• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pokračovanie štúdia po materskej. Kto zaplatí náklady?

4. júla 2008 
Kto ma platit matke studium a vynalozene naklady?
7. jún 2008 o 00:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak neviem, nerozumiem celkom tvojej otazke - ja nie som este matka, ale studium som si platila sama resp. z vacsej casti mi platili rodicia a tak to je myslim u vacsiny studentov (ci uz s detmi alebo bez nich)
pripadne mozno moze poziadat o nejake stipendium
kuk aj http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=15071
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=6405
7. jún 2008 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moze si poziadat o stipendium, ak ma ale menej ako 25 rokov tak sa bude prihliadat na celkovu situaciu jej rodiny.. rodicov ak s nimi zije v spolocnej domacnosti.. trvaly pobyt ..atd...
ak studuje je povazovana za nezaopatrene dieta a rodicia na nu mozu poberat rodinne pridavky ca oje tych 540 mesacne.. samoyrejme podmienka veku zostava..
bude zavisiet ci budu v hmotnej nudzi a to tazko pvedat len z tychto info.. treba podotknut to co som hore napisala.. posudzuje sa s rodicmi.. a s ich prijmami..
stipendia treba zistit na prislusnej VS, niektore poskytuju aj prospechove stipendia..

matka studentka ma narok na rodicovsky prispevok a pridavky na dieta co je spolu cca. 5000 spolu mesacne.. na ine narok nema.. resp. odvija sa to od toho ci bude v hmotnej nudzi..
co sa tyka platenia skolenho pri preruseni studia to zavisi od VS..
tieto naklady si matka resp. spolu s partnerom znasaju sami..
7. jún 2008 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No poriadne som to poplietla tak sa ospravedlnujem,som trocha nervozna,takze este raz.Je to tak ze zijem s matkou a starimi rodicmi v jednej domacnosti,dala som prednost svojej matke pred otcom svojho dietata,dovod nechajme teraz tak.Nase cestysa rozisli a on mi teraz posiela vyzivne 4000sk a ja poberam od statu 5500sk.Ked dcerka bude mat 2,5roka tak uz musim nastupit spet na vysoku ale tym stratim tych 5500sk od statu a budem mat len to vyzivne,mozem cez sud vymahat od mojho byvaleho nejake financie?Podotykam ze som nevydata slobodna matka.Za odpovede vopred dakujem.
7. jún 2008 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mas narok na rozne veci, ale od statu mozes poberat tych 5 tisic aj nejake drobne az do veku 3 rokov.
7. jún 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alexandra a to iba do 3rokov?Ked dostudujem tak dcerka bude uz mat 6rokov,z coho ja mam pocas studia zit?Od socialky nemozem poziadat nejaky financny prispevok pokial budem studovat?
4. júl 2008 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rodinné prídavky, t.č. cca 540Sk mesačne budeš dostávať aj po 3-och rokoch, rodičovský príspevok už nie
4. júl 2008 o 00:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Máš možnosť zmeniť si formu štúdia na externú a ísť pracovať...Každý má nárok na rodičovský príspevok "iba" do 3 rokov veku dieťaťa. Jedine ak je dieťatko choré, tak tam je to tuším do 6 rokov, ale nie som si istá, už tie zákony nesledujem... :unamused:
Vysokoškolské štúdium nie je povinné, tak ti s ním asi štát nepomôže :confounded:
4. júl 2008 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok