Plnenie snov

23. jún 2023

Mam otazku ohladom plnenia snov....aby som to nejako uviedla, tak mam viacero snov, cielov...taky ten wish list, alebo to do list co ma asi kazdy...
mam chut sa nejak vnutorne posuvat...niektore tie sny, ciele mam nefinancne, take viac na vztahy zamerane a potom take financne, napr. kupit si auto, studovat...a na toto by som za chcela opytat...

dlhsie uvazujem studovat dalej, ale nie kvoli dalsiemu titulu...ja si nepotrpim na tituly, ale v okoli mam ludi, ktori to beru ako nieco viac....plus bola by som istym sposobom vyssie vzelana ako priatel...i ked on bude studovat dalej, ale bude si robit skor skusky v praci, kde nebude mat za to dalsi titul...a stoji to nemale peniaze a tu sa vraciam na zaciatok, ze ma to laka ucit sa a zrovna jedna z tem z ktorych bolo mozne si vybrat suvisi s mojim povolanim, tak sa k tomu budem vediet vyjadrit....

laka ma to....aj ked som si predstavovala na zaciatku inu skolu, ale ta davala pre mna neatraktivne temy a tato skola je tiez fajn...no a v praci z toho nebudem mat asi nic, ale nerobila by som to kvoli praci....no a chcela som aj rodinu do par rokov, ale to sa nevylucuje a rodina neviem ako by to vzala, asi by boli hrdi, ale citila by som sa prevzdelana...zaroven verim, ze ked som si pozerala skoly a tato mi vpadla do oka so zaujimavou temou, mohla by som sa o to pokusit...sli by ste do toho?

lindous
23. jún 2023

Priateľovo vzdelanie a porovnávanie sa s ním mi príde úplne, ale úplne irelevantné a nepochopila som vôbec túto vsuvku, takže to by som z myšlienkových pochodov rovno vyškrtla...

Ja som sa na treťom stupni rozhodla pokračovať, ale jasne som vedela prečo... z tvojho príspevku som úprimne trošku zmätená a zdá sa mi, že príliš riešiš čo na to okolie... u teba zrejme ide o externé štúdium, keď hovoríš o nemalých peniazoch a práci, ale teda ku tomu treba investovať aj čas a energiu... pre mňa osobne by bolo to, že ma to láka a príde mi to zaujímavé malá motivácia na to, aby som to zvládala - teda samozrejme, že ma to baví a rada sa učím, no je to dôležité aj pre môj kariérny cieľ... ale pre niekoho to môže byť viac než dosť a možno lepšie skúsiť ako rozmýšľať nad tým čo by bolo keby... spísala by som si plusy mínusy...

A teda úúúplne len na okraj, téma je samozrejme dôležitá a je fajn, keď ťa zaujme, ale podľa mňa je ešte dôležitejší výber školiteľa, takže by som nešla len po nadpise a zadaní - z toho sa môže v konečnom dôsledku vykluť všeličo, ale ak sa rozhodneš hlásiť, určite si skús pozisťovať s akými ľuďmi budeš pracovať, prečítať ich články, dohodnúť stretnutie, porozprávať sa o predstavách...

ckocka
23. jún 2023

Čo sa naučíš, to ti nikto nevezme. Ale uspokojenie ti to s istotou prinesie iba ak to robíš len kvoli sebe.