Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

matullienka
14. okt 2008

boze ked ja o sebe este neviem tolko veci az sa za to hanbim, ako napr. zistim ci som mala alebo nemala ovulaciu?

tatiana82
14. okt 2008

mata je tu kopec tem kde je to rozpisane. hlavne nestresuj, ved sa este nesnazite. skus si nieco nastudovat a potom sa skus viac sledovat 😉 urcite ju mas len si to neuvedomujes.

miriamka
14. okt 2008

Ja som ovulaciu zistovala meranim bazalnej teploty,a myslim,ze dost bab to tu tak robilo.Proste si budes od dnes ked Ti skonci menzes merat bazalnu teplotu a znacit si to.Pred ovulaciu je teplota najnizsia,a ked pride ovulaciu stupne a ostane hore az to dna ked opat klesne,a vtedy zvycajne pride mrcha.
Ak sa teplota drzi stale hore,si tehu.

matullienka
14. okt 2008

tatiana: no mozno by nebolo zle spytat sa na to u lekarky

tatiana82
14. okt 2008

no neviem ci som vam to pisala ale ja ked som sa mojho lekara na to pytala tak sa na mna pozrel a povedal - vo vasom pripade a pri vasom cykle to nikdy nemozete vediet... a myslela som si svoje, ved on nechodi na MK aby vedel co vsetko zeny dokazu 🙂

matullienka
14. okt 2008

tatiana: vidis zaujimala by ma odpoved mojej doktorky 🙂

miriamka
14. okt 2008

No moj doky je sice super,ale tiez som sa dost veci ohladne ovulacie a otehotnenia dozvedela tu a nie od neho.

matullienka
14. okt 2008

no ja sa na to najblizsie spytam co mi povie ci nie nahodou to iste co vam

num7976
14. okt 2008

no nam sa tak povediac po par meraniach podarilo,i ked muzik si to nepripustal,ze by sme uz mohli mat,no potom to zacal flakat no a potom sups jeden cyklus teplotka furt hore,tak sme spravili dalsi testik a ono tam boli fakt dve!
miriamka mala celkom ok,i ked to vzdy poviem,tak ten druhy den je katastrofa!no ale sa mi zda,ze uz sa lepsi cez den - ked neratam vecery - tak uz neplace len tak mrnka..nic babule odchadzame domkov,prajem pekny vecer

weja
autor
14. okt 2008

tatianka - som sa pobavila 😀 ze tvoj doky ozaj netusi, co holky tu na MK dokazu 😀 😀 ten by otvaral oci... 🙂
to je inak pravda, ja som o nejakom merani BT, sledovani hlienu, ovu testoch a vela, velaaaa dalsich veciach nemala ani paaaaru, kym som nezacala chodit na kona... 🙂 ked som sa rozpravala s jednou kamoskou o tychto veciach, tak ta len oci otvarala, ze kde na tie mudrosti chodim... 😀

matullienka - nazri do casti Snazilky, tam sa o snazilkovani a sledovani cyklu dozvies aj co nechces... 🙂

a kdeze sa nam dnes stratila smejko...? 😕

smejko1
14. okt 2008

ahojte... mala som pokazeny PC....... no pokazeny.... preplakala som sa a ked prisiel muzik tak jednym pohladom zistil, ze neni v zastrcke a preto nejde.... a ja som uz skoro rozsrobovala cely notebook..... 😀

cakala som cez den navstevu a robila som puding a vselico a navsteva nedorazila a ani nezavolala tak som bola cely den ako na spagatiku.....

ale predstavte si, dnes mi zazvonil pri dverach dorucovatel kvetov s obrovskou kyticou tak ja cela na vetvy - a ono to bol omyl......... ☹ tak som si kvietky nevzala....... ale uz som blizsie, snad na buduce budu pre mna 😀

dievcata nejdem pisat teraz osobitne - ale citim s vami vase nedospate nocky...

wejka - to je hruza s tou laktaciou, ale aspon vies, ze ked bude treba tak mliecko bude 😉 aspon nieco pozitivne..

vela ste popisali tak neviem na vsetko reagovat, ale mam Vas vsetky rada a tesim sa aj novym clenkam 😉

lucinka1104
14. okt 2008

Miriamka Lucia 😵
a matulka mne sa teda nám sa 😀 podarilo po 3 rokoch tiež som mala dlhý cyklus a pravdepodobne bez ovulky podobne ako u Miriamky 😉

weja
autor
15. okt 2008

smejko 😀 😀 ty si mala vcera rusny den... na tu navstevu by som bola aj ja nastvana, ze ani nezavolali 😠 a co ste s tym potom robili - drahy to zlikvidoval na veceru? 🙂

a vsetkym prajem dobre ranko 🙂

smejko1
15. okt 2008

pekny obed....... mne sa nechce varit.. asi opat urobim len sacikovu polievocku a zvysky od vcera 😀

muzik vsetko pekne popapal, takze som nic nemusela vyhadzovat 😉

weja
autor
15. okt 2008

my mame este tiez navarene, tak som cela happy...
smejko, som si dnes na teba spomenula, lebo dozvedeli sme sa, ze jedna holka z LM porodila chlapceka - o 3 tyzdne skor, bola tiez novembrovka, ale chlapcek je zdravy a uz ich pustili aj domov... 🙂 no uz sa to krati aj tebe... 😵 tesime sa na dalsie babatko...

smejko1
15. okt 2008

ja sa tiez hrozne tesim, ze uz budeme tak normalne spolu a nielen cez brusko, ale aj sa neskutocne bojim..... stale len myslim na porod...... az si pomaly aj tasku budem balit [kamoska mi zacala radit co do nej tak aby som nezabudla}
a tesim sa ze sa zbavim tych krcov..... ved ak budem este mesiac takto pokracovat tak ruku ani nezovriem...

miriamka
15. okt 2008

Ahojte,
tak som bola dnes pozret aj s malym v praci...a musim povedat,bol super.Taky smejko,na kazdom sa usmieval,kazdy ho drzal a bol uplne kludny a mna ani nepiotreboval 😀

miriamka
15. okt 2008

Inac Smejko...porodu sa neboj,lebo nevies co to je.Ja som sa nebala,a bola to pohoda.To si clovek nevie predstavit co to je az to nezazije,takze predstavovanie Ti to len zhorsi.

smejko1
15. okt 2008

dakujem miriamka...... keby som mala aspon nieco ine na praci..... ale nemam a tak myslim na blbosti.....

takze jakubko uz flirtoval s okolim....... ved pockaj az bude v puberte 😀

miriamka
15. okt 2008

To je pravda ze ja som nemala cas na porod moc mysliet kedze sme v tom case stahovali 😀 ,ale ja som to od zaciatku brala tak ze to urcite zvladnem...mozno pozitivne naladena psychika tiez pomohla.

No Jakubko veru flirtoval,je super ze je taky "spolocensky" a neboji sa cudzich ludi.

blovitc120
15. okt 2008

Ahojte, ani nejdem malú chváliť, že bola v noci dobrá, lebo mi to spočíta dnes. Ale spala od 21:00 do 04:00, až som ju kontrolovala, či je OK, hoci máme monitor. Zato dnes rumádzga od rána, teraz mi ju mama výnimočne zobrala von, lebo má opatrovateľku pri starkej. Drahá prechádzka, vyjde nás 450 Sk ale čo už... 😝
Dnes sme boli v poradni, tak náš tučniak pribral od toho 28.9. čo nás pustili domov s váhou 2920g na 3560g (však som včera dala aj novú fotku, ako sedí na ockovi o 3/4 na 9 večer v dobrej nálade, to som myslela, že pôjde spať zase o polnoci), takže vraj prospieva a ten plač je-potvrdené od ďalšej MUDr. trauma z pôrodu a toho, že bola tou hlavou zapikovaná 3 mesiace dole a ju to tlačilo. Však si pamätáte, ona bola už v brušku totálne nekľudná. Dr. mi sľúbila, že mi pozrie nejaké iné homeopatiká pre ňu, zajtra mám zavolať, ale zázrak to isto nebude. Hlavne, že je zdravá a máme ju mojkať, vraj ju to prejde, no dúfam, že skôr, ako príde do puberty 😀. Ona sa totiž strašne bojí, stačilo, keď sme povedali historky o kúpaní... a hneď povedali, že to je typický neurotický strach detí, ktoré mali nejakú traumu a jedine tuľkanie im pomáha, moje nervy, o chvíľu budem mať svaly ako Schwarzenegger, ešte že sa narodila taká maličká. Keby mala pôrodnú váhu 4 kg, asi ma porazí.
Miriamka, asi môžem len snívať, že aj naša bude smejko a dobre naladená na všetkých, keď pôjdeme do práce, momentálne je typický výraz tváre vrásky na čele, zachmúrené obočie a trasúca sa briadka. A rev 😀
Ja som mala času myslieť na pôrod kopu, v nemocnici sa na iné ani nedá, takže tak. Smejko neboj, bude to v pohode, ty máš aj dobrú fyzickú kondičku, ja som bola slabá ako mucha domáca. Idem doriadiť kúpeľňu, kým sa mi ryčiak vráti domov, pááá 🙂

jablonka
15. okt 2008

baby, idem sa vam postazovat v mojom trapeni 😢 ...Dianku v noci urgentne operovali na chirurgii, lebo ma tazku zlomeninu pravej rucicky ☹ 😢 ☹
boli sme vecer v Auparku v detskom kutiku a volali mi zachvilu ze spadla, hned som tam bola a mala uz v oblasti lakta hrcu, nemohla som sa jej ani dotknut ako ju to veeelmi bolelo 😢 , tak som volala zachranku, oni nas hned odviezli na Kramare na chirurgiu, doktor v ambulancii uz jej nevedel nahmatat tep, rychlo rontgen a potom operacia...ma zlomenu ramennu kost tesne nad laktom s posunom o viac ako 3 cm a ma to zdrotovane 😢 ...je mi z toho strasne, ale ona chudatko to znasa hrdinsky...bohuzial ju bude cakat este jedna operacia - vyberanie tych dratov a potom rehabilitacia ☹ ...boze, len to ma potom OK ☹ ...sme teraz spolu v nemocnici
baby, aj ked vam babetka nespinkaju, nepapaju...len nech su zdrave, aby ste toto nemuseli zazit!

monkula
15. okt 2008

jablonka, to mi je ľúto ☹ ☹ ☹
nec hsa rýchlo uzdraví a nech má ručičku čím skôr zdravučkú.....
a čo Ti povedali v kútiku, prečo spadla?
Preto ja to moje živé striebro nedávam do kútikov, ani nikomu, nech s ním ide na ihrisko.. ja si ho postrážim najlepšie....

tatiana82
15. okt 2008

jablonka, to ma velmi mrzi, ale ako si pisala tvoja mala to zvlada statocne, tak musis aj ty. viem ze je to tazke obdobie ale detom sa zlomeniny rychlejsie hoja... drzim palce a nech vas rychlo pustia domov.
blovitc mozno mala prespi aj tuto noc a mozno si na taky rezim zvykne 🙂

blovitc120
15. okt 2008

Jablonka, to je hrozné, chudatko malé, pohladkaj ju aj za nás a nech sa to rýchlo hojí. To čo sa robí v tom kútiku, bojové umenie? Moje nervy, to je smola. A ktovie, či aj dávajú pozor na tie deti..

lucinka1104
15. okt 2008

jablonka to je strašné je mi to veľmi ľúto, prajem rýchle skoré zotavenie , nech ju to čonajrýchlejšie prestane bolkať

weja
autor
15. okt 2008

jablonkaaa... ☹ boooze, chudatko male, tiez si musi vytrpiet... je to hrozne a mrzi ma, ze si to musite prezit, ale verim, ze sa Di rychlo uzdravi... pofukaj jej rucku za nas a drzkaj sa hlavne ty, aby si aj Dianke mohla dodat silu... 😉 myslim na vas, nech ste coskoro ok...

weja
autor
15. okt 2008

blovitc - no snad je ta kludna noc predzvest toho, ze sa Miska obracia k lepsiemu... 😉 velmi vam to prajem, keby sa to uz zlepsilo, nech sa tolko netrapite... dohovor jej, ze rozumies jej traume, ale tulkat a lubit ju budete aj bez toho revu... 🙂 ale co, ved aj toto obdobie raz pominie, hlavne, ze ste zdravi a pekne rastiete a priberate... 🙂

smejik - porodu sa neboj, hlavne, ze na konci ta bude cakat maly zdravy vonavy batoztek 😵

matullienka
16. okt 2008

baby diky moc idem to asi studovat

miriamka
16. okt 2008

Jablonka...drzkajte sa.Neboj,mala je silna a rychlo sa to zahoji.
Inac baby,po mesiaci co fungujeme ze sa mali budi kazde 2 hodiny ma posledne dni asi tam hore niekto vyslisal,lebo sa budi len 2x za noc.
Ani nechcem moc kricat,aby som to nezakrikla 😉