Píšete do bazáriku cenu s poštovným?

4. apr 2021

Ahojte. Som tu nová , účet som si založila kvoli predaju cez bazár. (Predávam veci po dcérke)
No nemám s tým žiadne skúsenosti a potrebujem poradiť.
Ak predavam niečo, mam písať k inzerátu cena + poštovné?
A ako mam vedieť, koľko je poštovné, ked to zistím az pri okienku na poste? Neviem koľko mam pýtať.
Ako to robíte vy? Dakujem

martinaju
4. apr 2021

Cennik slovenskej pošty. Vieš ako budeš posielať, vieš váhu balíka. Zadáš to tam a ak zadáš všetko správne tak presne vieš koľko bude poštovné. Do inzerátu kludne napíš, že k cene je potrebné pripočítať poštovné

paulinkaa2
4. apr 2021

Odvážiť a pozrieť na https://www.posta.sk/m#pricelist

autor
4. apr 2021

@martinaju prave som sa to snažila zistiť na stránke cenník.posta.sk , ale nasla som len vseobecne ceny.
3,90 sa.mi vidi veľa. Ved keď vec stoji 5eur a pošta stoji pomaly 4 eura, ma to vôbec zmysel pre kupujúceho? Ked napíšem ze us 3,9 za poštovné, neodradi to ludi?

autor
4. apr 2021

@paulinkaa2 ďakujem
Mne sa na tej stránke tie ceny vobec nehybu
Ukazuje rovnako ci zadám 1kg alebo 30kg...

martinaju
4. apr 2021

Normálne sa tam tie ceny hybu. Nie je to všeobecny cennik. Veď je tam rozdiel v sume za 1 kg a 30kg a tiez v tom ci je to doporucene alebo obycajne a ci je to na dobierku, ci je dobierka na adresu alebo na učet. Ak pytatte za vec 5 eur predpokladam, že to je oboečenie a cca do 50g sa možno aj zmestite.

martinaju
4. apr 2021
lindous
4. apr 2021

A pozerajte poštovné za list, nie za balík 🙂

martinaju
4. apr 2021

Samozrejme list ak je balik veľky a ťažky je to balik ak chcete dobierku treba to zakliknuť ale sumy ss tam normálne menia

autor
4. apr 2021

@martinaju jej ďakujem, pripadám si jak trúba 😃
Ano uz mi to ukazuje

@lindous naozaj? Lebo sa mi to zdalo divne ze raz pýtali na poste nieco vyše eura a tu pozerám ze 3,90

Ďakujem dievcata veľmi pekne 🙏🙏🙏