Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

smejko1
21. nov 2008

😲 tak to je hroza a co nato prokurator

smejko1
21. nov 2008

inak pridala som popis porodu do mamicik z missediek

monkula
21. nov 2008

miriamka, to bol Tvoj tatino? ☹
Ten prípad ma šokoval, hněĎ, ako som ho videla prvý raz v správach a dnes som sa rozčuľovala pri správach ,že ako mohli takích hajzlov pustiť von, a ani som netušila ,že je to Tvoj tatino...
Je mi to ľúto.... ☹ ☹ ☹ ☹
A nebojte sa..... a aj pri sebamenšom náznaku nebezpečia voaljte políciu....

lucinka1104
21. nov 2008

miriamka nemám slov 😔 😔 😔 😔

weja
autor
21. nov 2008

ahojte 🙂 konecne vikend... ale to pocasie... 🙄
miriamka - to je mi luto... ☹ ☹ ☹ to je ozaj brutalne cosi, nechapem, ako sa mozu taketo veci diat... 😔 ale predpokladam, ze im islo vtedy o lupez, nie o osobny utok na osobu tvojho ocka, aspon som to z toho vyrozumela, tak vam snad nic nehrozi... drz sa moja...

inak dnes bol drahy doma a normalne bol taky zlaty, ze kym som bola v robote, povysaval, poumyval podlahy, pustil pracku a este bol aj po mna v praci... 😵 no zlaty... 😀 takze zajtra mozme ist na nakupy vianocnych darcekov 🙂
pekny vikend... 😉

miriamka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejko1
21. nov 2008

super wejka - mas doma zlaticko,

citala si moj porod?

miriamka
21. nov 2008

SMejko...daj sem link,neviem to najst.

smejko1
21. nov 2008

tak to dam aj sem, len sa nezlakni dlzky 😀

smejko1
21. nov 2008

11.11.2008

Cisarsky rez som mala naplanovany na 19.11.2008. 11 novembra som vstavala skoro, aby som skocila ku normalnej doktorke na zaregistrovanie a potom som na tretiu isla na kontrolu ku gynekologycke. Vsetko bolo v norme a tak povedala, ze na buduci tyzden staci prist na cisarsky. Vonku hrozne prsalo a zmokla som ako kuriatko tak som zavolala muza aby po mna prisiel. Doma som sa rozmrazila a sadla za nett pisat maily. Pocas jedneho ma napadlo, ze nemam posledne foto izby a tak som vybehla hore odfotit to a zbadala som, ze mi doprala susicka a tak som obrovskeeeee postelne pradlo pekne poskladala.
Idem spokojna dole aj s fotakom a v tom ostre pichnutie a nieco mi zacalo tiect po nohach….
Najprv si prekvapene hovorim, ze to uz ani moc neudrzim??? Ale ked to tieklo a tieklo zacala ma chytat panika…… muz odisiel na trening a tam si mobil vypina.. tak som skusila jeho manazerku a ta mi ho vytiahla z treningu…… bolo 17.00 hod.
Zacala som balit veci co mi chybali do nemocky a behat na WC lebo ma zacalo aj prehanat… v tento utorok, som od rana nieco zula, takze zaludok bol pekne plny…..

Inak tu v NL je 11.11. den svateho Martina a maju tu taky zvyk, ze deticky chodia spievat pesnicky ku dveram a dostanu zato sladkosti… ked som nasadala do auta, akurat isli zvonit ku nam….. sice sme mali prichystane sladkosti, ale bohuzial, sme ich uz neponukli….. chichi.

No do nemocky nam to trvalo cca 5 minut. Vlastne som zabudla napisat, ze cca po 15 min. od prasknutia vody mi zacali kazde 4 min. kontrakcie.
Takze ked sme dorazili pred nemocku {maju hrozne blbe parkovanie} tak muzik zastal na zakaze… a mna nasadil do stolicky a tlacil ma az do porodnej casti a pritom cely stastny filmoval.
V izbe ma dali na monitor, ale to bolo dost hnusne, lebo sa mi zle lezalo pocas kontracii a stale som mala pocit ze musim ist na WC. Muzik isiel preparkovat auto a medzitym prisiel doktor, ktory ma 1x za 2 mesiace co som v NL vysetril odspodu a potom urobil sono, ci sa maly predsa len neotocil. Neotocil chichi.

Kedze skoro vsetka voda bola odtecena, povedal, ze do hodinky budem mamickou. To uz ma kontracie sacra boleli. Inak nakoniec ma ani neholili, asi im stacil moj kratky zostrih 
Zaviedli mi sondu na moc (mala som ju viac ako 24 hodin) a isli sme na ine poschodie na porod.
Daniel sa isiel prezliect do zeleneho a mne zatial anesteziolog zaviedol spinal. Nebolo to take hrozne ako som si predstavovala. A bolesti krasne ustupili, len som sa nadalej hrozne triasla vrchnou castou tela. Vsetky sestricky a vsetci doktori, boli hrozne mili a pozorni. Ukludnovali ma a krasne mi vsetko vysvetlovali. A to som cudzinka a oni muesli hovorit anglicky.
Inak rodila ma moja gynekologicka, ktora ma privitala slovami, ze som sa dako poponahlala. Chichi.

Ked si ku mne sadol Daniel tak uz islo vsetko rychlo. Povedali mi kedy ma rozrezali, a potom som cititla tlaky a odrazu uz muzovi len tiekli slzy {lebo on videl prvy za plachtu a potom aj mne. Lebo Damienko mal krasne ocka a tak mudro na nas pozeral a vobec nebol spinavy….
Muzik isiel s doktormi a malym do inej miestnosti, kde ho skontrolovali a muzik odstrihol zvysok pupocnika, a kameroval a agrapovej skore bolo 10 z 10 takze super. Ja som mala az krce v krku ako som ich vykukala, kedy sa mi vratia. A triaska mi presla v momente ako mi maleho vybrali z bruska.

Doniesol mi ho ukazat manzel. Stale na nas pozeral krasnymi ocickami a ja som ho aspon prstom pohladkala a dala mu pusinku na ciapocku, kedze ma stale sili. Asi na 5 min. nam dali maleho do inkubatora a tak sme sa naneho mohli divat. Potom ho aj s muzom vzali na moju izbu, kde ho prezliekli, este raz skontrolovali a potom ho doviezli za mnou na pooperacne, kde mi ho hned prilozili ku prsniku.

Vsetky sestricky nam blahozelali a ospevovali, aky je prenadherny. A to po cely cas co som bola v nemocke, kazda nova sestricka prisla a poblahozelala mi ku narodeniu synceka.
Nezazila som ranne budenie, a ani vizity. Doktor ma bol iba 1x navstivit a poblahozelat. Ostatne robili sestry. Mala som pri posteli zvoncek a mohla som vzdy zazvonit, ak som nieco potrebovala….podat maleho, pit a podobne….. hoci aj 10x a nikto sa skaredo nedival

lucinka1104
21. nov 2008

miriamka neboj sa nemyslím si že by vám ublížili oni budu teraz sekať dobrotu aj keď asi nie dlho 😒
Neplač, možno spravia chybu a zavrú ich skôr, musíš byť silná tak ako vtedy kôli maličkému , myslím na teba, držkajte sa...
Mate na dome alarm?

smejko1
22. nov 2008

co ste vsetky zamrzli pod sniezikom?
aj nam tu nasnezilo a uz sa to aj roztopilo. Cely den je take pochmurne pocasie....

weja
autor
22. nov 2008

ahojtee 🙂
smejko - dobre, ze si to tu skopirovala, vcera som uz nemala cas to hladat... muselo to byt strasne krasne a dojimave, az som mala slzy v ociach... 😵 zvladli ste to vsetko na jednotku, aj manzel sa skvele drzal, super, ze ste to vsetko prezivali spolu... 🙂 inak ja som si myslela, ze cisarsky robia iba v uplnej anesteze, takto mi to pride take zvlastne, ze ti rozrezu brusko pri vedomi... 😕 ja neznesiem ani pohlad na striekacku, ked mi beru krv, takze toto je pre mna tazke susto... 😅 ale aspon si drobceka hned videla, to beriem ako obrovske plus 🙂
aj tak je to take neuveritelne, zda sa mi to nedavno, ked sme cez IP riesili ovu testy a teraz si uz mamina... 🙂 strasne to ubehlo...

miriamka - hlavu hore, nemozes sa strachovat do konca zivota... este sa dost nastrachujes o deticky 😉 podla mna su ti dotycni radi, ze su na slobode a nebudu si zivot komplikovat tym, ze by vam zacali robit problemy...

pekny vecer vsetkym prajem, ja idem vecer s kamoskou na nejake vinko, aspon sa trosku odreagujem... 🙂 (mimochodom, ten sneh mi ide dobre na nervy... 🙄 )

blovitc120
22. nov 2008

Tak to sme 2 weji, ja keď som videla, že napadol, pokazilo mi to náladu

lucinka1104
22. nov 2008

miriamka ako sa dnes cítiš???

blovitc120
22. nov 2008

Až teraz som dočítala. Miriamka, to je hrozné tie naše súdy, ale aj ja si myslím, že vás nechajú na pokoji, lebo by zhnili v base do konca života a takíto si to rozmyslia.

smejko1
22. nov 2008

wejka veru....... tak ako sa zaciatok vliekol, tak teraz cas priam leti... ved uz mame 11 dnickov......... a inak, ja som nic nevidela bola som za plachtu.....

aj my uz tu mame clapkanicu

weja
autor
22. nov 2008

blovitc - a Miske sneh naladu nezlepsil? zeby sa s prichodom ozajstnej zimy konecne zmenila k lepsiemu... 🙂

smejko - a ake je Damienko dietatko? este stale tak vela spinkava?

lucinka1104
22. nov 2008

no to v tomto veku aj bude do tých 3 mesiacov určite
inak smejko gratulujem maminka ja som ešťe nestihla

blovitc120
22. nov 2008

No to by som si nebola taká istá s tým spánkom, nie všetky deti do 3 mesiacov spia. Poznám kopu takých, čo nie. Weji, boli sme na prechádzke a nerevala, ale pozerala okolo seba.

smejko1
22. nov 2008

klop kop klop.... damienko je velmi dobry, stale cakam kedy to praskne ale zatial sa napapa a spi, niekedy si da taku dvojhodinovku co pozera okolo seba, ale placka, len pred kupanim, ked mu je zimka.... zatial....
ved aj blov, vravela, ze mala bola v nemocke zlata... no verim, ze damienkovi to aj ostane......

ved stale papa a vela kaka..... dnes tak nalozil, ze pretiekla 5 min, prebalena plienka a mne priamo na teplaciky... hned som rozmyslala, co som mu dala papat 😉

weja
autor
22. nov 2008

blovitc - vo vasom pripade je teda asi dobre, ze nasnezilo 😀 mozno to malu tak soklo, ze zabudla aj revat... 🙂

smejko - klop-klop, nech vam to len zostane... a drahy je doma s tebou na nejakej dovolenke, alebo chodi nadalej do prace? asi ti tiez nema zo zaciatku s nim kto pomoct, kedze si v NL, ze? 😒

miriamka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinka1104
22. nov 2008

miri 😔 a čo kebz išla bývať ku vám ? 😕

miriamka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejko1
22. nov 2008

miriamka - tak to je uroven, Vam zakazu chodit vecer von a kriminalnici si kludne chodia po svete...neni ten nas sysytem dost naopak??? vytaca ma to.
veru mala som krasny porod, rychly a hlavne je, ze maly bol uplne OK.

weji - muzik mal 1 den volno a odvtedy chodi normlane do roboty... mne tu 7 dni chodila pomahat taka sestricka vola sa to kraamzorg a mala aj stazistku. Poupratovali a navarili a mne ukazali co a ako s malym. Tu je to beznym zvykom a dokonca ak by holandaka rodila hoci aj v afrike, tak by jej tam taketsestricky poslali {tak mi to povedali}. No a najprv som bola straasne proti, ze co mi dake cudzie zeny maju co po byte chodit, ale prve dni som bola ubolena a kedze o maleho som sa starala ja, tak mi dobre padlo,ze urobili vsetko okolo a aj mi papat do postielky nosili...... len skoda bola, ze kym som si zvykla ich o nieco poziadat tak uz aj odchadzali..... lebo moja slovenska natura mi branila im povedat, co potrebujem aby urobili..... takze tak.......

blovitc120
22. nov 2008

Vidíš smejko, nakoniec som mala pravdu s tým cisárskym, že sa tak rodia dobré deti, ktoré neplačú. Bude v tom niečo pravdy, že majú menej stresu pri pôrode. Nech vám to vydrží 🙂.
Miriamka, máte doma aspoň poriadneho strážneho Dunča?

smejko1
22. nov 2008

blov no mozno je to tym...... ale stale sa bojim ho prechvalit... len nech mu to co najdlhsie vydrzi....... 😉

miriamka
23. nov 2008

Ahojte,
ako sa mate?
No my mame za sebou hroznu noc...maly zaspal az o 23tej,a potom sa kazdych 20 minut az do rana budil s placom a kusal si rucicku,takze asi to budu zubky.Aj teplotu mame,stale je mrzuty a place,neviem co mu je,on byva inac dobrucky. ☹

blovitc120
23. nov 2008

Ahojte, to budú asi naozaj zuby miriamka, lebo Jakubko býva dobrý, ale nestraš ma, naša si hryzie ruky stále a aj zlá je a sliny jej tak tečú, že za nami ostáva mokrá cesta ako chodíme v obývačke. Mám kamarátku, ktorej dcére išli zuby v 2 mesiacoch, snáď to nebude aj u nás ☹.