Peniaze menia ludí

angyalok
10. okt 2009

Dobré ránko. 🙂

Rozhodla som si otvorit tuto temu-Peniaze menia ludi-lebo podla mna je to tak,nehovorim ze v kazdom pripade ale vatsinou je to tak.
A odkial to viem?
Moja najlepsia priatelka ma velmi ale velmi sklamala.
S poznala som ju na základnej skole v 3.rocniku,a hned sme si padli do oka a zacali sme sa spolu kamaratit,mozem kludne napisat ze sme boli ako sestry,vsade sme chodili spolu.
Ona sa aj vydala ma nadhernu dcerku,no manzelstvo sa jej nevydarilo,vo vsetkom sa mohla namna spolahnut,vybavila som jej vsetky potrebne papiere,davala som jej peniaze ked to potrebovala,manzel koli nej si vybavil aj dovolenku ked nemala ako chodit na sud,nikdy som od nej na benzin nezobrala ani korunu,vzdy ked mala problemy bola u nas od rana do vecera,nie raz mi v noci vyvolavala aby som isla k nej,ze potrebuje ma lebo manzel ju bije a ja som isla,uz vtedy mi hovorievala ze aj ja ked budem potrebovaz hociaku pomoc,ze mi pomoze
Asi pred 2 tyzdnami predala po dedovi 3 izbovy byt.No a odvtedy ma ani nepozna,telefony mi nedviha,na sms-ky nereaguje,ked mi nahodou zdvihne telefon tak nema cas
Vedela ze v akej som teraz momentalne zlej financnej situacii ale nezavolala mi ze ci potrebujem pomoc
Minuly tyzden som jej volala aby prisla k nam no na 5x mi telefon zdvihla a povedala som jej ze tu pomoc naozaj potrebujem a viete co mi povedala?Ze ona nema cas,lebo v Trnave je novou majitelkou nejakeho baru,baby vie velmi dobre ze som nezamestnana-manzel je nezamestnany ze pracu potrebujeme ale ona nam nepomoze,to je vdaka zato co som koli nej urobila vzdy a radostou.
Kedze ja nemam peniaze tak som nikto a to ma velmi trapi,ona sa teraz hlavne styka s takymi ludmi co maju peniaze kde je luxus atd,ale manzel mi povedal ze ona este bude plakat a velmi.

angyalok
autor
10. okt 2009

bubazcik a Ty si myslis ze ja cely den sedim na pi..i doma a nehladam zamestnanie?
Ty ma nepoznas a taku hovadinu aku si ty napisala este tu nenapisal nikto,ja som sem iba napisala co je pravda
Samozrejme ze mas aj ty svoj nazor preto to je forum ale aj tak....
A kesovka.ano mam z kesovky pozicku?A preco?Lebo mamu najle zobrali do nemocnice a potrebovala som peniaze no a?Ty to platis alebo ja?

claudee
10. okt 2009

zčasti musím súhlasiť aj s bubaczikom, lebo je fakt, že existujú aj takí ľudia. napožičiavajú si, zoberú si úver ešte aj na psa, a nakoniec to dopadne tak, ako to dopadne 🙄 niekde v nejakých domovoch a tak...
ale v tomto prípade, ako tu píše angyalok, mala tú pomoc, ktorú si jej v tých ťažkých časoch dala ty, oplatiť minimálne tými pár tisícami, ktoré si od nej chcela. veď keď predala dom, má bar, nemyslím si, že by tých 1000éčok bol až taký problém..
každopádne na ňu zabudni, a skús nájsť iné východisko..

duska1122
10. okt 2009

BUBACzik a ty si taktop este nepocula ze je kriza? myslis ze sa da tak lahko najst praca, ako pred rokom? a myslim ze ked mas priatelov tak ich mozes poziadat o pomoc, ked sa ti stane nieco zle, priatelstvo je aj o tom. ak teda vies co to znamena

titkovamiriam
10. okt 2009

angy neviem preco niekto zacal riesit pozicky a pod. ked ty si mala problem s kamaratkou-no ludia zavidia aj ked je cloveku na hovno ☹ a este do neho rypnu.ja ked som sa rozviedla tak mi fakt pomahali ludia od ktorych by som to necala a naopak ked som potrebovala poradit od kamatky tak nemala ochotu.
takze sa neboj urcite si najdes este kamosky len uz budes opatrnejsia...
prajem ti vsetko dobre 🙂

angyalok
autor
10. okt 2009

titkovamiriam dakujem 🙂
duska ahoj,vies kto ma zamestnanie iba taky clovek moze mat velke reci 😠
A to je este dobre ked niekto nema krizu
claudee ona mi mohla pozicat este omnoho viac len nechcela,no co uz,a ked mi hovorila ze je majitelkou toho baru tak uz mne a manzelovi nemohla dat robotu? 😕

duska1122
10. okt 2009

presne som na to myslela ze ked nie pozicat tak aspom dat robotu,

angyalok
autor
10. okt 2009

duska este mi to povedala ze ona koli mne do Trnavy nebude s autom chodit lebo jej tam staci ist tak 2x do tyzdna
Ale vsak aj my mame auto?

mirka414
10. okt 2009

angyalok ak sa ti niekto obrati chrbtom vtedy ak to potrebujes,tak to viac neries!ak mas pocit,ze ty si jej pomohla a ona tebe nie,tak vymaz jej cislo aspon sa ti raz za cas uvolni miesto v mobile a mas o problem menej.nepros sa nikomu spoliehaj sa na seba,manzela ci priatela a hotovo.to som sa naucila po rokoch co som bola odkazana sama na seba vo Svajciarsku,kde mi az na par cest vynimkam malo kto pomohol.a ver mi mam sa stale na koho obratit aj ked som par cisiel v mobile preriedila.

angyalok
autor
10. okt 2009

mirka samozrejme ze ju uz nebudem o nic ziadat-toto bola posledna kvapka v pohari
A to je naozaj tak ze ked mas problem vtedy poznas ozajstnych priatelov

duska1122
10. okt 2009

mirka414 ma pravdu , zabudnut nanu, vymazat ju s telefonu aj so zivota. aj ked to nieje lahke a cloveka to štve.

angyalok
autor
10. okt 2009

duska ja viem ze by som to mala urobit.Aj to tak urobim,len to mi bude luto ze tu malicku nebudem moct vidiet,lebo ju mam veeelmi rada ☹

duska1122
10. okt 2009

nedaj sa znechutit, vsetko zle je na nieco dobre, aspom si sa jej zbavila a uz ta nebude zneuzivat. naco mat na prsiach takeho falosneho hada, nie?

angyalok
autor
10. okt 2009

Vsak ano,ale vies deti zasa nemozu za to ze akych maju rodicov 😠

angyalok
autor
10. okt 2009

Tento tyzden premna bol asi najtazsim v zivote to mi verte,nie iba koli kamaratke ale tak vseobecne ☹

duska1122
10. okt 2009

snad to neni az tak zle, tato doba je taka ani mne sa moc nedari ale stale myslim na to ze moze byt horsie

teodorka
10. okt 2009

v kazdom pripade vieme iba jednu polovicu pravdy ...kazda minca ma dve strany a my pozname iba pohlad angyalok 😒 takze vyjadrovat sa k danej veci si myslim je strata casu

karotky
10. okt 2009

angyalok,.............já teda nevím,ale když už někomu pomáhám,tak automaticky nepočítám s tím,že mi to bude muset v budoucnosti oplatit.Dělám to pro svůj dobrý pocit.Ono to ani jinak nejde 😅 .
Tímhle mi trošku připomínáš mého tatínka.Když mu zemřela sestra a zůstaly po ní 2 skoro dospělé děti a vesnické stavení,pomohl jim zařídit pohřeb maminky(své sestry),plnynové topení(tím nemyslím,že to financoval) apd.Holky se během roka postavly na vlastní nohy,jedna se provdala do jiného města a jeho žere,že mu za to neděkují a neklaní se mu do smrti. 😅

finestri
10. okt 2009

Ahoj angyalok. Vsimla som si aj ine tvoje prispevky v inych temach. Mam z teba pocit, ze si potrebujes svoj hnev a niekedy aj trochu zavist ventilovat tym, ze zalozis novu temu s "podivnym" problemom a cely den cakas, co ti kto napise.
Tato tema mi pride ako ohovaranie "nejakej" kamosky, ktoru nikto z nas nepozna a ani nevieme, ci vobec existuje. Ako ti pisali uz niektore baby, radsej volny cas vyuzi vo svoj prospech, zvys si kvalifikaciu alebo sa uc novy jazyk. Je to urcite uzitocnejsie.

darina77
10. okt 2009

Mna napadá ešte, že kamoška to po rozvode nemala ľahké sama s dieťaťom, tak si možno viac váži tie peniaze a nechce ich len tak pustiť, hlavne keď nemáte ani jeden z vás prácu. Možno jej je nepríjemné ti vysvetlovať, že pre ňu nie si v tomto doveryhodná, tak ti radšej nezdvíha telefon a vyhýba sa ti. Skús sa pozriet na celú vec aj jej očami, možno po tom čo zažila s dieťaťom ťažké časy, tak si tie financie snaží ustrážiť.

teodorka
10. okt 2009

mm ma na to pekne riesenie 🙂 skuste si vystriet prst a ukazat na niekoho ...on je sprosty ,on je nevdacny ,on je skupy,on je bezcharakterny ...jeden prst ukazuje na neho ale 3 ukazuju na Vas ...cize co poviete na druheho hovorite vlastne 3x o sebe 🙂 toto ma vzdy chrani pred ohovaranim 🙂 🙂 vsak kto by chcel ohovarat sam seba??????????

angyalok
autor
10. okt 2009

To potom podla Vas clovek nemoze mat ziadne problemi?Ked nechcete tak sem jednoducho nepiste a hotovo

claudee
10. okt 2009

teodorka, dobrá sebareflexia 😀 no tuším si tiež začnem dávať pozor na hubu 😀

teodorka
10. okt 2009

claudee 😀 tak, tak 🙂 a este :co Ti vadi na druhom mas v sebe inac by si to nevidela na druhom 🙂 🙂 cize ked vidis vsade len zlo mas ho vlastne Ty .Dobry a pozitivny clovek vidi len dobre a pozitivne veci 🙂 🙂

angyalok
autor
10. okt 2009

teodorka keby si mala taky zivot aky mam ja tak by si rozmyslala urcite inak

angyalok
autor
10. okt 2009

Hm,mna vyuzivaju a ja som este ta zla?

wild.horses
10. okt 2009

ludia su prosto taki... s tym sa uz sotva da nico robit. ziadne velke nadeje nevkladam do inych, ani protisluzby necakam, a tym padom, ze nic od nikoho neocakavam, ma uz len milo prekvapi ak ktosi ponukne pomoc nezistne. 😅

claudee
10. okt 2009

angyalok, sorry, ale mohla si čakať, že keď založíš tému, budú sa tu objavovať pozitívne, súhlasné príspevky, ale aj opozičné, ktoré sa tebe zjavne nepáčia. veď je to diskusia, tak sa tu diskutuje.. ale neber to odo mňa ako útok na teba, len sa mi zdá, že si čakala tu samé lutovania a spolucítenie..

teodorka
10. okt 2009

angyalok tym ze Ta tu budeme vsetky lutovat Ti nepomozeme ...ved zacala si kamaratkou a nakoniec zistime ze mas cely zivot posraty ...a hneva Ta vsetko nie len ta kamaratka 😒

angyalok
autor
10. okt 2009

to neni pravda,vsak uz som tu pisala ze kazdy ma svoj nazor-je to forum

Ale to ze mi sem napise taka osoba ktora ma ani nepozna ze mozno tu kamaratku som iba vymyslela,ze asi ani neexistuje,a ze vsade vidim iba zlo tak to ma poriadne nasralo.

angyalok
autor
10. okt 2009

Pisala som o kamaratke a o jej dcere ze sa onu nestara