Pedagogické minimum v Košiciach - skúsenosti

tinaa64
16. okt 2017

Ahojte... mam skoncenu strednu skolu s maturitou odbor:casnik-servirka.... bakolko ta praca ma absolutne nebavi a nechcem to robit ,rozmyslala som som ze by som si urobila dalsiu maturitu kym som na materskej...velmi by ma bavila praca s detmi..napr:v MŠ alebo jasliach(v jasliach som si robila absolventsku prax a vwlmi sa mi to zapacilo a od vtedy by som chcela pracovat v tej oblasti)alebo aspn opatrovat deti...lenze na to pitrebujem aj školu. .ake mam moznosti ked som vyucena ako čašníčka ?mohla by som si urobit taku sku externe?a ked tak aku by ste odporucali V KE?Kolko rokov by som to musela studovat???2 ci normalne 4????chcela by som vediet ake mam moznosti,nakolko praca casnicky alebo predavacky ci upratovacky ma velmi neuzivi a potrwbujem nieco spravit zo svojim zivotom ,..nieco zmeniť. ..chcela by som ako tak normalne zarabat a s nojou aktualnou skolou sa to velmi neda a koniec koncov ma to ani nebaví. .. a nemozem nechat aby sa moj muz zodral v praci kvi tomu aby uzivil 4 clennu rodinu...som skoro 4 rok na materskej a citim ze to chce zmenu ..rada by som aj ja p skonceni skoly prispela do nášho rodinneho rozpoctu tym ze kus zarobim...Dakujem velmi pekne za vase rady..☺

deti95060810
16. okt 2017

pedagogické minimum sa robí po VŠ...Trvá to 2 roky popri zamestnaní....

tinaa64
autor
16. okt 2017

@deti95060810 no pekne..takzr inu moznost nemam co?na vysku asi tazko pôjdem...dakjem za radu

deti95060810
16. okt 2017

@tinaa64 nechcem ťa znechutiť ale ja viem len o takomto ped. minime....robila som si....

bohuslava8
16. okt 2017

na mš ti stačí stredná pedagogická v blave je externá, chodí sa piatok alebo v sobotu,

hradnapani
16. okt 2017

@tinaa64 neviem ako je to s jaslami, ale do materskej skoly ti staci pomaturitne externe studium na pedagogickej a socialnej akademii 🙂 cize ako je spomenute vyssie, raz do tyzdna dva roky

erikavesela
17. okt 2017

Pedagogicke minimum pocita s vysokou skolou a bud sa robi priam na vs alebo po nej..ty potrebujes strednu.pedagogicku...da sa aj externe..urobit maturitu a mizes do ms..ako je to s jaslami neviem

tinaa64
autor
17. okt 2017

Dakujem baby...inac nasla som aj akreditovany kurz opatrovanie deti ..a mozem pracovat aj v jasliach...da sa urobit aj cez RE-PAS 8 Týždňový . Ak by skola nevysla tak aspon kurz by som si chcela urobiť

sendy1977
17. okt 2017
sendy1977
17. okt 2017

@deti95060810 pedag. minimum si môže študent urobiť, už pokiaľ ma bc. Robí sa súbežne s magisterským alebo inžinierskym

lillystranska
17. okt 2017

@tinaa64 úprimne ak Ti mam povedať názor a to pracujem v týchto odboroch dlhšie ako ty nájsť si v tomto prácu je veľmi ťažko. Keď aj dokončíš štúdium práca sa Ti bude hľadať ťažko pretože toto miesto je po ,,známostiach". Taktiež nečakaj nejakú úžasnú výplatu. Ak dostaneš minimálnu budeš rada. Keď už tak zameraj sa na súkromné škôlky, Bohužiaľ tieto smery nie sú tak dobre platené

juliet86
17. okt 2017

Ako asistentku ucitela by ta zovrali aj teraz pidla mna. Niektore skolky maju kombo pani ktora aj upratuje aj robi kucharku aj pomaha s detmi. Najdi si externe strednu skolu vychovavatelstvo ucitelstvo animator volneho casu urob si kurz prvej pomoci. Pozri si mudrehranie.sk moznosti je mnoho

ladyaki
17. okt 2017

na niektoré školy by Ťa mohli vziať ako asistentku alebo aspoň by si mala napríklad raz týždenne krúžok, avšak to ide zo špeci grantov, ktoré škola dostáva na rok a nie je isté či aj ďalší rok ho dostanú avšak je to platené snáď lepšie než normálny učiteľ tak sa tam zvyčajne ide po známosti a pozor, nie každá škola o to žiada.

tinaa64
autor
17. okt 2017

@lillystranska ja som mala urobenu iba absolventsku prax...dakujem za info...ale aspon by som robila nieco co by ma bavilo...lebo casnictvo ma absolutne nebavi...nechcem to robit...aspon opatrovat deti bu som chcela ked uz nic...☺

deti95060810
17. okt 2017

@lillystranska na Sk je pomaly každé miesto po známostiach...už len pokladníčka v Tescu a montážny pracovník pri páse v automobilke nie je ešte po známosti....😒

kasokri
17. okt 2017

@tinaa64 kurz ti bude na nič. Urob si skolu