Pedagogické minimum pre prácu v škôlke. Ako dlho trvá?

angela1
6. jan 2012

ahojte, dievčatá viete poradiť kde sa dá získať pedagogické minimum pre prácu v MŠ, ako dlho trvá a čo okrem maturity k tomu treba? za odpovede ďakujem 🙂 (teda dúfam že dajaké budú 😀 😀 )

diablica697
2. jún 2014

Ahojte 🙂
Viete mi poradiť kde sa dá spraviť v Bratislave pedagogické minimum a koľko to trvá? Momentálne študujem v 4. ročníku na VŠ odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, ale popri tom, by som si rada spravila pedagogické minimum, keďže by som veľmi chcela učit v materskej škôlke. 🙂

Vopre ďakujeem! 😉

grettka
2. jún 2014

Jedine ako pomaturitne dvojrocne studium na pedagogickej a socialnej akademii, pripadne VS bc.-predskolska pedagogika

patris64
13. sep 2014

ahoj ja mam teraz dilumu a chcela by som si spraviť pedagogicke minimum...mam vyštudovane Bc. učiteľstvo praktickej prípravy...ked si spravím pedagogicke minimum nie je možné učiť v škôlke, družine a pod musím mať aj sš pedagogiku? Alebo môžem učiť iba prakticke predmety??? dikkk moc

grettka
14. sep 2014

@patris64 "pedagogicke minimum" na VS si mozes urobit len ak mas ukoncene VS studium II. stupna (mgr., ing.), alebo pocas studia II. stupna. Spravne sa to vola doplnkove pedagogicke studium, a mozes si ho urobit len k predmetom, z ktorych mas statnu skusku, a tieto predmety potom mozes ucit na strednej skole, pripadne na II. stupni ZS.
Cize, "pedagogicke minimum" aby si mohla ucit v MS si na VS skratka neurobis. Pokial chces studovat na VS, tak si musis urobit bc. pre ucitelstvo v MS, alebo si mozes urobit dvojrocne pomaturitne studium na strednej skole pedagogickeho zamerania (co je rychlejsie, lacnejsie a praktickejsie).

matahacik
24. jan 2015

@diablica697 ak chces ucit v MS , najrychlejsia a aj najlacnejsua cesta jre urobit si pedag.kvalifikaciu na pomaturitnom 2 rocnom studiu -ucitelstvo pre MS (studuje sa to v Dubravke, na Paka v Modre), stoji to cca 50-100eur na skol.rok.
Alebo dialkovo bakal.studium predprim.pedagogiky na Pedag.fakulte v BA, Trnava, cca 700 eur na skol.rok

kristin219
6. aug 2015

Ahojte viete mi niekto poradiť - čo treba aby sa mohlo učiť v MŠ? Lebo tu máme jednu učiteľku takú mladú neviem či má 20 rokov a viem že chodila na Strednú poľnohospdársku školu a teraz začne študovať na pedagogickej pre MŠ - neviem aký odbor. Zákon to dovoľuje učiť aj keď nemá strednú pedagogiku alebo skončenú vysokú. To je vrchol - ja v robote nemôžem nič robiť dokedy nemám certifikát o absolvovaní a moje deti učí neskúsená baba, ktorá ešte ani školu nevychodila. To čo je za štát.

sarlota575
9. sep 2015

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu. Nabudúci rok končím magisterské štúdium - Sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo v Trnave. Po škole by som chcela učiť v MŠ. Aké ďalšie štúdium musím nadobudúť, poprípade čo je výhodnejšie? ZA odpovede vopred veľmi pekne ďakujem 🙂

smolkovanikola
5. feb 2016

Dobrý deň prosím vás kde sa dá spraviť pedagogické minimum aby som mohla učiť v škôlke? Najlepšie niekde na Záhorí. Ďakujem pekne

25mikii
9. mar 2016

Ahojte🙂, viete mi prosím Vás poradiť ak som študoval sociálnu pedagogiku na UMB odbor Pedagogika , a rad by som bol - pracoval , ako pedagogický zamestnanec školy ,, čiže nie odborný čo je v mojom prípade. Dá sa k tomu spraviť pedagogické minimum na nie aký predmet , ktorý by som potom učil. Má/mal niekto podobnú situáciu?

ena47
28. apr 2016

Dr.Hoppana určite nikdy viac! Najhorší prístup s akým som sa stretla! Kým som neotehotnela, tak som s nim bola spokojná. Ale potom som zistila, že mu vôbec nezáleží na pacientkach, ale len na tom aby od nich vytiahol čo najviac peňazí. Hneď ako mi potvrdil, že som tehotná mi ponúkal výživové doplnky, s tým, že tak či tak si to musím kúpiť a u neho ma to vide najlacnejšie. Pokračovalo to tým, že mi triple test vyšiel v tzv. šedej zóne a odvtedy nerobil nič iné len ma posielal za pánom Dr. Dankovčikom. Keďže som vedela, že triple testy nie sú vôbec spoľahlivé a skoro každej druhej mamičke vidu zle výsledku, tak som si z toho ťažkú hlavu nerobila a ďalší ultrazvug u Dr. Dankovčika mi prišil zbytočný. V 5 mesiaci mi Hoppan robil ďalší ultrazvuk ( 15 eur) a bez toho aby mi niečo povedal, alebo vysvetlil mi napísal do správy, prítomný sandal gap a urýchlene sa mam objednať k Dr Dankovčíkovi. Samozrejme, že som nevedela čo to znamená, tak som rýchlo sadla za net a vyhľadala si tento pojem. Všade písali, že je to jeden zo znakov Dawn. syndrómu. Týmto ma vlastne nepriamo donútil aby som nakoniec k Dr. Dankovčíkovi išla. Preplakala som celý týždeň, kým som čakala na vyšetrenie. Ten mi našťastie povedal, že všetko je ok a že mi také niečo do správy nemal vôbec písať ,pretože je to úplne v norme. Ďalšia rana pod pás prišla v 34 týždni, keď som u neho bola naposledy a meral mi prietoky. Dal mi do ruky lek. správu s výsledkami z prietokov a povedal, že sa vidíme naposledy, že sa o týždeň mam už hlásiť u lekára kde budem rodiť. Tak som o týždeň prišla za mojim pôrodníkom ( rodila som mimo KE), ktorý mi zdesene povedal, že mam veľmi zle prietoky (že či mi to môj gynekológ nepovedal?) samozrejme, že mi zase nič nepovedal, keďže ma počas celého tehotenstva nezvykol informovať o tom čo mi píše do správy. Museli ma urýchlene hospitalizovať, lebo mi hrozil predčasný pôrod. Strávila som týždeň v nemocnici. Nakoniec všetko dopadlo dobre, porodila som v termíne, narodilo sa mi zdravé ,krásne dievčatko....ale určite nie vďaka Dr. Hoppanovi. Ten to nakoniec všetko zaklincoval tým, že keď som za nim prišla 2 týždne po pôrode s tým, či by sa na mňa mohol pozrieť, pretože som mala zvýšenú teplotu ( asi z prsníkov) mi dal po sestričke odkázať že do šestonedelia sa mam hlásiť u lekára u ktorého som rodila ( a dobre vedel, že som rodila mimo KE, keďže mu to ešte aj sestrička pripomenula). Takže taký je to " ÚŽASNÝ " lekár ! A to som tu ešte nenapísal všetko.....

eunomia
26. máj 2016

@ena47 to si nedala tento prispevok do zlej diskusie?

erika1811
19. jan 2017

Ahojte neviete kde by som si mohla spravit pedagigicke minimum??v okoli nitry.mam gymnazium.chcela by som ucit v materskej skole.dakujem za rady😊

lusib24
19. feb 2017

Ahojte... Poradite niekto... Mam maturitu na obchodnej akademii... Teda ziadna pedagpgika... No chcela by som byt ucitelka v skolke... Co potrebujem nejake minimum... Ci co... Poradte... Som na materskej... Dakujem...

luci159
1. apr 2017

@janagrobarcikova ako si dopadla mam podobny problem ..

monikamy8
3. máj 2019

@lusib24 Ahoj, ak si ešte nedostala svoju odpoveď, tak ti stačí ísť na VŠ a študovať napríklad Predškolskú a elementárnu pedagogiku Bc. alebo urobiť druhú maturitu napríklad Učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo

tatjana1995
8. jan 2020

Dobrý deň
Poprosím vás poraďte mi, ja som skončila gymnázium, a rada by som tiež robila v škôlke. Kamoška pracuje ako asistentka v škole, a povedali mi že keď si spravím pedagogické minimum tak môžem aj ja pracovať. Teraz tu čítam že to nie je možné, tak či by som potrebovala ešte skončiť aby som mohla pracovať? Mam gymnázium, a skončím pedagogické minimum, a čo ešte?
Vopred ďakujem za odpoveď 😊

anndreina
8. jan 2020

@tatjana1995 Ja mám strednú školu úplne s iným zameraním a tiež by som chcela vedieť čo si treba dorobiť ,aby to stačilo na učenie v škôlke,ďakujem.

anndreina
8. jan 2020

@erika1811 To by som aj ja chcela vediet ,kde sa dá niečo dorobiť v okolí Nitry?Ďakujem

kandrea
8. feb 2020

@tatjana1995 prosim vas nieco ste zistili? Presne to iste ma zaujima a vsade ine pisu tak neviem. Tiez mam len Sš.

anndreina
26. feb 2020

@erika1811 Ahojte, to by som aj ja chcela vedieť.