Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Petícia proti umiestneniu busty Karla Kryla v budove parlamentu

gabriela255
autor
6. okt 2014

Po podpísaní treba potvrdiť email 🙂

bonaqa2013
6. okt 2014

však keď chcú, nech si ju tam dajú. Napíš dovod prečo sa Ti to nepáči. inak toto je fórum pre mamičky a ich problémy s deťmi a pod, ale budiš...

terezka1947
6. okt 2014

aj mna by zaujimal dovod,preco prave Kryla nie? 😒

gabriela255
autor
6. okt 2014

Samozrejme kto nevidí dôvod, prečo by tam nemal byť, ten nech nepodpisuje... A prečo práve Kryla nie? Pretože kto ho pozná vie, že tam absolútne nepatrí...

bonaqa2013
6. okt 2014

parlament v ČR. Ale veď my sme úplne iný štát. My sme SR. A potom sú aj taký čo tam pracujú a tiež sa tam nehodia... Ako aj na Sk

filipal
6. okt 2014

@gabriela255 prepac, ale co ta do toho? ved sa to tyka Ceskej republiky. nech si to rozhodnu oni, nie?

terezka1947
6. okt 2014

@gabriela255 no,priznam sa,ze ja ho "evidujem"iba ako postavu z 89teho a udalosti okolo...takze-kedze si rada rozsirim obzory-poprosim ta o vysvetlenie,preco on nie

filipal
6. okt 2014

Inac zrejme ani podpisy peticii, z inej krajiny nebudu akceptovane. Aj na Slovensku je to tak, ked robime peticie. Beru sa do uvahy iba obcania SR.

terezka1947
6. okt 2014

@terezka1947 resp.skor-este aj v 68 ho bolo dost pocut,kedze k nam prisli nasi "bratia"...

gabriela255
autor
6. okt 2014

Nedala som to tu preto aby ste sa do mňa púšťali, dala som to tu ako upozornenie, pre tých, ktorí vedia kto Kryl bol a o čo sa snažil a vie, že takéto gesto je hanobenie jeho pamiatky. Akceptujú sa podpisy zo všetkých krajín, preto ma zarazilo, že v petícií je viac podpisov z iných krajín ako zo Slovenska. Kryl bol Čechoslovák, pre mňa veľká osobnosť, preto ma je do toho 😉

stardust
6. okt 2014

@gabriela255 preco tam nepatri jeho busta? Malokto z nas ho dobre poznal, preto by to chcelo trochu ozrejmit. Na stranke s peticiou necitam nic kriticke na Kryla, len na osoby, ktore chcu do parlamentu dat jeho bustu a prizivit sa na nom.

Nesouhlasíme s tím, aby se osobnost Karla Kryla zneužívala pro osobní cíle několika jedinců. Žádáme, aby organizátoři akce zvolili jiné umístění busty, parlament ČR považujeme za jedno z nejméně vhodných míst pro instalaci této formy připomínky Karla Kryla. Naši političtí představitelé dosud ani zdaleka nedospěli do situace, kdy jejich spojení s Karlem Krylem nebude pro Karla Kryla ostudou....Karla Kryla chápeme jako příklad toho, že je možné i přes vlastní prospěch ve formě popularity zůstat sám sebou a vyjadřovat se ke společenské situaci i přesto, že jsou Vám mocní více než nenakloněni.

terezka1947
6. okt 2014

@gabriela255 ale ved ja iba chcem vediet,preco sa tam nehodi-co urobil...pisala si,ze keby sme ho poznali,tak...
takze,co urobil,neurobil,prehresil sa...hm?

terezka1947
6. okt 2014

@stardust no presne,lebo z nazvu peticie vyplyva,ze ho tam "nechcu"...a ked si clovek (ja az teraz) precita znenie peticie,tak by to bola neucta dat ho do parlamentu-co uz by mi davalo zmysel...

gabriela255
autor
6. okt 2014

Ja sa ospravedlňujem, vôbec ma nenapadlo, že bude nepochopené prečo by tam nemal byť... To oni si ho tam nezaslúžia...

liebling98
6. okt 2014

@stardust
@terezka1947
Teraz som to pochopila, parlament ČR sa im nezdá dostatočne významné vhodné miesto pre jeho bustu. Lebo najprv som to pochopila opačne, ako asi viacerí.

@gabriela255 Ale obávam sa právneho problému, ako píše @filipal že podpisy cudzích štátnych príslušníkov nebudú akceptované.

terezka1947
6. okt 2014

@liebling98 aj ja som is peticiu citala az neskor-nazov je dost metuci 😉

gabriela255
autor
6. okt 2014

@liebling98 Pre mňa a tak isto asi pre všetkích kto tu petíciu podpísali je dôležitý on, nie tie krysy...myslím, že budú akceptované, vzhľadom na to, že sa jedná o osobnosť, ktorú tento štát hanil, nahánal, vyhnal a to, že bol Čech neznamená, že môže o ňom rozhodovať češkých horných 10 000. A dať bustu Kryla do akéhokoľvek parlamentu je viac než pokrytecké...

liebling98
6. okt 2014

@gabriela255 Áno, ľudsky s Tebou možno súhlasiť. Len podľa mňa je to miešanie sa do záležitosti iného štátu. Skús si to otočiť, že by bola v pláne inštalácia busty nejakého významného človeka tu na Slovensku a prišla by z Maďarska petícia, že ju tam nemáme dávať. Ako by si sa na to pozerala?

gabriela255
autor
6. okt 2014

@liebling98 je to česká petícia a to, že sú tam podpisy z iných krajín, len ukazuje to, že Kryl nebol len česká osobnosť...a vravím, je to pokrytectvo, Kryl ako zástupca ľudu, do žiadneho parlamentu nepatrí...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli