Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
18. nov 2008

Num...u nas bolo najhorsie obdobie 5.mesiace ked uz mu mliecko nestacilo a cakali sme az budu moct zacat prikrmi.

num7976
18. nov 2008

no to urcite budeme mat aj my,ozaj a uz prikrmujete?a od kedy-ukonceny siesty mesiac-to by malo byt az ked bude mat 7 ci nie?

miriamka
18. nov 2008

Num...ukonceny 6.mesiac mal maly vcera,takze od dnes zacal 7. 😉
No ja davam zeleninku uz 2 tyzdne,ako som videla ze maly uz pozoruje ako papame som skusila...najskor to bola tak 1-2 lyzicky,ale teraz uz krasne na obed papa...takze obedne kojenie uz nie je 😉

blovitc120
18. nov 2008

Veru pravdu máš miriamka, aspoň na niečo sa usmieva 🙂.
Num, damienko je preto taký krásny hladučký, lebo šiel cisárskym, tie deti sú krásne hneď, lebo sa nepopučia, nenapuchnú ako naše tou dlhou cestou 🙂.
Keď ja v noci sa bojím toho, že by sme nekojili, lebo ona mi pri tom zaspí, takže čo keby potom vystrájala? Ona toho nevypije veľa, je zvyknutá na veľa menších dávok, veď podľa toho návodu by mala vypiť 150ml 5x denne, ona mi včera večer vypila hladná ako vlk 60ml a o 2 hodiny už pýtala, nevie vypiť tak veľa naraz.

num7976
18. nov 2008

jeeej miriamka tak to je super ja sa uz tiez na to tesim,ta by uz najradsej jedla aj teraz to co my! 😀
blov aha ja som zabudla ze mali cisarsky 🤐
blov neboj zvykne si,ved prikladat ju prikladaj a uvidis,snad sa mliecko rozbehne a este ho budes musiet odsavat co ho bude tolko! 😉

num7976
18. nov 2008

holky ja som bezradna co kupovat na vianoce,poradte daco,nemam este ani 1darcek! 😢 kamoska ide urobit kalendar s fotkami jej malej-len ja som v tomto blba neviem robit tie digi ani nic podobne,ale to by bol dobry darcek veru!

miriamka
18. nov 2008

Num...ja dam spravit hrnceky s malym 😉

blovitc120
18. nov 2008

O Vianociach mi ani nehovorte, neviem si predstaviť, ako pôjdem s Miškou kupovať darčeky 😲

blovitc120
18. nov 2008

Asi budem objednávať cez internet, inak to nevidím 🙂

smejko1
18. nov 2008

ahojte babulky.......

jablonka blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaam....... super sprava

dievcata dajem za pochvaly maleho........ naozj je prekrasny od 1.sek. inak vela nenapisem 1 rukov ale snazim sa.... dakujem aj za t.c...... lnze som ich nestihla len az po porode.... lebo takto pred tyzdnom mi praskla voda a o 3 hodinky som uz bola mamickou........

drzte sa vsetky

miriamka
18. nov 2008

Blov...ja nakupujem uplne vsetko darceky cez internet,vsetko pre maleho odkedy som ostala tehu a porodila taktiez 😀

weja
autor
18. nov 2008

ahojte bambulky 🙂
dnes prisla do roboty dalsia nova kolegyna, ktora pojde zas na druhy hotel (ide totiz o hotelovu siet, ak som to este nespominala), tak sa prisla k nam zaucat... zaucala som ju ja z toho, co uz viem, lebo tam bude robit presne to iste, co ja, ale najlepsie je, ze prisla na 2 tyzdne, takze za tu dobu sa v praci na net nedostanem 😅 😠 no hruza, ale co uz, precitam si vas vecer... 🙂

blovitc - a keby si sa na to kojenie rovno vykaslala? lebo z toho, co pises, sa mi zda, ze pre vas obe to prinasa viac stresu a nepohody ako uzitku... 😒 mozno ze keby papala uz len bebu, ze by vydrzala dlhsie.... 😕 ale ja sa do toho nevyznam, to bola len taka uvaha... 🙂

numka - no nad darcekmi uvazujem veeelmi silno uz aj ja... a este stale som na nic neprisla... 😅 drahy chce akurat novu sportovu penazenku a mamina chce nejaku vyssiu ozdobnu vazu na chodbu, ale inak.... fakt neviem... 🙄

miriamka - vy uz mate doma velkeho chlapa, ked uz papa aj prikrmy... 😉

smejko - ako sa citis mamina? 😉 a co malinky, aky je? uz sa tesim, ked nam porozpravas cosi viac... 😵

weja
autor
18. nov 2008

no idem cosi varit a potom vylozit nozky, pekny vecer 😉

miriamka
19. nov 2008

Dobre ranko,
Blov...Teba kojenie stale trapi,a mna trapi,ze tusim ako som zacala s prikmom mi mliecko zacina odchadzat a ja chcem taaaaak strasne kojit!Musim dnes vela pit aby sa to upravilo,si neviem predstavit ze uz chrustika nebudem kojit ☹
Weji...takze v praci budes mat rusno,co?Ale aspon vecer sem nakukni a napis,aky si mala dnik

blovitc120
19. nov 2008

No musíš aj odsávať asi miriamka, aby si telo myslelo, že malý jedol. Hoci u mňa už nefunguje nič. Zase robila scény v noci pri prikladaní, ale fľašu odmietla, tvárila sa, že z nej bude zvracať. Ona ako keby si nevedela spomenúť, čo má s tým robiť 😲

miriamka
19. nov 2008

Blov...no budem ho dnes castejsie prikladat,a u mna pomahalo ked som mala laktacnu krizu pit 3 litre tekutin denne a vela kavy CARO.

blovitc120
19. nov 2008

Vidíš, ja caro pijem, aj veľa tekutín a prd platné ☹.

miriamka
19. nov 2008

Blov...a stale Ta to pri kojeni boli?

blovitc120
19. nov 2008

Už nie, len niekedy ľavé, lebo tam sa jej horšie prisaje. A my stále bojujeme, takže keď sa konečne chytí, je ako žralok. Inak som strašne unavená, v noci sme jedli o 20:00, 21:30, 22:45, 24:00, 1:05, 2:00, 2:50, 3:45, 4:30, 5:15, 6:30. A takto je to každú noc, ide ma poraziť, už totálne nevládzem. Skúšala som jej dať čaj o tej 2:50, no tvárila sa, že sa ide dozvracať, ešte aj začala kašlať, akože sa ide zadusiť, podľa mňa to hrala a výsledkom bol hrozný rev, čiže sa potom ani neprisala, ale bol tvrdý boj. Inak večer som jej o tej 20 dala bebu, reku nech sa naje poriadne, no tak vypila 20ml namiesto tabuľkových 150ml a odtisla fľašu a začala ma škrabať a potom ťapkať po prsiach a pozerala mi do očí. Tak som kapitulovala a ponúkla takmer prázdne prsia. Vrhla sa na ne a zjedla čo bolo. Je možné, aby si také malé decko pýtalo takto jesť? Či mi už šibe?

monkula
19. nov 2008

Blov, to , čo tera zprežívaš, sa nazýva laktačná kríza... Okolo veku dvoch mesiacov sa zrazu nároky dieťaťa zvýšia a mliečko sa nestihne tvoriť, malo by t otrvať asi tak maximálen týždeň..... Aj ja som si tým prešla, neboj sa, tiež so msa zobudila a namiesto dvoch balónov som mala vymačkané citróniky....
Radšej si daj normálnu Meltu, než CARO 😉 😉
Juuuj, moja ,a to nemáš nikoho, kto by zobral malú na prechádzku, a ty by si si pospala? ani by si neverila ,ak oby Ti to pomohlo..... hneĎ by bolo mliečka 😉
No, škoda, že si tak Ďaleko, inak by som Ti chodila Mišku voziť, viem ,aké to je ,keDˇsi na všetko na svete sama.... ☹ drž sa...

blovitc120
19. nov 2008

Monika, presne si to vystihla s tými citrónmi. Ja som vždy mala v noci plné na prasknutie, niekedy som Mišku budila, nech už je a teraz nič. A ona je hrozný hladoš od narodenia. Po ockovi. Takže jej pojem laktačná kríza nevysvetlím, ale u nás to už trvá dlhšie ako týždeň. A to, že sa nechce prisať... Fakt by mi pomohlo, keby ju niekto zobral, ale bohužiaľ nemá kto, no niekedy si poviem aj našťastie, lebo keď raz za čas príde moja mama, len nám to nabúra rytmus, lebo stále chce Mišku buď nosiť, alebo sedieť a ona nech je kľudna na nej, čo nikdy nebude. Alebo stále na ňu hovorí, čo neznáša a keď reve, tak jej tragickým hlasom začne hovoriť aby neplakala a čšš. Nedá si povedať, že tak sa ona neutíši. A ona musí plakať, keď ju núti robiť to, čo nechce. Vtedy som radšej sama. Keby mohol manžel byť doma skôr, by mi najviac pomohlo. Potom sa mi začnú znova prsia plniť? Meltu som hľadala, nemajú v potravinách, kde sa dostanem s kočíkom, pošlem muža do hlúpeho tesca.

miriamka
19. nov 2008

Blov...no my sme sa budili v 4-5 mesiac kazdu 1,5 hodinu od 20tej vecer...takze viem ako sa citis.Ale nastastie ako prisli prikrmy je to lepsie.Proste treba vydrzat,a ako pise Monika,je to laktacna kriza ked mala potrebuje viac papat nez predtym,a preto by som ju naozaj kocikovala aspon 3 hodiny nech spinka a Tebe sa dovtedy pekne dotvori mliecko.

weja
autor
19. nov 2008

ahojte, aj u vas je uz nasnezene? v Jasnej uz zacali pomalicky so zasnezovanim, cez vikend by sa vraj uz malo dat lyzovat... ale pre mna to akurat znamena stazenu dopravu do prace... 🙄 no uz aby bol marec...
CARO je dobre na tvorbu mlieka? 😕 to som nevedela... ja som pocula hlavne o Vinei...
pekny vecer vsetkym prajem... 😉

blovitc120
19. nov 2008

Miriamka, mne ona 3 hodiny v kočíku nevydrží, už po hodine reve 🙂. My sme špeci človiečik ☹.

blovitc120
19. nov 2008

Weji, sneh máme aj my 😝

miriamka
20. nov 2008

Dobre ranko,
my sneh nemame...predsa len tu v okoli BA hlasia az na vikend.
Weji...ano,CARO je dobre na mliecko...ale ja sa teraz snazim pit,ale mam pocit,ze mliecko uz odchadza odkedy sme dali prikrm ☹

blovitc120
20. nov 2008

Preboha koľko trvá tá kríza, mne decko celé dni a noci jačí od hladu, jeme aj každú polhodinu a nie kozy sú furt prázdne, ja sa jej ani nečudujem, že si to nechce chytiť, veď také mäkké sa to ani nedá. Bojim sa, že si zvykne byť celé dni na mne a ak náhodou aj to mlieko raz bude, nedám ju ani vtedy preč. My denne jeme aj 20x, v podstate skoro celý deň, už ma z toho je..e, veď to už trvá skoro 2 týždne.

matullienka
20. nov 2008

bre ranko kocky: ako ste spinkali?

miriamka
20. nov 2008

Blov...no mne vtedy ta laktacna kriza trvala 2 tyzdne kym sa to upravilo...a teraz ju mam opat uz tyzden,takze viem o com hovoris.Vzdy ked uz zartujem hovorim,ze mam prsia ako "prazdne sáčky" 😀

blovitc120
20. nov 2008

Presne prázdne sáčky, chudinka žužle to ako divá a netečie jej. Vy aspoň môžete dať prikrm, ale Mišku naťahuje keď jej fľašu len ukážem, nechce nič len moje. Od rána do rána vkuse, len by jedla.