Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

kwatka
9. jan 2009

blo:Miška je na fotkách taká zlatučká ale riadne čertisko vie byť. A odísť z izby a nechať ju samu si neskúšala?

blovitc120
9. jan 2009

No to robím, to jediné zaberie. Musí sa proste vy revať.
Num, skús ju nechať čím viac holou riťkou a dať jej klasický Pityol či ako sa to píše. Ja Misku nechávam veľkú časť dňa dole bez, tiež sa mi zdalo, že má červenú a teraz má krásnu

num7976
9. jan 2009

blo no skusim si to pytat v lekarni chudatko hroznu ma tu ritku!my mame uz tak docurane,dogrckane a dokakane nase madrace,ze keby clovek vedel,tak by si tam sibol nejake stare stariny a vymenil az ked sa nenauci pytat,lebo vzdy sa jej podari vsetko zacurat!ja som ju tiez nechavala-mala som tie take stvorce co v zdravotnickych potrebach predavaju,no ako sa otaca uz aj z bruska na chrbatik,tak jej to je male a kruti sa po celej posteli!uz ju davam na zem-ma tam perinu,na nej deku,potom osusku a plienku,no aj tak sa na tom hadze ako na posteli a ma potom cele celo cervene,chudatko,ale neboli ju to zrejme,ked neplace-to mame ako podlahu kachlicky 😖

blovitc120
9. jan 2009

A ešte keď jej mením plienku, vždy ju oplachnem čistou vodou, bez mydla a zásadne nepoužívam vlhké obrusky, ktoré voňajú, jedine bez vône a aj tie len občas. Keď si predstavím, že mne to robí zle, čo takej malej prdelke

num7976
9. jan 2009

blov boze ja ked som videla misku ako tam placka chudatko moje az mi jej bolo luto,taky drobec a tak zalostne ako keby plackala moje zlato!no ja jej vzdy neumyvam ritku,len ke dsa pokaka tak to hej,no teraz sa nabehame do kupelky,ked furt kaka a vlhcene pouzivame furt,nic sa jej z nich nerobilo,ja sa nimi odmaluvam..
pridala som fotocky 😀

num7976
9. jan 2009

Dobre bambulky tak sa mi tu drzkajte prajem prijemny vikend,ozaj blo gratulujem k otacaniu malickej-urcite uz bude lepsia,lebo zistila,ze sa moze pretocit a bude sa nad tym cudovat!inak baby,nasa sa stale sama nevie hrat,tiez som cakala na to,ze si oddychnem,ked sa sama vyhra,ale nas to caka asi az ked sa nauci sama sediet,vtedy mozno,lebo doteraz sama vobec a ja ked jej nieco ukazujem,tak ju to bavi najviac tri minuty a uz zuri a chce sa nosit na rukach!

miriamka
9. jan 2009

Ahojte,
Blov...pozerala som to video,no chuda,to takto bezne place ze sa az zajakava?Ach,nas maly takto este nikdy neplakal...tusim raz plakal ze az sa zajakaval,ale vzdy zobratie na ruky pomoze a hned je usmev na svete.Alebo staci zaspievat Kukulienku a uz je tichucko.
Naozaj na nu nic nezareba?To je naozaj divne...by som povedala ze ju naozaj nieco boli 😖

monkula
9. jan 2009

Blov...
mne to prišlo ,že čím viac sa jej prihováraš, tým viac sa rozčuľuje..
taká blbá otázka ,už je pokrstená? Ak nie, nevadí ,ani naša ešte nie je... 😅 😅 😅

miriamka
9. jan 2009

Monkula...presne si to vystihla.Namiesto toho aby ju Blov pohladenie ukludnilo,bolo to este horsie 😕
Preco sa pytas na krst?My sme krstili ked mal maly 6 tyzdnov 😉

monkula
9. jan 2009

no ,mňa napadlo aj to ,že ju niekt ouriekol... 😅 topiaci sa aj slamky chyta... 😅

miriamka
9. jan 2009

No moze byt...ale uz by to nejako dlho trvalo,nie?

blovitc120
9. jan 2009

Miriamka, vravím, keby bol manžel doma, tak by ste videli, čo robí zobrať na ruky, ešte horší rev. O speve a prihovárani ani nehovorím. Ona vtedy nechce nič a zúri ešte viac, keď na ňu hovorím, alebo sa jej dotknem. Ja si myslím, že ju nič nebolí, lebo fakt tam nie sú slzy a zo sekundy na sekundu prestane po tej hodine a pol, vyreve sa. Keď má dôvod na plač, vždy striekajú slzy, napr. keď je hladná, pokakaná alebo sa bojí. Toto sú úplné zúrivé záchvaty podľa mňa. Fakt neviem, ale ja si niekedy myslím, že ma vydiera, lebo každú chvíľu otvorí oči a pozrie sa, či sa dívam, vtedy sa schovám alebo odídem, inak to stupňuje. Vždy ju skúsim až po uši zamotať do periny a ponúknuť čaj. Ak má dôvod, toto zaberie, prestane. Inak čaj nikdy inokedy nechce, aj tu si dá pár hltov a je dobre. A najhoršie revy sú, keď je tu babka, ktorá ju vláči alebo keď dostane záchvat revu na prse ☹..

monkula
9. jan 2009

a prečo ju mamina nosí ,keDˇsi to nepraješ? 😠

miriamka
9. jan 2009

Blov...ale vydiera Ta k comu,aby si ju na ruky zobrala?

blovitc120
9. jan 2009

Monika, pokrstená nie je, ani my, takže by to asi bola tortura, pre mňa cirkev a Boh sú 2 rozdielne veci, mám na ňu svoj názor. Pre mňa viera znamená viac ako chodiť do kostola, snáď nie som horšia, keď tam nechodím, skôr sa snažím žiť a správať tak, ako mnohí, čo tam chodia, nežijú a nesprávajú sa. Bibliu mám prečítanú aj bez chrámov. Ale teraz som si dala zohnať ten čistec, čo si mi radila. Tak uvidím, či pomôže, ak sa mi od revu neutopí vo vaničke 🙂. A ešte mám asi dosť síl a malo rozumu, lebo aj dnes som si povedala, že v lete pracujeme na druhom 😅. Ktoré bude anjel, nemôžem mať predsa 2 takýchto divochov 😒

blovitc120
9. jan 2009

Miriamka nie na ruky, chodiť s ňou. Ja ju na ruky beriem posediačky, po jedení alebo keď je mrzutá alebo plače normálne. Moja mama ju nosí, ja odmietam, už mám zničenu chrbticu a hlavne som ju od toho odučila a je to tu zas ☹.

monkula
9. jan 2009

blov, pravdu máš s tým kostolom.... ja mám Boha v srdci, nepotrebujem sa chodiť pretŕčať do kostola, aby každý videl, ká som bohabojná... a vylezie to z kostola a utopilo by ťa to v lyžici vody...
A daj jej červenú stužku alebo niť na ručičku...

blovitc120
10. jan 2009

Mon, dám jej, ale sranda je, že už raz mala, mala ju tam 2 dni a zrazu zmizla, nerozumiem, ako si ju mohla dať dole z rúčky 😲. Aj som sa drahého pytala, či jej ju pri kúpaní dával dole, ten pozeral, že o čom hovorím, že prečo by ju dával dole. Jednoducho ju stratila, ale neviem ako, mala ju napevno. Dám novú.

lucinka1104
10. jan 2009

moja kolegina mala dceru, ktopr8 sa dennodenne potrebovala 120 min vyrevat vzdy vecer

kwatka
10. jan 2009

aj ja som mala susedu, ktorej syn tiež musel tak 2-3 krát do týždňa sa riadne vyrevať a potom bol kľud. Ibaže ja si myslím, že je to tým, že mu nechcela dávať cumlík. Ja si dieťa bez cumlíka neviem predstaviť, veď tým, že to babatko cucá cumlík sa ukľudňuje, alebo nie?!

blovitc120
10. jan 2009

Luci, dokedy to preboha trvalo?
Kwatka, ja by som jej ho ochotne dala, keby ho chcela 😝. Jej gumený moc neberie, keby tak bol živý, to by zobrala.

lucinka1104
10. jan 2009

no to by som sa jej musela spýtať ,ale tiež vravela, že ju zavreli do izby a nechali vrešťať, keď iné nepomáhalo 😒 blov máš môj veľký obdiv mne by už asi rupli nervy

blovitc120
10. jan 2009

Luci, mne asi onedlho rupnú, lebo som s ňou celé dni sama a to čo ste si vypočuli necelé 2 minúty ja počúvam denne hodiny 😒. A po tychto sviatkoch je úplne hrozná, ani sekundu nechce byť sama. Dnes spustila rev 3x. Raz, keď som šla na záchod, bohužiaľ aj mne treba niekedy na veľkú a naozaj ju tam nebudem brať. Druhýkrát keď som sa jej prihovorila, že ide dať mama čistú plienočku, s úsmevom som jej to povedala, takmer pošepky, aby sa nezľakla a ona začala totálne revať. Tretíkrát preto, lebo som ju presunula na gauči o 20 cm, lebo už išla spadnúť z neho. Ona proste ryčí za všetko. Tie krátke revy, čo boli zakaždým, keď som ju položila, obliekala, vyzliekala, prebaľovala a podobné činnosti, tie ani nerátam. Už sú na mňa urazené asi 4 kamošky, lebo nás chcú silou-mocou prísť pozrieť a ja ich odmietam. Myslia si o mne, že som trafená, ale mňa ten rev tak vyčerpáva, že nemám chuť na žiadne návštevy, lebo po mne pozerajú, že čo to decko robí a ja ju ukľudňujem ešte aj kvôli tomu. A aj sa hanbím, priznávam, aj pred susedmi, modlím sa keď ideme von, aby som nikoho nestretla, lebo sa bojím, že sa ma opýtajú, čo s ňou robím ☹.

miriamka
11. jan 2009

Ahojte,
tak vcera sa nam prerezal prvy zubok 😵 😵,a lyzicka nam uz na noc cinkla 😉
A uz tesne pod dasienkom vidno dalsie 3 😉

blovitc120
11. jan 2009

Gratulujeme miriamka. To musel byť dobrý zvuk, tá lyžička 😀

miriamka
12. jan 2009

Dobre ranko,
tak noc opat dobra...no maly na tento rok milo prekvapuje spanim v noci 😵
Baby,nemate niektora psika?Planujeme na jar kupit stena Retrievera,nech vyrasta s malym.Alebo mate skusenost s inym psikom?

blovitc120
12. jan 2009

Miriamka, my v bytovke psíka nemáme, ale retrieverov mala moja sestra 2, tiež pri malom bábätku, narodili sa asi o 2 mesiace skôr ako jej dcéra. Vychádzali spolu super, jediná nevýhoda - je to dlhosrstý pes a ak ho budete mať aj dnu niekedy, tak to je katastrofa s tými chlpmi. Ako keby niekto ostrihal blondínu a rozhádzal to po byte. Ona vysávala 2x denne celý dom. Ale malá s nimi bola kamoška, dokonca ich nakŕmila vianočnými koláčmi, milí psi zožrali za poriadnu krabicu a my sme potom nemali nič 😀. Ale mai aspoň príjemný vanilkovo-čokoládový dych a asi boli aj trochu v nálade, lebo zožrali kopu rumových guliek 😀. Ja osobne by som do domu, keď ho raz budem mať, chcela labradora. Ale vravím, aj retroši sú super, len mne vadia tie chlpy.

monkula
12. jan 2009

ahoj miriamka...
Ani my nemáme psa, bývame v bytovke ,zat omám jednu otravnú mačku 😀 😀
ja mám názor, že psy do bytu nepatria.... a nič v zlom, ale retriever je dosť veľký pes, nevei msi ho predstaviť v bytovke...
stretávam t jednu babu, majú ale labradora v bytovke, ale väčšinu času s ním trávia vonku ,alebo ich čast ovidím, ako ho dávajú do auta a vracaj úsa s ním až večer.. takže podľa mňa je pes fajn, ale v dome ,a ak je v byte, len v tom prípade, ak má majiteľ čas ho niekam nosiť venčiť...
A a jja miluje môabradorov, sú krásne, múdre 😵 😵

miriamka
12. jan 2009

No my tiez skorej rozmyslame nad labradorom,nakolko nema tie dlhe chlpy.Sice bude vonku,ale kto vie,sem tam urcite aj dnu 😉

blovitc120
12. jan 2009

Veru, isto ho aj dnu budete brať, zober si len tieto "psie" zimy, čo sú teraz, to by ste ho asi na noc nenechali v -20°C von