Plač pri kúpaní. Čo s tým?

katinka0000
12. nov 2008

Ahojte!

Chcela by som sa spýtať, čo máme robiť, keď náš Nico plače pri kúpaní. Stane sa niekedy, že neplače vôbec a niekedy ho zase neviem utíšiť. Je to všeliako. Skúšali sme hocičo. Kúpať pred papaním, kúpať po papaní. On niekedy začne plakať, už keď ho vyzliekam, inokedy mi začne plakať vo vaničke, potom zase, keď ho obliekam. Ale spustí taký krik, že keď hneď neutíším, tak s ním potom máme čo hodinu robiť, aby sme ho ukľudnili.

Prosím, vie mi niekto pomôcť? Dik!

bodka13
13. nov 2008

Fifi pri umývaní vlasov si asi každý užije,aspoň čo počúvam v okolí.Ani moji chalani si nechceli ľahnúť,tak potom sme skúšali po sediačky a poskladaný uterák na oči,lebo im "kapká voda",hľadali sme na strope rozprávkové postavičky/hlavne aby poriadne zaklonili hlavu a nehrbili sa dopredu/ a posledný spôsob bol: sedieť rovno,hlavičku dozadu,zapchať uši-lebo aj do nich tečie a on potom nepočuje a vykrikovať UŽ TO JE?Veľa trpezlivosti,inak obaja plakávali asi do 3rokov,ktovie či si susedia nemysleli že ich chcem utopiť 😉

staxa
13. nov 2008

katinka, moj drobec plakaval pri kupani tiez ale potom sme zistili ze o 19 je kupanie pre neho neskoro a bol velmi unaveny, tak sme to posunuli o 30 min. a je v pohode.

to iste bolo inak aj po posune casu a tak sme ho kupali podla stareho a pomaly posuvali po 10 min.

mozno je uz velmi unaveny na kupanie, kedy ho zvyknes?

katinka0000
autor
13. nov 2008

staxa: ved to skusim ho kupat v inom case. mozno rano. baby dakujem za vase rady. 😀

danuskam
14. nov 2008

katrinka a skúšala si na kúpanie kýblik? neviem či kúpeš vo vaničke. vo vedierku ke bábo ponorené až po krk a teda mu nie je zima, nevýhoda je ale manipulácia-teda mne sa tam ťažko zmestia ruky a to je drobec.ale kúpaaie si vychutnáva.možno by to pomohlo. vedierko som kúpila práve od takej maminy, ktorej dcérka plakala vo vaničke a vedierko pomohlo.

strasska
14. nov 2008

Ahoj,
my sme tiez plakavali a velmi. Potom nam pomohla plienka, zabalili sme ho do nej a tak postupne umyvali. Po case to uz slo aj bez plienky a potom zase. Nakoniec sme zistili, ze to bolo asi tym, ze bol akoby vo vzduchu (drzali sme ho na ruke), takze sme mu davali malo vody, cize vlastne lezal na dne a drzali sme ho iba pod hlavou. Preslo to a teraz sa tesi.

mataaaaa
15. nov 2008

ahojky, aj nasa strasne plakavala pri kupani, no od kedy ju drzim aj v latkovej plienke a stou ju dam do vanicky, je taka kludna smeje sa.. a hned mam z toho kupania leopsi pocit, kedy si nam kupanie trvalo sotva 1minutu, teraz sa kupkame asi 5-6minut..🙂

katinka0000
autor
15. nov 2008

danuskam: nie, neskusala. kupeme vo vanicke. ale posledne dva-tri dni neplackal. skusali sme sa predtym s nim trochu pohrat, ovela viac sme vyhriali miestnost,... takze asi vase rady zabrali. dakujem!

ked sme ho dali vo vanicke sadnut, tak sa dokonca vyskieral. ja neviem, ale on neznasa taku pololeziacu polohu.