Po umývaní v umývačke zostala celá tabletka. Prečo?

peta1510
25. feb 2009

Mame asi stvrty mesiac umyvacku riadu,ale uz vela krat sa mi stalo,ze po domyti riadu mi zostala tableta takmer cela,neminuta,alebo minuta len ciastocne a riad samozrejme spinavy...Neviete mi poradit,v com je problem?Dakujem.

tinasc
3. jan 2010

ahojte, ja mám umývačku Bosch a som maximálne spokojná. Nemalo by sa stať, že by sa tableta nerozpustila pri dlhom programe a vyššom stupni. Mne sa to stávalo len vtedy, ak som dala krátky a menej intenzívny program, keď som mala riady len málo zašpinené. Ja tablety ale nepoužívam, používam Somat gél a som s ním spokojná a odvtedy problém nemám. A ešte ma napadlo, že keď som ešte používala tablety a pustila som umývačku na krátky program, dala som len polovicu tablety.

milocka29
3. jan 2010

My mame umyvacku uz asi 7 rokov, pouziva sa stale, t.z.denne alebo obcas obden. Problem s rozpustanim tablet nemam, a to som uz skusila asi vsetke druhy. Iba raz sa mi stalo, nakolko teraz väčšinou pouzivam tabletky z DM, ktore sa nerozbaluju, nakolko maju rozpustny obal a ja som potom omylom dala tabletku inej znacky aj s nerozpustnym obalom, tak ta sa samozrejmä nerozpustila, ostala aj zabalena a to som zirala, ze co sa to deje. Preto si myslim, ze problem nemôze byt v tabletkach, ale v niecom inom, snad v otvarani nadobky. Kupu jednoznacne odporucam.

kamilecka
3. jan 2010

Aj my mame Bosch,max spokojnost. Nam ked boli pripojit umyvacku,co musi byt autorizovany servis koli zaruke,tak nam povedal ze ked chcem pouzivat ten pohlcovac zapachu tak ho mame davat na pravu stranu a nie tam kde su dvierka,ze to moze sposobit ze sa tabletka zle rozpusti alebo sa neotvori vobec.
A aj toto co pise Ikka hrnce dozadu....

Nam aj doporucovali pouzivat zvlast lestidlo,zvlast sol a zvlast prasok, ze sa lepsie riad umyje a aj vam dlhsie vydrzia tie cistiace 🙂

zelmirka1
3. jan 2010

ahojte, ja mam umyvacku tiez dlhsie, 10 rokoch a som maximalne spokojna, povazujem ju za rovnakeho pomocnika ako napr. pracku, inak som tiez nedavno mala problem s rozpustanim tabliet presla som na tekuty prasok a nema to chybu, som spokojna. Aj v pracke pouzivam tekuty a je to super, skuste.

nikika33
4. jan 2010

my máme tiež bosh, a som s nou velmi spokojna ( klop, klop 🙂 máme tu vacsiu, aj ked som najprv uvažovala aj nad menšou, kedže sme len traja, ale teraz vidím, že som urobila dobre, lebo má čo robiť aj táto vacsia 🙂 spotreba vody je 12 litrov, naschvál som hladala takuto, aj ked bola o niečo drahšia, ale sa oplatila ...NELUTUJEM 🙂)))

lesnamacicka
4. jan 2010

My síce umývačku riadu nemáme, ale možno raz 😀 Svokra umývačku má, vraj na staré kolená si ušetrí robotu, ale nepoužíva ju 😅 aj ma to mrzí, lebo ju predsa stála nejaké peniaze a namáha sa pri umývaní, ale naozaj neviem prečo ju nepoužíva. Pustila ju raz za štvrťroka na vianoce ☹

bmmz
6. jan 2010

umyvacka fachci uz dva roky... stale davam kratky program mame elektrolux... a pouzivam gel a ziaden problem ...tablety zozaciatku strajkovali ale potom som nastavili osobitne sol lestidlo a gel .. a proglem nie je

juliagregor
7. jan 2010

ahojte ja mám AEG 60 cm,
používali sme tablety Somat, vychádzalo to draho, teraz dávame každý prípravok zvlášť a je to lepšie,
som spokojná .odporúčam

s pomocníkov mám ešte sušičku a ...som kamarátke, ktorá ma na ňu ukecala, teda mm, neskonale vďačná 😀

pancake
7. jan 2010

juliagregor a ta susicka nezerie vela elektriky? ved to aj dlho susi....atd.... ja ju mam ale pouzila som ju raz. 😔

juliagregor
7. jan 2010

zožerie ale to ti zožerie aj žehlička,
ked som ju nemala žehlila som každý večer asi dve hodiny 😠

mne to suší cca hodinu, vyberiem poukladám a dám do skrine 🙂

bzzmajka
7. jan 2010

Baby Jednota má cez víkend akciu na tapletky do umývačky 5 v 1, mávajú za 100 korún a teraz 79,- nechce sa mi prepočítavať na eurá, tak prepáčte...

My sme mali štartovací balíček od Calgonu ale ked sme kúpili Jednotárske nevidíme rozdiel...

bzzmajka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leka323
7. jan 2010

My máme 3 mesiace Elektrolux. Tú väčšiu, na prvý pohľad sa mi videla veľká, ale teraz mám problém niekedy všetok riad do nej poukladať. Hlavne v nedeľu poobede. Som max. spokojná. Tiež sa mi stalo, že mi ostal prášok v zásobníku, ale len vtedy, ak som k tomu zásobníku dala napr. hrniec, asi sa neotvoril poriadne, hrniec blokoval.

bzzmajka
7. jan 2010

Prášok je lepší ako tabletky?

inka04
7. jan 2010

...inak prispejem radou, mozno to poznate, mne to odporucila sestra: odstaveny citron nezahodit, ale dat do umyvacky riadu na jeden cyklus, krasne to umyvacku a riady prevonia... ja sice od zaciatku pouzivam vonu, ale to je len predsa umelina... citron sa osvedcil😉

bzzmajka
7. jan 2010

Baby, kamoška si kúpila len 45 a teraz nadáva, lebo majú dom, 60 by sa jej v pohode zmestila ale zdala sa jej zbytočná! sú dvaja a umýva každý večer a to má problém to tam napchať na jeden krát..neviem prečo zavádzajú, že na 12 súprav!!!

donara
7. jan 2010

my máme gorenje, už druhý rok. Maximálna spokojnosť aj keď je to tá menšia. Určite by som ju nevymenila za nič na svete, fachčí každý večer. Tak isto sušíčka gorenje- nedopustím na týchto pomocníkov, samozrejme som ich nechcela, ale manžel sa rozhodol doniesol domov, zapojil a ja sa teraz usmievam.

helena56800
8. jan 2010

Ahojte aj ja mám myčku skoro rok a nedávno sa mi stalo, asi dva krát, že som našla tabletu nerozpústenú asi takú tretinku v myčkem tiež som sa nad tým zamýšľala ale ja si myslím, že je chyba v tablete / mám Calgonit / lebo sa mi zdal ten prostriedok nejaký oddelený.... no neviem...
radite, že dávať tabletu do košíka... mne sa to nezdá, neviem ale moja najprv urobí studený oplach riadu , myslím si, že tu vodu vypustí a až tak začne proces umývania tak si myslím, že tym by sa ta tableta znehodnotila... alebo sa mýlim ? No budem to sledovať...

murcos
8. jan 2010

problem s kockami som este nepocula umyvacku mam 9 rok ale nestalo sa mi to ani raz. skor naopak, ze so tabs nedala, ale riad bol aj tak umyty 🙂

tibi701
11. mar 2010

Ahoj kupily sme si umyvacku riadu BOSCH SMU 50E15 EU len mame taky mensi problem,neviete ci sa da na tejto konkretnej umyvacke vypnut ukazovatel nedostatku soli a lestidla? Ak mate niekto s tymto skusenosti boli by sme radi,dakujeme

blovitc120
11. mar 2010

Tibi, určite je to popísané v návode.

sisa777
11. mar 2010

peta1510 aj mne sa to stalo, myslim kvoli tomu, že sa to neskoro otvorilo a potom sa netihla rozpustit. Ja normalne pocujem ked vypadne tableta z otvoru do myčky. Teraz su uz tekute tablety a su vyborne, tak skus

nadhera
8. apr 2010

pouzivate niektora prasok do umyvaciek/miesto tabliet/ ? videla som ho v DM, velke balenie, len neviem, ci sa oplati. 🙂

rohacka
8. apr 2010

Nadhera - osobne sa mi zda pouzivanie osobitne prasku, lestidla a soli viac efektivne ako tablety neviemkolko v jednom. Aj financne aj kvalitou. Mam pocit, ze riad je lepsie umyty ako s lacnejsou tabletou. Pouzivam presne tento prasok z DM, vydrzi strasne dlho a cenovo je velmi dobry + samozrejme lestidlo.

nadhera
9. apr 2010

rohacka, dik - na kolko umyti ti vydrzi jedna flasa "pudru" ? 😉 a kolko je dobra cena? snazim sa mat umyvanie za 4-4,50sk -tablety kupujem stale v akcii. 😀

nadhera
9. apr 2010

a jakubkovi gratulujem k narodeninam. 😉 my zajtra oslavujeme riskove druhe...

rohacka
9. apr 2010

Nadhera - vydrzi mi cca na 70 umyti, kupovali sme za cca 140 sk, t.j. jedno umyvanie za 2 sk. Aj ja kupujem v akciach, z inych sa mi osvedcil len Calgonit a Jar, ked vyjde cena do cca 4 Sk, tak to povazujem za vybornu cenu. Ked za mna niekto umyje riad za 4 koruny, to je labuzo 😎 😎 😎 .

Dakujeme za blahozelanie! A gratulujeme Riskovi na zajtra 😉

aleela
9. apr 2010

Ten prasok z DM je fakt fajny, aj my ho mame teraz prvykrat a som velmi spokojna. Predtym sme kupovali Somat, ovela drahsi ale tiez dobry. Tiez sa mi zda lepsia kombinacia prasok+sol+lestidlo ako tabletka. Ale lestidlo z DM sa mi nejako nezda.... mame 4 stupne regulacie mnozstva lestidla na umyvacke, a musim pouzivat to 4- najviac lestidla, a pohare su aj tak nejake zahmlene.... Lestidlo Somat bolo predtym ovela lepsie. Ale prasok z DM je fakt vyborny a lacny, oplati sa 🙂

silvia123
9. apr 2010

Aj mne sa zo dva krát neotvoril zásobník, tableta nerozpustená a riady neumyté, problém bol, že som mala vônu do umývačky zacvaknutú na koši priamo pred zásobníkom a zabraňovala včasnému otvoreniu zásobníka, stalo sa mi to už dávno, zistila som príčinu a odvtedy problém nemám, najlepšie sú pre mňa tablety Calgonit v tom rozpustnom pevnom obale, skúšala som aj jar, ale tá ma sklamala. Prášok používam len pri slabšom programe. Umývačka je pre mňa na rovnakej úrovni ako automatická práčka. Doporučujem 😉

jasminet
10. apr 2010

silvia - my sme mali rovnaky problem asi 2 tyzdne. uz sme nevedeli co robit, tak sme po asi 20 min od zapnutia umyvacky otvorili vzdy dvierka, vyhodili tabletu medzi riady a ona si veselo umyvala dalej. az muz nakoniec zistil, ze ta zavesne vona do nej tomu vadi 😀 vzdy bola na pravej strane zavesena, ani neviem kto ju dal na lavu stranu a presne tak, ze branila dvierkam sa otvorit 😀

pouzivame tablety, calgonit. raz sa nam podarilo v tescu kupit 2 velke balenia za cenu jedneho.

u nas keby nebola umyvacka, tak neviem z coho by sme jedli. 😅 vrelo odporucam.