Pokec pre mamičky III.

dannynka
12. feb 2008

sup mamicky sem,miska som ta predbehla,mohla som? 😀 😀 😀 😀

michalag
26. okt 2009

tinka, tak sa tesim s vami ze Cynthi mala kardio na vybornu 🙂 😵 🙂 😵
ale s tym kaslom si ma velmi nepotesila, mi zase kasleme cez den len par krat, ale skaredo 😒 ☹ , ale dnes som volala do skolky, ze budeme doma dalsi tyzden a ucitelka mi vravela ze v triede mali viacere deticky streptokoka 😒 , tak ak to do piatku neprejde alebo sa nezlepsi tak poviem doktorke aby mu zobrala vyter z nosteka aj s pusy a potom sa uvidi. Najviac ma stve, ze ked mal toto iste Samko v 1,5 roku, tak sme sa liecili 4 tyzdne ☹ 😝
Potom daj vedieet ako ste dopadli ....

A kde mame danny? Ako sa mate? A ako je Dominikovi???

tinakul
27. okt 2009

Miši no to je hrúza ☹ My sme dopadli asi tak, že tentokrát už počula dr. riadne aj dole na prieduškách niečo, tak ihned nasadila atb, lebo už sa jej to tiež zdá dlho.. - čo atb sme dostali úplne prvý krát - ale aj sa teším, lebo ten kašel je už ozaj tretí týždeň a nie a nie sa ho zbaviť - tak dnes sme začali dva-krat každých 12 hodín - a musí byť v chladničke 😒 A bála som sa, či ozaj to ATB je také hnusné -ale čuduj sa svete Sophinke to chutí viac ako normálny 😅 ešte si pýtala 🤐
No dostali sme aj Robitussima na vykašliavanie, ten jej moc nešmakuje, ale musí 😝 ten zas tri x denne...
Tak držím palce, aby ste sa z toho čím skôr dostali...My sme tiež volali do MŠ že Sophi nejde tento týždeň, ani v pondelok, vtedy je kontrola u dr...
Baby kde ste??? Dany???Mati???

michalag
27. okt 2009

tinka, fuuuha, tak sa pekne liecte a snad vam tie ATB konecne zaberu 😉 a co ste dostali ze ATB, lebo aj tie nase musia byt v chladnicke

Ja neviem, ci nepojdem k Dr. skor ako v piatok, dnes sa mi maly stazoval ze ho boli trubica ked kasle

dannynka
autor
27. okt 2009

ahojte 🙂

tinka atak ako citam aj vy uz ste marodi.... 😝 Prajeme skore uzdravenie 😉 a aj Vam Miska tiez 😉

no u nas je uz chvalabohu lepsie DOmimu ale akokeby to nestacilo zas mi zacala GAbika soplit 😝 a to len tot prednedavnom mala sopliky 😝 a to ani do skolky nechodí neviem ci to zas od domiho nechytila no mna porazí asi 😒 ☹

dannynka
autor
28. okt 2009

pekny dník prajeme 🙂

michalag
28. okt 2009

danny aj my vam 😉

Inak zajtra kluseme k Dr. lebo Samimu sa to vobec nezlepsuje a prve ATB sme uz dobrali a k tomu dnes som mu nasla na jazyku nieco oranzove 😕 urcite to bude z choroby, ale aj tak ... kedy sa mi z tohto hnusneho kaslu vyliecime ☹

dannynka
autor
28. okt 2009

miska--no asi aby nam nebolo luto tak uz sopli a kasle aj Gabika ato sme doma.... 😝 tak som spravila cibuloví sirup tak uvidime ci zaberie 😝

dannynka
autor
30. okt 2009

kde ste vsetky? 😲

michalag
31. okt 2009

Prajeme krasny vikend 😵

Ako sa mate a co vase deturence, uz im je lepsie???

My sme boli vcera na kontrole a Dr. nam dala silne ATB ktore sa beru 4 dni kazdych 24hod. 😒 a zobrala aj vyter na Streptokoka, ale tajne dufam ze tam nebude ... kasleme stale ale uz o mnoho menej ako predtym, tak dnes ked sa vyspinka, tak pojdeme na nejaku pol hodku von, ked je vonku tak krasne slnieckovo ale do skolky asi nepojdeme ani dalsi tyzden, nech to uz poriadne doliecime

dannynka
autor
31. okt 2009

miska coooo,no prajeme Samkovi skore uzdravenie.... 😉 veru aj Gabika mi stale kasle a akosi to neprechadza----ak to do pondelka utorka neprejde idem s nou k dr ☹

tinakul
1. nov 2009

No ahojte marodi 😀 No neozývala som sa, lebo nešiel net, niečo pomenili a nám to úplne pokašlalo systém, ale už to je oki 😝
Som mala absťák 😀 No a nám našťastie ATB zaberajú, a Sophi prestala úplne kašlať večer aj v noci, len cez deň ked jej zabehne, alebo len tak asi tri krát zakašle, tak stále je to škaredé 🙄 No a zajtra máme ísť na kontrolu, tak uvidíme ako dopadneme, a Cynthi je úplne zdravučká už týždeň 😵 mala len soplíky. Jaj a Miška pýtala si sa aké ATB sme brali - no nejaký augmentin alebo čo 😅 také biele to je a vonia mi to ako jahodový kokteil 😎 Tak neviem, možno ešte aj tretí týždeň ju necchám doma na preliečenie 😝 ved zajtra i tak nejde a ten kašel tam je troška počuť a ked som doma, však??? 😅
Miška tak vám snád tie ATB silnejšie už zaberú a držím palce aby to nebol ten streptokok 🙄 daj vediet oki??
Dany to teraz bude furt aj s Gabikou - to jeden od druhého budú chytať ☹ aj ty daj vediet či to prešlo 😉 pá zatial a choroby heš,heš 🤐
mati kde si?? Ozvi sa nám...

dannynka
autor
1. nov 2009

ahojte... 🙂
tinka tak Gabika stalle kasle a uz mi zacal kaslat aj malinky.... 😝 Takze som kupila hedelix od kaslu a aj sinupret mi kamaratka podňradila tak snad zaberie....Inak tiez si Gabiku nechavam tento zyzden este doma aby sa uplne vyliecila s kasla a v tyzdni este musim zbehnut k dr s Dominikom kedzže sme mali pol rocka tak mame prist aj z mocom na prehliadku... 😉 Ozaj a potom daj vediet ako ste dopadli u dr,samozrejme aj ty miska 😉

ozaj a co je s matkou?uz tu dlho nebola,ani oli a ani maca 😲 😅 😕

michalag
2. nov 2009

Ahojte 🙂

jeej danny, tinka, tak snad nas vsetkych uz tie choroby budu konecne obchadzat ...
Dufam ze vasim deturencom lieciky zaberaju a pomaly sa dostavaju z kaslika 🙂

Ja som dnes volala do skolky ze si Samiho nechavam doma aj 3 tyzden a ucitelka mi povedala ze ich uz ani poznat nebude (ale v dobrom), Samimu snad tie ATB a Mucosolvan pomalicky zaberaju a zda sa mi ze uz kasleme o dost menej cez den a uz nekasle ani tak hnusne ako predtym (ja len dufam ze ked mu to riedim s 0,5dc cajikom ze to ma taky ucinok aky ma mat) ... dnes som volala koli tym vysledkom a Sami Streptokoka nemaaaaaa 🙂 🙂 🙂 😵 , tak uz len vyliecit kaslik a bude oki 🙂 a potom verit ze neochorie najblizsich par mesiacov

matka, oli, maca kde steeeeeeee?????

dannynka
autor
2. nov 2009

miska tak super ze mate dobre vysledky 😵 😉 Inak aj Gabika je doma uz 3-tí tyzden...co uz.....hadam ju tam nebudem posielat s kaslom.... 😔 Preliecime doma a v pondeok nasledujuci moze nastupit 😉

michalag
2. nov 2009

danny, presne tak 🙂 a myslim ze aj tinka spominala ze si Sophii este necha doma

tinka, napis ako dopadla kontrola 😉

tinakul
2. nov 2009

čaute babule, no to som rada, že sa to lepší Miši., dúfam Dany že aj u vás.. 😉 My sme dnes boli, no a dr. Sophi prezrela a povedala, že je to ovela lepšie, máme dobrať atb - to je už len na zajtra a pokračovať Robitussimom - tento týždeň doliečiť a nedávať určite do kolektívu... takže už tretí týždeň fičíme aj my 😅 Dostali sme aj lístoček do MŠ, že nastúpiť môže 9.11. - ale prednejšie je zdravie, len fakt neviem keby som pracovala, ako by to bolo s nami 🙄 Inak Sophi sa celkom teší že zostáva doma 😲 tak sa zase ja začínam obávať pondelka 🙄 🤐

dannynka
autor
2. nov 2009

miska-tak tak 😉

tinka no supis ze sa mate lepsie... 😉 Inak toho pondelka sa obavam aj ja 🤐

michalag
3. nov 2009

tinka super ze sa vam to lepsi a Sophi je uz skoro oki 🙂

inak neviem preco ale akurat vcera sme s ucitelkou hovorili ze to nebude asi jednoduche po 3tt ist znovu medzi kolektiv, ked uz si opat zvykol na mna, svoj rezim a teraz sa bude musiet opat prisposobovat skolke, programu ... dnes sme konecne dobrali ATB hip hip huraaaaa 🙂 ... nechcem to zarieknut, ale Sami uz nekasle 😵 (klop-klop-klop), iba obcas, aj to ked mu zabehne, ale uz to nie je ten vlky kasel ale normalny ako ked vam normalne zabehne 🙂
Inak nechcem ho zbytocne davkovat sirupmi ale rozmyslam ze mu ten Mucosolvam budem davat este do piatka soboty, aby sa to naozaj preliecilo, myslite ze to nebude zbytocne???

tinakul
3. nov 2009

Miši ten Muosolvan doberte radšej - ja som za 😉
Inak baby, stala sa obrovská zmena - Sophinka chúda vstala ráno celá vyhádzaná ale straaaaaaaaaaašne 😒 sme nechápali - volala som dr. a okamžite zrušila atb, že vysadiť 😖 No a prišla rovno k nám po práci prezrieť Sophinku a určila sa pravá diagnoza - to že už skoro štyri týždne kašlala, za sebou soplila a nič nepomáhalo - takže doniesla pekne krásne infekciu z MŚ s názvom infekčná mononukleóza 😠 😝 a pri nej sa dieťa na ôsmy deň brania atb vyhádže ale riadne 😒 takže ešte vo štvrtok musíme na odber krvi, aby sa na 100% potvrdila táto diagnoza, držíme dietu, vysadili sme sirupy na kašel a máme zatial len fenistil kvapky 😝 Preto sa mi to s tým hnusným kašlom nezdalo 😢 No a rozhodli sme sa, že po vyliečení tejto pliagy necháme Sophinku domka až do Vianoc 😵 lebo po tejto viroze si musí jednak organizmus oddýchnut minim. mesiac - a bude mať oslabenú imunitu, tak to je zbytočné, aby nastupovala... 🤐 a chcem aby bola na vianočné akcie zdravučká, dr. dá papier do MŠ 😉 Tak potom vás budem zas informovať, pa zatial

michalag
3. nov 2009

tinka cooooo 😕 😕 😕 , panenku, tak sa na vas toho teda poriadne lepi ☹ , ale hlavne je nech sa vam uz najde prava pricina a nech sa poriadne vylieci a myslim si ze robite dobre, ze si Sophinku nechate doma az do Vianoc, urcite jej to prospeje, aspon co sa tyka zdravia a co sa tyka skolky, to by mi bolo teraz asi jedno, ved zdravie je prednejsie 😉 .... Sophinke, teda prajeme rychle uzdravenie 😉 🙂

dannynka
autor
3. nov 2009

jeeejda tinka...no predsa si to odhadla lepsie...ked si daco tusila 😨 ,prajeme skore uzdravenie a veru radsej sa doma poriadne preliecte a bude to ok 😉

miska-aj ja na tvojom mieste by som ho urcite dobrala ten sirupcek 😉

dannynka
autor
5. nov 2009

😕 😕 😕 😕 😕 😕 🙄

tinakul
7. nov 2009

ahojte 🙂 -takže vela sme si toho preskákali, vyrážky, opuchla celá Sophinka - no to Vám bol pohlad ☹ výsledky odberov preukázali že ide o tú diagnozu infekčnú mononukleozu , k tomu patria zlé vysledky pečeňe, takže prísna dieta, a pobyt doma až do konca roka. 😝 dobre že sme nemuseli byť hospitalizovaní 😝 Aspoň vám držím teda palčeky, nech vaše detičky to v pondelok zvládnu a chodia aspoň do vianoc v kuse 😉 papa a pekný víkendík

dannynka
autor
7. nov 2009

ahojte 🙂

tinka-tak prajeme aby ste boli uz cim skvor zdravy a Sophinke posielame velikansku pusinku aby to cim skvor zvladla a bola uz oki 😉 Inak aj my teda Gabika bude do konca roka doma 😉

tinakul
8. nov 2009

Dany dakujeme 😵 A to čo takto ste sa rozhodli?? 😕 A dá sa to u vás v MŠ vybaviť??? Lebo tu musím normálne požiadat o podržanie miesta, ak dieťa vynechá viac ako 30 dní, udat dôvod, aj dôkazový material 🤐

dannynka
autor
8. nov 2009

tinka-no aj ja musim pisomne o to poziadat...ze staci ked napisem ja ze z rodinnych dovodou ale ze je lepsie ked budem mat papier od dr tak zajtra mu volam.A ze preco som sa rozhodla?uz mam toho plne zuby ked choroba preskakuje z jedneho na druheho..tak ich do konca roka preliecim obidvdoch a po novom roku sa uvidí co a ako 😉

michalag
9. nov 2009

Ahojte babenky, tak ako je vasim drobcom?

Tak my sme dnes isli do skolky, ale som velmi zvedava ako sa bude spravat a vsetko, kedze 3tt je dost dlha doba nato aby si zvykol, popravde, mne je doma smutno, ale za 2-3dni si zvyknem 🙂 ... vcera mi povedal ze sa velmi tesi do skolky a dnes rano ci tam s nim neostanem, ale ked som mu povedala ze nie tak mi povedal tam su deticky same, ale maminky potom pridu ... a ked sme uz boli v skolke, tak sme sa prezliekli a utekal do vnutra 🙂

tinakul
10. nov 2009

čafte 🙂
Dany to máš pravdu, a som za, že Gabi nechávaš domka 😉 veď to nie je normálne s tými chorobami 🙄 Ja si ozaj neviem predstaviť, čo bude pri Cynthi 🤐 asi ani do roboty nenastúpim 😎 😖
Miška no tak to Samko super zvláda 😉 gratulko 😉 Snád tentokrát už vydrží až do vianoc 😉
No my sme na tom už velmi dobre 😉 Vyrážky krásne ustúpili, ešte sem, tam vidieť, ale tvárička je už čistá 😉 no a dietu pekne držíme, Sophinka rozhryzie aj tabletky na pečeň ako cukríky, čo tak jej chutia a dokonca prestala úplne kašlať 😉
Cynthi má dnes 10mesiačikov, tak pripíjame s manželíkom 😵
Ktovie čo je s Maťkou??? 😕

dannynka
autor
10. nov 2009

tinka-gratulko malinkej k 10-mesiacikom 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a super ze uz je Sophinke lepsie 😉

inak skolku uz mame vybavenu,len ja to teraz doma zvladam z odretýmy usami a vecer byvam ako vyflusnuta zuvacka 😝 😝 😝 uz som si zvykla byt z Domim sama a zase si musim teraz odvyknut 😅 😝 😀 😀 😀 minimalne do konca roka 😅

dannynka
autor
11. nov 2009

pekny aj ked upršaní dník prajeem 😉