Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
2. dec 2008

Blov...studuj,aj ja studujem 😉
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=27

monkula
2. dec 2008

ak tam bola Chiara,tak som tam musela byť aj ja.. 😉 😉

miriamka
2. dec 2008

Tak sme sa mozno aj videli,len nespoznali.
Inac Ty si este na materskej?

weja
autor
2. dec 2008

ahojte 🙂
s tymi smradlavymi ludmi mate pravdu - najhorsie je, ze od takych fifleniek by ste to ani necakali.. o to neprijemnejsie to potom prekvapi.... aj tato kolegyna - hned v prvy den prisla vyobliekana v kostymceku a opatkoch 😝 - pritom uz bola predtym na pohovore, tak si mohla "vsimnut", ze sme v horach a vsade naokolo stromy... 😖 ale na treti den uz zacala riadne smrdiet 😀 asi usudila, ze do hor sa nemusi ani vyobliekat a uz vobec nie sa umyvat 😀

blovitc - skusaj pozitivne myslenie, uz nemas fakt co stratit... ako pisala monkula, opakuj si, ze mas dost mlieka.... 😉 treba skusit uz asi fakt vsetko...

monkula
2. dec 2008

miriamka, malá išla so mnou za ruku ,ta kt oasi bolo iné dieťa, lebo ja som stretla len našu lekárku, ako kočíkuje vnúčatko... 😉 😉 😉 😵 😵
weja, ty si priamo z LM? my sme boli s MM na prvej našej dovolenke na Liptovskej mare, bývali sme v Kvačanoch 😉

weja
autor
2. dec 2008

monkula - ano, priamo z LM 🙂 tak to mas asi riadne romanticke spomienky, ked to bola 1.spolocna dovolenka 😉

miriamka
3. dec 2008

Dobre ranko,
tak som sa dala na odburavanie maleho zlozvyku ze sa casto budi...manzel spal v druhej izbe a ja som sa realizovala.Zatial vysledok nic moc,ale aspon sa menej casto maly budil a teraz este stale spinka.

blovitc120
3. dec 2008

Miriamka a ako si to prosím ťa robila?

miriamka
3. dec 2008

Blov...ja sa snazim maleho odnaucit od toho casteho budenia sa kvoli cajiku,lebo to je uz zlozvyk. 😖
No hladkala som ho,dala mu plysaka,cumlik...pisem viac v teme "nekludny spanok kojenca" 😉

blovitc120
3. dec 2008

Aha, na to je Miška ešte asi malá. Ale ona chce spať len s prsom v puse, ide ma poraziť, lebo zaspí pri kojení a keď jej ho vyberám, vždy cmukne pusou a zobudí sa 😠 😠

miriamka
3. dec 2008

Blov...my sme tiez zaspavali zasadne pri kojeni,to sa mi podarilo ho odnaucit ked mal 4 mesiace 😉

blovitc120
3. dec 2008

No, my budeme mať ťažký boj, ja som jej dala čas do 3 mesiacov a potom začne tvrdý režim 🙂. Alebo počkám do januára, nech jej nepokazím Vianoce 🙂

monkula
3. dec 2008

Blov, moja malá zaspáva s prsom v ústach doteraz... 😅 😅

tatiana82
3. dec 2008

caute maminy
blovitc normalne som si spomenula ako si pisala ze malu ste si urobili na stedry den a uz bude s vami travit prve Vianoce... a takisto budu prve aj pre vsetky vase deticky 🙂
monkula tvoje deti ako prezivali prve Vianoce?

monkula
3. dec 2008

no, jarko mal v čase svojich prvých Vianoc 2 a pol mesiaca, takže len obdivoval svetielka na stromčeku no a Chiarka mala necelý rok ,takže ju zaujímalo ,ako vyloviť salonku z obalu, alebo ako poťahať za svetielka, aby sa stromčak rozkýval 😀
Tento rok to bude asi lepšie ,lebo malá, keď zabadá vonku večer výzdobu v meste, v obchodoch, ta klen kričííí ahaa ,mamiii, jeeeee 😀 😀 😀 😀
Ale viac asi prežívam Vianoce ja, než moje deti 😀
Viete, u nás doam nikdy neboal tá pravá vianočná atmoška, myslím tým výzdoba, predvianočné pečenie, taký ten krásny zhon okolo Vianoc 😵 😵 😵 moja babka vždy donieslauž napečené cukroví, a výzdobu domu, hmm, to moja mama pokladala za úplnú zbytočnosť...
A tak teraz všetko, čo mne doma chýbalo, som preniesla do našej domácnosti, takže s deťmi pečieme, už máme medovníky, rožteky aj labky 😵 😵 , chcem robiť nejakú tú výzdobu, už má Jarko na oknách nalepené ozdoby, a ja sa nato vždy veľmi teším... nejde mi o darčeky, tie dostávam od manžela hocikedy, mne ide naozaj o to čaro Vianoc...

tatiana82
3. dec 2008

presne tak to ma byt, vianoce nie su len o darcekoch...
ja si pamatam od mala presne to co si pisala ze robis pre svoju rodinu. s mamou sme piekli od zaciatku decembra, robili vyzdobku, isli na stromcek a so snehom to malo vzdy svoje caro 🙂
tento rok budeme s priatelom posl. krat travit sviatky kazdy doma u rodicov a hoci mi bude smutno velmi sa na sviatky tesim 🙂

monkula
3. dec 2008

tatianka ,ja chcem ,aby mali moje deti tak éspomienky na Vianoce, ako máš ty... 😉
no, idem ja za nimi ,lebo sa zase naťahujú, skáču a len počujem, Kakooo, ani toooo (jarko ,daj mi to) 😀 😀

weja
autor
3. dec 2008

caute bambulky, ako sa mate? 🙂
monkula - vy ste nejaki sikovni, ked uz mate tolko toho napeceneho... 😉 na to pecenie si pamatam aj ja - ja som pekavala so starkou 😀 ale stromcek mi nikdy nedovolili vytiahnut a ozdobit skor ako 23-ho a ja som bola z toho vzdy na nervy, lebo v skolke sme ho mavali uz na zaciatku decembra, tak som chcela tak mat aj doma 😀

tatianka - s tou svadbou uz planujete aj babo, ci to zatial neriesite?ä
aj ja si presne pamatam, ako sme v novom roku vsetky pisali ake sme mali sviatky a blovitc na nas vybalila, ze je tehu 😀 🙂

ozaj, budete davat detickom aj nieco na Mikulasa?

tatiana82
3. dec 2008

weji uz sme sa o tom trochu rozpravali, a myslim ze po svadbe by sme aj zacali...
a vam kedy lekarka odporucila znova sa snazit?
uz musim bezat domov, pekny vecer 🙂

miriamka
4. dec 2008

Ahojte a dobre ranko,
no my pokracujeme v nasom pokuse zmenit nocny rezim maleho...manzel preto spi stale v druhej izbe,ale uspech je,ze maly sa uz nebudi kazdu hodinu 😉 Uvidime po tyzdni ci sa mi podarilo nieco zmenit.

Weji...ja som malemu na Mikulasa kupila knizku 😉

weja
autor
4. dec 2008

tatianka - po novom roku ideme na to... 🙂 to je inak skvela sprava, ze sa ti podarilo draheho "zlomit" 😉

miriamka - takze celkom uspesne pokracujete v zmene rezimu... 🙂

miriamka
4. dec 2008

Ahoj Weji....no snazim sa,ale uvidim co a ako po tyzdni,2 dni je malicko na nejake hodnotenie.

smejko1
4. dec 2008

Ahojte,

tatianka tak to je uzasna sprava, konecne sa muzik spamatalllll....... drzim Vam palce a dufam, ze odkedy sa zacnete snazit tak Vam to do 4 mesiacov vyjde 😉 nech mate trocha vzrusa pri snazeni 😀

miriamka - drzim palce nech sa Jakubko nauci buvinkat dlhsie ... nebude to lahke, ale Ty ho to isto naucis

blov - sa tu smejem, aka si velkorysa a nechces Miske kazit vianoce 😉 , inak aj my vacsinou zaspavame s prskov v ustockach a ked ho polozim do postielky tak sme hned hore,,,, uz zaciname mat svoje maniere 😎

no a zacali sme vrackat, neviem ci ma nieco s bruskom, alebo je to normalne, ale do teraz to nerobil.... no a vcera sme boli na dlhsie v auticku a on skoro 5 hodin prespinkal, ale sa nam 1x povrackal v aute,,, tak mozno sme este nemali ist takto na dlhsie prec, kto vie?

monkula - krasne si popisala voanoce, hned mam aj ja chut si to tu ovianocnit.... ja mam pre maleho na mikulasa Zirafku 😀

num7976
4. dec 2008

ahojte kocky no ani vas nestiham precitat ale len sa hlasim konecne!nemam teraz kedy na net len tak zhrniem tiez zle spavame,budime sa kazde dve hodiny,niekedy aj skor a niekedy mame rekord po troch,takze som z toho dost unavena,musel po mna raz muzik prist,co mi prislo zle pri kocikovani-najskor sme sa zlakli ze ci necakame druhe certica,no testik nastastie ukazal len jednu ciarku-to by bola cista psychiatria keby sme mali zaraz druhe 😅 no a boli sme sa fotit s malickou tak budeme mat darcek pre nasich a svokrovcov mala bola zlatucka,kupila som mikulassku ciapku a cerveneteplaciky tak bola z nej kocica!no a boli sme aj plavat tak napriek tomu ze ta voda bola dost studena bola zlatucka,sice bola cely cas ako stuhnuta,ze ledva kopkala nozkami,ale obzerala ze kde sa to nachadza,no zlata-skoda,ze nemame fotky!
smejko dufam,ze malicky poslucha a ty si mozes trosku oddychnut-neviem kojite ci dokrmujete?a co kupkanie ma rad?
blovitc ako malicka?dufam,ze vianoce budete travit pekne vyspinkani a oddychnuti,snad sa polepsila potvorka jedna!
miriamka a vy ako?zubky uz vysli?a noci ake?a co to fotenie-uz ste boli?
tatianka na kedy ste sa rozhodli tu svadbicku,hm?
monkula a ty ako stihas pri detickoch?
baby uz mate darceky?a co vyzdo ba ja som zvedava,ako sa nasa bude cudovat,ked objavi stromcek 😀 inak svagor stale u nas,vcera som preto uz revala,lebo mam toho dost,uz dalej nevladzem robit mu sluzku ak chcem,aby sme mali cisto! ☹ drzkajte sa mi ked sa mi bude dat ozvem sa!

blovitc120
4. dec 2008

Smejko, my sme tiež začali zvracať až tak po 2-3 týždňoch. A teraz mám o to väčšie nervy, že mám málo toho mlieka a aj tak polovicu vyzvracia ☹. Ja ju preto nikdy nedávam spať na chrbát, ale na bok alebo bruško. Dnes mi zase cez deň nechcela spať a potom začne pospávať od 5 a v noci sa po hodine spánku zobudí a kuká ako sova. A len na cicke chce visieť, cumel ani za nič, ani čaj, ani pritúliť, len cicať. Aj tak nemá čo ☹.

blovitc120
4. dec 2008

Ozaj ešte k tomu spánku, vaše deti spia kľudne? Myslím, či vás nerušia. Mňa Miška neskutočne ruší. Aj keď spí, nemôžem poriadne spať, lebo sa stále vrtí, mece, vzdychá, vykrikuje a reční zo sna, občas chrápe, neskutočne je hlučná. A mňa to budí každých cca 10 minút. Takže aj keby teoreticky prespala celú noc, aj tak by som aspoň 10x bola hore ☹.

monkula
4. dec 2008

blov, náš Jarko v noci padá z postele, vykrikuje, plače, smeje sa....
Chiarka spinká tichúčko, sem tam pomrnčí,ale málokedy....
num, čo ako stíham? 😅 Ak myslíš pečenie, tak pečú so mnou, aj pred chvíľkou sme dovykrajovali zázvorníky, tak teraz oddychujú v rúre, zajtra sa budú piecť... 😉

blovitc120
5. dec 2008

No, Miška mi tento rok asi nepomôže ešte 🙂. Budeme bez koláčov. Drahý aj tak drží diétu-už 250x a ja koláče nemusím 🙂. Jednoducho pri nej nestíham, som rada, že aspoň upracem a ožehlim 🙂

miriamka
5. dec 2008

Ahojte,
Blov...ja keby som nemala monitor dychu na postielke,tak ani neviem ze maly v nej je,ako tichucko celu noc spinka...teda neratam ked ssa prebudza a mrmle pripadne placka.
Num...nemame este ani jeden zub,a noci?No musim sa pochvalit...po 3.dnoch co sa mu snazim zmenit spankovy rezim vidim prvy uspech,tuto noc skoro cajik nepil,a budil sa po 3 hodinach co je oproti kazdej hodine uspech,a teraz este stale spinka 😉

tatiana82
5. dec 2008

konecne piatok 🙂 vsektym prajem pekne ranko 🙂

num to ma mrzi ze svagor sa vobec nezmenil a stale je s vami. mozno aj preto ti prislo zle, ved mas toho doma vela... ked budes mat fotky malej tak pridaj do albumu
blovitc vidis takto o rok uz budes mat pri peceni aj ty malu pomocnicku 😉
ozaj monkula, jarko este veri na mikulasa??