Pleseň u morčaťa

zuzana123446
28. aug 2023

Prosím vás môžem sa opitat je pleseň smrteľná choroba keď to má morča a prenesie na človeka mi ju našťastie nemame

queeninthenorth
28. aug 2023

@zuzana123446 pre vás nie, ale treba ísť s morčiatkom k veterinarovi aby mu podal lieky na tu pleseň, inak mu vážne môže ohroziť zdravie

zuzana123446
autor
28. aug 2023

@queeninthenorth to ideme stredu tak pre ľudí to nie je smrteľne teda

colsami
28. aug 2023

Nie je to smrtelne pre ludi.
Morca dostane lieky a tiez to prenho nebude smrtelne.

nika523
29. aug 2023

Smrteľné pre ľudí??? To čo za otázka, samozrejme že to nie je smrteľné pre ľudí, mala som pleseň kožná mi dala mastičku ktorú som si mohla kúpiť aj v lekárni keby som vedela a za dva týždne bola preč

madymax
29. aug 2023

Nie smrteľná isto nie, ale veľmi prenosná, môže sa ľahko preniesť na človeka a spôsobuje dlhodobé nepríjemnosti--treba vziať morčiho čím skôr veterinárovi, nakoľko sa aj ono trápi a zhoršuje sa mu to.. veterinár pravdepodobne predpíše Imaverol roztok a treba ho v ňom kúpať ..

nika523
29. aug 2023

@madymax áno môže sa preniesť na človeka ale nie je to nič hrozné, ja pracujem si zvieratami pleseň som už 2x chytila a keď sa to podchytí na začiatku tak stačí mastička a za týždeň - dva je to preč

nika523
29. aug 2023

Aj kožná mi povedala že to nie je taký strašiak ako sa píše na internete, zvieratko treba samozrejme liečiť, je to preň dosť neprijemne

madymax
30. aug 2023

@nika523 jasné, každý je samozrejme iný, niekto sa dá doporiadku po pár týždňoch, niekto po pár mesiacoch.. sledujem fóra zamerané na chov morčiat a niektoré prípady nákazy u ľudí sa im tiahli dlhšie, čo tam písali svoje skúsenosti s plesňou..preto som slečnu radšej upozornila 😉

nika523
30. aug 2023

@madymax asi záleží aj na tom ako skoro sa to začne liečiť, niekto ani nevie že má pleseň a keď sa to rozšíry tak sa to dlhšie lieči, ja som vedela hneď že mám pleseň keď sa mi spravila malá bodka, najprv to bolo ako uštipnutie a veľmi to svrbelo, neskôr je to ako popálené od cigarety

zuzana123446
autor
30. aug 2023

@madymax prosím vás môžem sa niečo opitat

madymax
31. aug 2023

@zuzana123446 áno kľudne