Placky sú surové - kde robím chybu?

vrabcek15
17. jan 2019

Prosím vás pekne kde robím chybu ked mám placky v strede surové?😪pečiem ich pomaly,na slabom plameni tenké sú.. vrch je pekný zlatistý a stred surový..už sa mi to stalo viac krát a preto ich ani veľmi často nerobím a pritom ich mám tak rada😌

patricia_b
17. jan 2019

@vrabcek15 na akom spotrebiči ich robíš? .... nie sú v strede viac hrubšie? ... nemáš málo oleja?

vrabcek15
autor
17. jan 2019

@patricia_b na panvici na plyn.sporaku...no skúškou pokus omyl som dala teraz viac oleja tak uvidím 😌

0silvia0
17. jan 2019

@vrabcek15 placky musíš mať tenučké, vtedy nemôžu byť surové. Niekto robí také hrubé hrubáky. Teda ak sa bavíme o zemiakových plackách...

patricia_b
17. jan 2019

@vrabcek15 ja nakladám lyžičkou, tak skús ten stred potom trošku pripučiť

saskia_98
17. jan 2019

Ja robim teda hrubšie ale robim ich na 8čke na indukčnej platni čo na plynovom je asi taky stredny az vacsi ohen a nestalo sa mi aby este neboli hotove. 🙂

saslavka73
17. jan 2019

No teraz mám na to chuť. 🙁

stratenanajdena
17. jan 2019

@vrabcek15 ja ich robím niekedy menšie a viac, lebo u nás má aj tak každý najradšej tie chrumkavé okraje. A takto si ich viac užijú. Skús spraviť menšie, príp. tenšie, alebo vymeniť panvicu, nemáš ju v strede vypuklú? Kvalitná teflónová je napríklad super.

rencina_4
17. jan 2019

od isteho casu robievam placky len v trube a su podla mna este lepsie ako tie na panvici a hlavne teda aj zdravsie. 30 min na 170 a hlavne ziadny olej nie je za potreby

stratenanajdena
17. jan 2019

@rencina_4 ja som ich raz robila v rúre - a to ešte elektrickej a povedala som si že nikdy viac. Totálne sa mi prilepili o papier na pečenie, boli nepoužiteľné a ani sa mi tam nedopiekli :(
Ale kamoši robievajú v rúre, tak neviem, čo som spravila zle. Olej som nedala.

vrabcek15
autor
17. jan 2019

@stratenanajdena toto iste sa stalo aj mne🙂od vtedy žiadna rúra:-ň

vrabcek15
autor
17. jan 2019

@stratenanajdena a robím ich na na teflonovej tefalke.. nabeiem len lyžicou a poroztláčam ich ..
😕

vrabcek15
autor
17. jan 2019

@saskia_98 dakujem za typ vyskúšam🙂

vrabcek15
autor
17. jan 2019

@0silvia0 no nie tenučke hrubáky u nás nk nemá rad🙂

vrabcek15
autor
17. jan 2019

diečence dakujem vam všetkým za cené rady🙂 inak pridávate do cesta strúhanku?

stratenanajdena
17. jan 2019

@vrabcek15 strúhanku nie, ale taký cesnak roztlačený, a rovno veľa, mmmmm 😀
Ty brďo, mala som ísť teraz variť kôprovú omáčku, už ma čaká 5kg zemiakov, ale teraz neviem neviem, aj kyslé mlieko mám v chladničke 😉😀😅sweat_smile:

0silvia0
17. jan 2019

@vrabcek15 struhanku nepridavam, len hladku muku

vrabcek15
autor
17. jan 2019

@stratenanajdena jasé sprav placky🙂 kôprovka počká🙂

denisa098
17. jan 2019

@vrabcek15 múka, voda, cesnak, korenie soľ, zemiaky, majoránka, pomiesať a normálne na strednom ohni ich piecť, nie úplne na slabom, najlepší olej fritol a vôbec to v ňom nemá plávať aspoň nebudú celé natiahnuté olejom, mňam

alchemilkazltozelena
17. jan 2019

@vrabcek15 zemiaky muka vajce sol majoranka cesnak a je to topka 👍

0silvia0
17. jan 2019

@denisa098
@alchemilkazltozelena
vy tam nedavate dusenu cibulu? My sme doma vzdy davali dusenu cibulu do cesta, kto ochutnal, bol prekvapeny ako cibula chut placiek vylepsila.

alchemilkazltozelena
17. jan 2019

@0silvia0 ano na to som zabudla 🙂 dakedy davam dakedy nie 🙂

denisa098
18. jan 2019

@0silvia0 ja dávam občas, tiež mi to chutí ale našim sa nepozdávalo.

vrabcek15
autor
18. jan 2019

Ahojte ja dávam surovú cibuľku ale tiež tu dnes bola mužova teta a vravela že ju podusí a že je lepšia tak nabudúce vyskúšam tak😄

vrabcek15
autor
18. jan 2019

A inak všetkým vám veľmi pekne ďakujem za každý príspevok a radu😄 placky sme už zjedli boli dobre 😄pekný večer vám ešte prajem 😀