ako bude reagovat, ci pohryzie. Hoci poznam baby, ktore mixuju nahladko vsetko aj 20-mesacnym detom, to mi uz pride dost dlho, ale asi vedia preco 🙂.
Chudacik Dami, takuto boliestku mal, ale neboj, nabuduce da pozor. Deticky sa tymto poucia, hoci je to krute... My uz mame prst odlepeny, hned doobeda zdriapala leukoplast a vsade ho pcha, mne je az zle, lebo ho ma trochu krvavy, ako si ho podrazdila, ale zjavne ju to neboli.

miriamka
20. jan 2010

Ahojte,
som rada ze sa tu posledne dni tak super popise,aj ked nestiham reagovat na vsetko 😉
Smejko...my vacsinou ako Blov,papame polievku na obed,potom ide maly spat a ked sa zobudi spapa druhe.On mi 2 jedla za sebou nepopapa.
Inac konecne dnes spal maly celu noc,takze som vyspata a tesim sa tomu.Nech mu to vydrzi 😉
Inac maly ma teraz uz 16 zubkov,takze plnu pusu zubov 😀 ,a teda nemixujeme uz hadam od 1 roku...nech sa pekne trapi 😉
Baby,planujeme letnu dovolenku...neboli ste niekto na Krete alebo Rhodose?Neviete tam nieco odporucit?Pripadne nejaku inu destinaciu co ma all inclusive,hotel priamo na plazi a hodi sa pre deti?

weja
autor
20. jan 2010

dobré ránko 🙂
Num, až teraz som si prečítala, že chceš recept na dolky, pošlem ti ho z domu, lebo si nie som istá, či by som na niečo nezabudla, keby som ti to písala len tak z hlavy.... mám 2 recepty - jeden klasický s droždím a druhý z bieleho jogurtu - práve ten druhý robievam častejšie, zdajú sa mi tie dolky potom také ľahšie a sú super, chutia tak trochu ako keby tam bol tvaroh 😵 môžem ti poslať obidva... 🙂 potom sme si ich zlepili lekvárom, dali na to ešte šľahačku a poliali čokoládou... 😵 také diétne jedlo 😀

Nastasia, držím palce, už by sa mohlo niektorej z nás zadariť... ja sa priznám, že mňa chatovačky prestali baviť už pred pár rokmi, asi som sa ich "prejedla" počas školy 😅 možno keby to bolo naopak, tak by ma až tak neštvalo, že sa bábo nedarí, ale mňa to už proste nejako neťahá... 😒

Miri, na Kréte ani Rhodose sme zatiaľ neboli, ale veľmi nás to tam neťahá.... min. leto tam boli 2 kamarátky na 2 rôznych miestach a neboli moc spokojné... takže v tomto ti asi neporadím.... 😕

miriamka
20. jan 2010

Weji...a Tunis alebo Turecko?Prave mi aj kolegyna hovorila ze Kreta a Rodos nic moc,ze sa to neda porovnat s Tuniskom pripadne Tureckom.My sme boli zatial len 2 krat v Tunise - Sousse a Tabarka

matullienka
20. jan 2010

ahojte kokčky tak ja som vás zapla až dnes ráno a vidím že ste tu toho popísali statočne.

mrzí ma že miška s damim mali úraz snáď sa trošku poučili.
ja som si včera so sesternicou spravila dámsku jazdu a od dvanástej sme behali po obchodoch a nakupovali a skoncili sme vecer o osmej. takže domov som prišla totálne unavená a zrelá rovno do postele 🙂 ale stálo to za to 😀

prajem krásny deň 😀

weja
autor
20. jan 2010

Miri, mne sa v Tunise veľmi páčilo - tiež sme boli v Tabarke, ale tam som cítila ešte takú stredomorskú atmosféru, čo mi vyhovovalo 🙂 aj strava bola taká stredomorská.... v Turecku bola Blov, tá ti bude vedieť o tom asi viac povedať, my sa chystáme do Turecka tohto roku, ak sa nič nezmení... 🙂

weja
autor
20. jan 2010

Maťka, to ste si dali dobrý maratón 😀 a čo dobré ste nakúpili? niekedy to vie celkom dobre zlepšiť náladu 😉
my sme v sobotu vybehli s MM len tak do obchodov, stretli sme totiž kolegyňu, ktorá chcela, aby sme jej poradili pri kúpe topánok... dopadlo to tak, že ona si nekúpila nič, ale ja som prišla domov s novými čižmami a kabelkou 😅 väčšinou to tak dopadne 😀 MM zafinancoval, bol rád, že darček na moje meniny má vyriešený 😅

miriamka
20. jan 2010

Weji...a na Tabarke ste boli v ktorom hotele,Club Abow...?My sme boli tu,a tiez sa nam pacilo,ani nebolo az tak hrozne horuco co by asi aj maleho vyhovovalo...a cenu nam teraz dali priam genialnu,len nevieme ci neskusime nieco ine.Mame tiez typ na Turecko od kolegynem,ale aj ta Tabarka ma opat laka,alebo Tunis.Mna Tunis nesklamal zatial.

weja
autor
20. jan 2010

Miri, bol to hotel Mehari 🙂 ale máš pravdu, bolo super 😎 ja by som sa tam kľudne vrátila, ale názor MM je zasa taký, že by sme mali vyskúšať zakaždým čosi iné... v podstate má pravdu, ale mne keď je niekde dobre, tak nemám problém sa tam vrátiť.... 🙂

blovitc120
20. jan 2010

Ahojte, smejko, ja som včera večer písala cez mobil a nechcelo sa mi hľadať odkaz, ale ja kuskus robím podľa tohto http://www.bio-obchod.sk/produkt-3410/kuskus-bi...
Miri, v Turecku v Side bolo pre deti super, pozvoľný vstup do mora, piesok, strava. Ja sa stále bojím Egypta s takými malými deťmi, aby ich nechytila faraónova pomsta... A vôbec by som sa nebála toho, že je niekde horúco. My sme mali väčšinu času 38°C cez deň, a malej to vôbec nevadilo, more teplučké 29-31°C, bola totálne spokojná, akurát som jej dávala veľa piť, stále bola úplne nahrubo natretá krémom s výlučne minerálnymi filtrami (prišla domov bielučká ako odchádzala, ale to bol môj cieľ, ja nepotrebujem ukazovať, že mám opálené dieťa, ide mi o to, aby som mu ochránila pokožku, lebo hoci sme boli pri mori, zastávam názor, že deti do 3 rokov nemajú byť vystavované priamemu slnku, navyše naša takmer bielovlasá modrooká blondínka...). Deti podľa mňa znášajú vysoké teploty lepšie ako dospelí, nevadí im, keď sa potia a tak... čiže my tento rok ideme znova, asi znova do Turecka, ja som boa maximálne spokojná, ale už pôjdeme asi na 11 dní, nie 8, lebo je väčšia. Ja som bola na polke gréckych ostrovov, na Rhodose, Korfu, Kréte, Lesbose a nechcem tam ísť s malým dieťaťom. Nebolo zle, ale: na tých ostrovoch STÁLE fúka hrozný vietor, niekedy taký, že sa nesmie ani kúpať, more je teda ľadové oproti Turecku, malo snáď 24°C, je tam kopa komárov, osy a podobná háveď, čo sme teraz vôbec nemali a mne to dosť vadí. A porovnať AI v Grécku a Turecku je neporovnateľné. Akurát more je tam oveľa krajšie, gréckym ostrovom sa proste máločo vyrovná, ale čo z toho, keď je ľadové. Pôjdeme tam znova s drahým niekedy sami, lebo si požičiame motorku a vždy prejdeme celý ostrov, je to romantické 🙂. Ale s dieťaťom - až keď bude mať minimálne 5 rokov tam pôjdeme.

miriamka
20. jan 2010

Blov...na Grecko som aj ja pocula ze je veterno,a ze to AI sa neda porovnavat.A kde konkretne ste v Turecku boli,myslim hotel?My zvazujeme nakoniec Turecko alebo Tunis,a chceme to rezervovat teraz ked su dost velke zlavy preto stale hladame...

weja
autor
20. jan 2010

Miri, zľavy podľa mňa ešte budú 😉 my ani neuvažujeme o inom, ako ísť na last minute, vtedy sa to aj tak najlepšie oplatí... 😉

miriamka
20. jan 2010

Weji...aj by sme zobrali last minute,lenze obaja si musime dovolenky nahlasit skorej,takze chceme kupit ak sa podari uz teraz.

weja
autor
20. jan 2010

Miri, to aj nás tak dakedy terorizovali zamestnávatelia, že už na začiatku roka sme si museli nahlásiť dovolenku 😠 teda MM to má ešte stále tak, ja už našťastie nie 🙂 ale v podstate aj tak chodíme na dovolenku vždy na prelome august/september, takže tak si to aj MM naplánuje a ja sa potom prispôsobím...
cez akú CK chcete ísť? mne prišiel na mail prehľad zliav všetkých CK, väčšinou sa to pohybuje od 15-30%... ak ťa to zaujíma, môžem ti to preposlať...

miriamka
20. jan 2010

Weji...my to nemame v praci az take zle,ale pri planovani sluzobiek si musime uz nejako aj dovcu teraz ako tak naplanovat.A tieto first moment zlavy sa nam celkom pozdavaju,tak asi prvy krat kupime takto vopred.
Cestovka je nam jedno,Tabarka ak tak Azurreisen,Tunis ak tak Kartago a Turecko sa este rozhodujeme...

nastasia
20. jan 2010

ahojte,
miriamka, ja som bola na krete, boli sme s hydrotourom a bolo super, odporucam. uplne novy hotel, super strava, aj more bolo fajn.
na rhodose boli moji stari rodicia a zazili tam zemetrasenie-take, ze cestovali po izbe aj s postelou 😀 a to tam vraj byva casto a este tam bolo dost veterno...nejako extra sa im tam nepacilo.
bola som aj v tunise, ale mne sa tam vobec nepacilo. hotel bol priserny-jednak spina, v noci nesvietilo na chodbach svetlo, lenivy personal. boli sme same iba s kamoskou tak si viete predstavit domaci si mysleli, ze sme prisli na sexualnu turistiku ci ako sa to vola 😀 😅 no proste nas vkuse otravovali 🙄 ale tak ked sa tam ide s muzom tak sa iste inak spravaju...co som pocula tak vsetci viac chvalili egypt ako tunisko. ja radsej zostavam verna europe po tejto skusenosti 😎

miriamka
20. jan 2010

Nasta...a kde v Tunise si bola?Ja beriem Tunis s rezervou ze predsa len su to Arabi a nemozem cakat ze to bude ako Nemci alebo Europania.Ale teda 2x sme tam boli,a na stravu,plaz nemozem povedat nic zle,hned by som tam isla naspat.Ale to je tak,100 ludi 100 chuti.
Ale teraz by som rada skusila Turecko keby ze nieco pekne najdeme.Len ked ten vyber je tazky...musime hladat aby tam boli bazeniky pre deti,pekna plytka plaz a nie nejake kamene,alebo mola...a aby sa tam maly nenudil 😅

nastasia
20. jan 2010

miriamka, boli sme v sousse. strava a more bolo fajn, ale to ostatne sa mi nepacilo. ale hovorim bol to stary hotel a sli sme na last minute takze sme brali co bolo...urcite je tam kopa lepsich hotelov.
v turecku som bola a bolo tam super. napamatam si nazov hotela, ale byvalo sa tam v takych domcekoch. strava bola velmi dobra, pekna plaz aj more, len to ubytko bolo trochu starsie a dost do kopca...a myslim, ze to bolo cez rakusku cestovku, to som bola este s nasimi na dovolenke.
skus pozriet ten hydrotour my sme boli najspokojnejsi s nimi, urcte ponukaju aj turecko. boli sme s nimi v grecku a na ibize a ako som uz pisala nove hotely, sukromna plaz, bazeny, animator, detska skolka, super strava.
my pojdeme asi do chorvatska, teda uvidime ci zostanu nejake peniaze, kedze v septembri mame tu svadbu...ale rada by som isla...

num7976
20. jan 2010

ahojte kocky jeeej tu sa riesia uz letne dovolenky?no my sa chystame do chorvatska autom tak snad sa to podari lebo minuly rok nam to nevyslo,tak sa vytesuje,ze tento rok si vyjdeme,ziadnu inu moznost sme nezvazovali takze zatial vedie chorvatsko..ked tak citam tak vys te toho riadne precestovali,ja co som bola pri mori,tak sme boli v polsku-to som bola este ale mala,ale vraj tam bolo super na to ze tak ysoko tak vyslo krasne teple pocasie,no a potom chorvatsko a taliansko,eln taka klasika ale bola som spokojna vsade,no teraz ked je uz male,tak je to ine,treba brat ohlad na ine veci ako ked sme tam boli len tak slobodni..
weji hej posli mi ten recept skusim to cez vikend urobit,ja som si to davala vzdy v praci ked sa v restauracii robili,mnam hned by som ich zozrutila,dietne nedietne mne to nevadi 😀
smejko no ono sa maly isto pouci nasa raz tiez spadla a uz si dava stale pozor,ked je na gauci,i ked teraz sa na nom zacala krutit ako princezne tak ked ju niekedy vidim ako je na kraji,tak mi az zle pride!
my jedavame trosku zvlastne ale takto to malej vyhovuje najviac,tak jej to nechcem menit rano spapa pecivo s niecim a cajikom potom neskor ovocie nejake o jedenastej jedava polievocku a o dvanastej dostane mlieko ale len 120 ml vypije no a potom ked vstane papa druhe,no u nas je to ale problemove to kyms a ona naje tak prejde aj pol hodina a to ju musim vselicim zabavat,aby som do nej nieco dostala,ale nepucim uz dlho dlho nasa si od zaciatku vedela pozut,takze som jej to zbytocne nepucila..

blovitc120
20. jan 2010

Miri http://www.satur.sk/asteria-sorgun-resort/p=dG9... . Inak miri, zľavy sú teraz dopredu v poho, ale my sme chytili 40% zľavu na last-minute, bolo to fakt super. A hlavne, ja by som sa asi bála tak dopredu rezervovať dovolenku, lebo zákon schválnosti funguje, malý môže ochorieť, napr. ak by dostal také ovčie kiahne, to by vás ani do lietadla nepustili (nechcem maľovať čerta na stenu, to vôbec). Proste na LM je dobré to, že viem, že teraz sme všetci fit, tak ideme... Ale keď sa nedá, tak nie je o čom... to je jasné.
Nastasia, zemetrasenie 😲? By som sa pos...a 😀. My sme našťastie nič také nemali.

monkula
20. jan 2010

Ahojte..
tak mňa Turecko, ani Tunis absolútne nelákajú.... JA som dosť činorodý typ a neviem si predstaviť, že yb som len chodila na pláž a na hotel... ja musím chodiť aj po okolí, híkať nad starými uličkami s drevenými okenicami...
Ak nám do toho nič nepríde, tak zase moje milované taliansko... 😵
Num, v Poľsku pri mori sme boli aj my, už nikdy viac, radšej pôjdem na Šíravu 😝

weja
autor
20. jan 2010

Blov, Satur nie je jedna z najdrahších??? aspoň nám to tak vždy vychádza, aj na LM je v porovnaní s ostatnými akási pridrahá... 😕

Nastasia, že sexuálna turistika 😀 no čo sa čuduješ - 2 mladé baby, celkom samé.... to tých čiernych nenechá na pokoji 😀 inak je pravda, že sú takí dotieraví, stačilo, že sa MM išiel okúpať, už mi niekto dupkal pri lehátku a otravoval... 😝 a vôbec im nevadilo, že pár minút predtým videli, že tam nie som sama... 😖

weja
autor
20. jan 2010

Monkula, ty si presne opačný prípad ako my 😀 nás baví obzerať okolie asi len prvú hodinu, potom máme toho akurát dosť 😀 keď ideme na dovolenku, tak sa tešíme hlavne na ten svätý pokoj od všetkého, veľa spánku a ničnerobenia... 😎

miriamka
20. jan 2010

Weji...my tak isto...na dovolenke mi staci hotel,plaz,dobre jedlo a nicnerobenie 😀 ,vylet mi staci jeden za celu dovolenku,aj to v trvani max.2 hodin a potom rychlo opat len do plaviek 😅 ,takze asi aj pre toto nam super vyhovoval Tunis 😵
Este teda uvidime ci kupime vopred,v nedelu ideme na veltrh dovolenka 2010 a uvidime co tam bude. 😉

nastasia
20. jan 2010

weji, tak to je sila 🙄 😀 akoze moj by ich zabil 😅
no veru, mali sme tesne po maturite 😀 a teda vobec nas nenapadlo, ze to tam bude take. ale poviem vam, ze stare skarede nemky tam mali 20 rocnych chlapcov.no fuj 😝 😀

monkula
20. jan 2010

weji, tak potom je pre vás Tunis ideálny.... ja by som sa tam zbláznila 😝 😝 😝

blovitc120
20. jan 2010

Mňa bavia výlety len na motorke, sami, neznášam skupinové fakultatívne výlety, môžeme sa zastaviť aj na 5 rôznych plážach cez deň, pozrieme okolie, nejaké tie veci, dačo zhltneme a ideme, proste tam musí byť zahrnutá aj pláž. Takže to len keď sme bez dieťaťa, rovnako si neviem predstaviť chodiť s Miškou po pamiatkach a tak 😀. Ale my s MM si radi poleňošíme aj pri vode, fakt aktívna dovolenka nie je moc pre nás, nemáme radi, keď nám niekto robí program, my si robíme sami podľa chuti a podobne.
Weji, asi sa zbláznili, hoci sú najdrahší, proste minulý rok to spustili, ale odchod sme mali o 2 dni. Nikdy predtým sme s nimi neboli a už asi ani nepôjdeme. Inak ten istý hotel mala rakúska cestovka o 100€ na osobu lacnejší (pôvodná cena). Takže v BA by som možno šla do toho, ale odtiaľto ani nie.
Miri, tak na tom veľtrhu poriadne prezisti, čo nové v turizme 😀.