Pedagogické minimum

slnecnica333
6. okt 2016

Ahojte.ma niektora z Vas pedagogicke minimum?ake je uplatnenhe?kde vsaf sa mozem zamestnat?ale do skoly asi skor zoberu niekoho kto ma strednu pedagogicku alebo bakalara ako toho co ma pedagogicke minimum.ci zavisi od riaditela.ak mate niektora skusenost tak prosim napiste

clodika22
6. okt 2016

@slnecnica333 sesternica má minimum a učí v škôlke, mala celkom problém sa tam dostať ale nejako sa jej to nakoniec podarilo. Je dobré keď má človek v škôlke nejakého známeho alebo teda v škole aby sa na nejaké miesto nakoniec dostal

zuzana76
6. okt 2016

@slnecnica333 máš Vs? Pedagogické minimum nie je VS štúdium ,, čiže učiť v škole nemôžeš ,, a ani v škôlke ,,

sendy1977
6. okt 2016

@slnecnica333 pedagogické minimum si môžeš robiť, keď máš minimálne bc. http://www.ku.sk/index.php/fakulty-a-pracoviska...

slnecnica333
autor
6. okt 2016

@sendy1977 ja mam mgr. ale nie pedagogicky smer

slnecnica333
autor
6. okt 2016

@zuzana76 áno mam vs

sendy1977
6. okt 2016

@slnecnica333 a čo máš vyštudované? tak tie predmety môžeš učiť. V škôlke jedine vtedy, ak by nenašli nikoho s predškolskou a elementárnou pedagogikou. 🙂

zuzana76
6. okt 2016

@slnecnica333 tak keď si urobíš DPS, tak môžeš učiť predmety z ktorých máš štátnu skúšku ,, ale v škôlke nie

maxiva
6. okt 2016

moja kamaratka nema vysoku a v skolke pracuje ako ucitelka.ma len strednu pedagogicku...pracu nema po znamosti,tak asi nemas dobre info 😒
@zuzana76

zuzana76
6. okt 2016

@maxiva ja som nikde nepísala o znamostiach ,, písala som o tom, že v škôlke nemôže učiť len s DPS ,, musí mať buď strednú pedagogickú školu ,, alebo bakalárske štúdium elementárnej pedagogiky ,,pedagogiky

maxiva
6. okt 2016

@zuzana76 promin zle som ta pochopila 😉

zavana
7. okt 2016

@zuzana76 neviem nezdá sa mi to nejako, pokiaľ viem, tak niekde ozaj nie je problém aby v škôlke učil človek ktorý má len minimum a ani strednú pedagogickú nemá.

zuzana76
7. okt 2016

@zavana podla mna je ten clovek nekvalifikovany, okrem toho DPS, teda pedagogicke minimum je zamerane na vyucovanie v rocnikoch 5-13. cize ZS a SS, teda ani prvy stupen nie. Ja mam tiez pedagogicke vzdelanie, v podstate mam absolvovane presne to, co je sucastou studia DPS, ale v skolke by som bola nekvalifikovana, az by ma vôbec vzali ucit do skolky. Dokonca mam napr. vystudovany Cudzi jazyk, klasicka Filozoficka fakulta pre 5-13 rocnik, cize by som ho nemohla ucit ani na prvom stupni, a ak tak len nekvalifikovane. Takze mozne je vsetko, ja sa uz nicomu necudujem, ale pedagogicke minimum nesplna kvalifikacne predpoklady na posobenie v skolke, alebo na prvom stupni ZS, tam treba absolvovat elementarnu pedagogiku na pedagogickej fakulte

zuzana76
7. okt 2016

@zavana a nemusi mat strednu pedagogicku, mzoe mat absolvovane BC. studium elementárnej a predskolskej pedagogiky, alebo napr. toto
https://pasatn.edupage.org/text/?text=text/text... , to ti staci na to aby si ucila v skolke, ale pedagogicke minimum ta na to neopravnuje

zuzana76
7. okt 2016

@zavana alebo tu dialkovo v Modre, cize pre ucitelstvo sa clovek mzoe rozhodnut aj po absolvovani inej strednej skoly, pokial sa rekvalifikuje takymto sposobom

http://www.zoznamskol.eu/odbor/35-ucitelstvo-pr...

zavana
17. okt 2016

@zuzana76 pre teba je ten človek nekvalifikovaný, ale môj názor na to je, že mnohokrát radšej mať učiteľku ktorá má vzťah k deťom, rozumie si s nimi a má len pedagogické minimum. Ako nejaká čo síce má školu, ale tam to končí. Že nemá vzťah k deťom ani nič, ropzumieš, nie?

zuzana76
17. okt 2016

@zavana nic na tom sa vsak nemeni, ze takato ucitelka by nemala mat problem si skolu urobit, stale nechapem, ako co uci len s pedagogickym minimom, v skolke? a potom musi mat VS nejakého iného smeru, ak ma pedaggicke minimum, pretoze pedagogicke minimum nie je nadstavba