Podivné uhynutie rastlín

9. jún 2022

čím to môže byť že mi všetky kvety doma uhynú? prinesiem si ich odniekiaľ kde sa im darí bez starostlivosti , prídu ku mne a doslova pred očami o pár dní je po nich. taký zamiokulkas ktoremu sa všade a u všetkých darí mi odíde do pár dní, a tak isto aj ostatné rastliny. neprelievam ich, neprehnojujem, no napriek tomu uhynú. stáva sa to aj vám? čím to môže byť spôsobené?

viestta
9. jún 2022

Pre každú rastlinu treba vhodné podmienky. Kazdá ma iné nároky na svetlo, zavlažovanie.
Moja skúsenosť je taka, že väčšina rastlín umiera na zhnité korene v obaloch na kvetináče, kde nie je prehľad o vode, ktorá stojí pri koreňoch. Každý kvetináč v obale je treba podsypať strkom alebo keramzitom a pred kazdou zálievkou skontrovat vlhkosť pôdy.

karhu
9. jún 2022

nespravnou starostlivostou, nevhodne svetlo, teplota, vlhkost vzduchu..

zuzanna33
9. jún 2022

Počula som aj také záleží na strane akej máte kvety juh ideál nesmú mať prievan...a niektoré sú tak citlivé že sa nesmú prenášať 🤷

h2
9. jún 2022

Nechala si ich v místnosti s pyšným člověkem. 😁
Ale nie, neviem, možno si vyberáš rastliny, ktoré zle znášajú zmenu stanoviska. Treba im zabezpečiť zhruba to, čo mali tam, kde sa im darilo. A niekedy to vôbec nemusí byť tvoja vina. Hlavne, ak kupuješ rastlinku niekde v obchode s potravinami, napríklad, kde spravia akciu a vyložia sto rastlín, aby sa za pár dní predali. Často sa o tie rastliny za ten čas nikto nestará. Oni sú v obchode ešte pekné, ale už sú tým transportom a nedostatkom starostlivosti poškodené.

jaskolka
9. jún 2022

Zle svetlo, nevhodná teplota v miestnosti, niektoré rastliny sú citlivé aj na zmenu prostredia.

lrnka
9. jún 2022

By si sa čudovala, ale známej tak hynulib, ked je mj muž si pri nich sem tam zapálil napr ze fajčil dnu ale vypustal dym von z okna ale telom bol dnu v skratke fajčil dnu

lrnka
9. jún 2022

Cize cigaretový dym

lilke
10. jún 2022

Ak to nie je nevhodnou starostlivosťou a podmienkami... Mne sa podobné deje v našom byte. Nie je to starostlivosťou, lebo predtým som prešla cez x privatov aj menší spoločný byt, všade nádherné kvety. A teraz všetky hynú, nemôžem mať doma temer nič, všetko živorí a uhynie. Suseda nad nami to isté. Nejaká mŕtva zóna?🤔

nikanu
10. jún 2022

Presne tak, nemali vhodné podmienky, mne trvalo veru veľmi dlho kým som prišla na to kde sa ktorej darí a kde je ktorej dobre 🙂

bubik6x
12. jún 2022

Podľa mňa máš nevhodné podmienky doma, mala som to takisto, vlastne doteraz mám, uhynie tu aj kaktus 🤦

mugsy_28
2. apr 2024

Tiež som nedávno riešila tento problém a kolegyňa mi povedala, že to je typom skla na okne. Niečo s UV žiarením

mk1111111111
2. apr 2024

Nevhodne prostredie. U nas to napr.sposobilo aj dodatocne zateplenie stropu. Predtym tam kvety v pohode prekvitali cca 8 rokov a teraz sa len trapia. Starostlivost ta ista, len klima sa zmenila a uz to nie je ono.