Podvodné vyžiadanie sms kódu na Bazos.sk

slnecna4
30. aug 2014

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či tak isto ako ja, niekto hlúpo naletel podvodníkovi z mailovej adresy baozeas@gmail.com. Mailom mi prišla upomienka, že mám zadať pre pridanie inzerátu sms kód, ktorý mi prišiel na mobil z neznámeho čísla, inak mi budú vymazané do 5min všetky inzeráty. Sms kód mi chodil opakovane 3x, tak som ho teda poslala na uvedený mail. V živote by ma nenapadlo, že toto môže byť podvod, keď mi prišiel reálny kód na telefón. Teraz zisťujem, že mi vymazal všetky inzeráty a pochybujem, že moje telefónne číslo nijak inak nezneužije. Ako sa mám proti tomuto zneužitiu brániť? Telefónne číslo mám na Bazosi zablokované a ani neviem ako to pôjde odblokovať, a či vôbec...

denae
30. aug 2014

@slnecna4 opýtaj sa administrátorov Bazoša

niki101988
31. aug 2014

@slnecna4 Mne sa to stalo tiež a mohlo Ťa už podľa toho baozeas či čo Ti to prišlo napadnúť, že je niekde vada.
Ja som slušne človeka na opačnej strane poslala po sms do p... 😀

slnecna4
autor
31. aug 2014

@niki101988 Veď bolo mi to divné, ale v živote by ma nenapadlo, že niekto je taký prešpekulovaný, že dokáže posielať falošné sms na vyžiadanie kľúča. Takže vidím, že niesom sama, na koho to skúšal..

niki101988
31. aug 2014

@slnecna4 na bazos.sk pokiaľ Ti chcú vymyzať inzerát tak ho vymažú a pošlu Ti o tom mail, nikdy Ťa nežiadajú o heslo k inzerátom a pod.

kamkam
22. okt 2014

Ja som zial naletela tiez, kedze som si v "casovom strese" vobec neoverila od koho mi vlastne ten mail prisiel. Videla som tam Bazos.sk a verila tomu ☹ Zacinam sa obavat, co bude dalej...

simusqa20
6. aug 2015

Dnes ráno mi prišli 3 sms v ktorých som mala kody na inzeráty. Ako som ich odoslala v maily tak automaticky my vymazali všetko moje inzeráty z bazošu 😠

nikita2212
7. feb 2016

Čo mam robiť ked tam chcem dat inzerát ale stále tam pýta ten kod ?

lintu
7. feb 2016

@nikita2212 inzerát tam pridávaš prvýkrát? daj si vyžiadať zaslanie kódu na telefón, príde ti smska s kódom a ten opíš, kam ti kážu...tie kódy to občas pýta a nikdy som s tým nemala problém... mailom chodia len informačné správy o pridaní, úprave a zmazaní inzerátu

lintu
7. feb 2016

"kam ti kážu" - t.j. na stránku bazošu do nato vyhradenej kolonky.... ak ti kážu ho zaslať na mail alebo telefónne číslo, zbystri pozornosť 😕

lusisita10
7. jún 2016

a ked mi zablokovali na bazosi telefonne cislo? a inak co ztoho maju ze vymazu tie inzeraty?

lintu
7. jún 2016

@lusisita10 asi si robila niečo, čo nezodpovedalo ich pravidlám....ak si to nemyslíš, skús ich kontaktovať a popýtať sa priamo ich, čo im vadilo....
myslíš, čo majú z toho, keď inzerát vymažú po dvoch mesiacoch? netuším.... ale keď si zoberieš, že tie staré inzeráty prehľadáva už málokto a veľakrát už ani neplatia ( len ich inzerenti zabudli vymazať), tak to vymázavanie dáva logiku ...načo zbytočne zaberať priestor na serveri?

erest
22. jún 2016

karolinakaror+ruloe12@gmail.com Dobrý deň tento mail ma taktiež oklamal tým že mi prišiel kod na mobil a emailom od Bazoš.sk mail že ho mam poslat nepísalo kde tak som to poslal na mail a potom som zistil že to nie je mail bazošu ale podvod.

hawaika24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meyadoll
11. júl 2016

Dobry den. Znamej sa tiez vyskytol tento problem. Ohlasili sa na ponuku telefonu s tym, ze zaplatia viac o par eur, len nech nadiktuje sms kod. Volalo sa viackrat avsak stale nieco ine slecna vymyslala. Raz bola na ceste raz na benzinke a potom nedvihala. Tak sme zavolali z mojho cisla a zdvihla. Povedala ze jej priatel pride pre telefon len mam aj ka nadiktovat cislo co mi prave prislo v sms. Tak som jej povedala, ze ziadne take vazena a ze som advokatka tak z toho budu nasledky. Povedala len "vy ste pravnicka?" A zlozila. Jej cislo je 0949877438 a ak teda niekomu pomozem - nedvihat toto cislo. Resp.treba podat spolocne tresne oznamenie.

maxxxxo
23. aug 2016

Toto isté sa aj mne stalo dnes, to isté číslo, len som sa nechal oklamať bohužial

meyadoll
23. aug 2016

Napíš na bazos a uved aj telefonne cislo z ktoreho ti volali. Odblokuju ti ucet.

adebi
4. okt 2016

@slnecna4 mne to 3x poslali z franciscaperezsole@gmail.com

adebi
4. okt 2016

a potom Vám neprišiel náhodou vyšší účet za telefón za TOPOVANIE , neviem načo by to ináč zneužili

0flint
14. feb 2017

Chcel by som prispieť svojou skusenostou. Dúfam, že si ľudia dajú na podobný odpad pozor.

Na inzerat (predaj telefónu), ktory som uverejnil sa ozvala pani "Lukáčová" s tým, že je definitívne rozhodnutá o kúpe, kde a kedy sa môžeme stretnúť a že si chce tento môj telefón zarezervovať, aby náhodou nešla z Hanuliakova do Bratislavy zbytočne. Stále opakovala, aby som sa pozrel "či už prišla rezervačná SMS z bazošu". SMS, ktorá naozaj prišla, som jej nechcel dať, lebo sa mi to zdalo podozrivé a o nejakej "bazoš rezervácii" som doteraz nepočul. Rozlúčil som sa s tým, že SMS jej zatiaľ nedám, zistím si o čo ide a ozvem sa jej. Keď som jej potom chcel aspoň vynadať už nedvíhala.
Podvodníčkine údaje:
tel. +421 949 138 265
meno (falošné): Lukáčová
zámer: na Bazos.sk si chce vytvoriť účet, ktorý bude ale registrovaný na vaše telefónne číslo
krycia historka: chce si rezervovať to čo predávate a preto jej máte poskytnúť kód, ktorý vám nechala poslať z bazos.sk

adebi
14. feb 2017

@0flint aj mne sa podobné stalo, no stále neviem ako to môžu využiť

moonlight1210
14. feb 2017

@adebi zrejme v mene obeti ponukat falosne lakave inzeraty.

A ked ludia zaplatia, falosni inzerenti zmiznu aj s peniazmi a okradnuti potom nahlasia vas ako tych, co ich oklamali a obohatili sa. Podaju trestne oznamenie a opletacky s policiou a dlhmi budete mat vy.

adebi
14. feb 2017

@moonlight1210 tiež som si myslela no kukala som moje inzeráty pod tel číslom alebo pod emailom a nič iné tam nebolo

moonlight1210
14. feb 2017

@adebi kto vie. Este mozu robit zakernosti ako male deti.
Alebo daju tomu cas, a ked zabudnes, vtedy to pouziju.

230804
7. apr 2017

Mne sa stalo to iste pre 2 dnami . Pisala som na podpora@bazos.sk ale zatial sa mi nikto neozval. Nechapem na co im to moze byt. Pretoze telefon mam logicky pri sebe a keby hned nieco inzerovali tak to vediet spravit len raz. Lebo sms o overeni pride na moj mobil. Niekto sa zrejme len dobre zabava. Dam vediet ako to dopadlo

230804
7. apr 2017

Uz mi prisla aj odpoved bolo mi vysvetlene ze to boli podvodnici a cislo mi blokli kvoli tomu ze dali podvodne inzeraty na moje cislo. Mam napisat cca o tyzden a moje cislo bude odblokovane.

medek
18. okt 2017

baby, ktoré predávate cez bazos, dávajte pozor zas tam operuje nejaký podvodník, dnes ma kontaktoval na jednu vec či je aktuálna (samozrejme bez pozdravu a podpisu) s mailom loppeooz+nikoleta1@gmail.com a neskôr mi došla sms z bazosu s overovacím kódom, a samozrejme za 3 min mail od

bazos .sk ( s medzerou pred bodkou) loppeooz@gmail.com ,

že mám poslať overovací kód lebo do 5 min zmažú reklamu (samozrejme žiadnu nemám 🙂 , odpísala som z iného mailu a napísala mu vymyslený kód, tak mi napísal, že mám poslať aj mobilný telefón 🙂
snáď niekto nenaletí zas

olivia89
20. okt 2017

Aj mne zablokovali vsetky inzeraty,pisali mi z mailu sestakovaivanaa@gmail.com,potom mi prisiel mail ze som podozriva z podvodu vraj im mam poslat kopiu obcianskeho, z podpory bazosu mi odpisali,len ze to mam ignorovat,nijako to neriesia,na uvedenom maili je hodnotenie ze sa jedna o podvodnika,ktory nevie pisat poriadne slovensky,len nechapem ako mozu posielat tie kody a bazos s tym nic nerobi

tenblazon
14. nov 2017

Tiez sa mi to stalo, bol som hlupy.,

Cislo podvodnika: ‭+421 949 875 213‬

Tiez chcel nieco ohladom rezervacie mojho inzerata.

tothannam
16. nov 2017

a ja sprostá som jej naletela tiež. Slečna z Hamuliakova, z císla 0949875213, rozprávala strašne rýchlo, myslím si, aby som sa aj ponáchlala, a nadiktovala klúč. Inzeráty som zmazala, napísala na bazoš, teraz čakám odpoved.
ďalší fórum:
/podvodne-vyziadanie-sms-z-bazos-sk

tothannam
18. nov 2017

https://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=0&tele... to iste telefonne cislo, teraz ine meno