Pomaturitné štúdium - obchodná akadémia

susy999
15. sep 2014

Ahojte 🙂 chcela by som sa opýtať či má niekto skúsenosti s týmto typom štúdia. Celkom ma to zaujalo ked som to našla, ponúka to viacero obchodných akademii. Oplatí sa to v dnešnej dobe študovať ? Má to nejaku váhu? Samozrejme sa potom aj nejak uplatniť, napríklad v banke,alebo ako učtovníčka. Ja už maturitu mám ale na gymaziu, čize takmer k ničomu :D

cica869
15. sep 2014

ahoj ja som tiez nad niecim podobnym rozmyslala. a kam by si chcela ist? u nas v ba je kopec moznosti tak tiez rozmyslam ze nieco vystudovat.gymnazium je podla mna na nic aj ked mas tu maturitu, ziadny odbor 😉

emily.s
15. sep 2014

Ahoj, takéto 2-ročné pomaturitné štúdium sa končí maturitnou skúškou, ktorá je len o stupeň lepšia ako maturita z gymnázia.
Na obchodnej akadémii sa naučíš ako správne písať písomnosti (žiadosti, obchodné listy, zápisnice a pod.), základy marketingu, manažmentu, ekonómie, podnikania, účtovníctva. Môže to prísť vhod, ak sa chceš uplatniť v administratíve, napríklad ako asistentka alebo recepčná. Na prácu v banke, prípadne na pozíciu účtovníčky to už väčšinou nestačí - pri takom počte absolventov vysokých škôl so zameraním na ekonómiu, manažment, hospodárstvo podniku, zamestnávatelia nezamestnajú niekoho s vyšším odborným/nadstavbovým vzdelaním, ak daná osoba nemá relevantnú prax v danej oblasti.
Ak máš možnosť, radšej zvoľ vysokoškolské štúdium.

jozef11111111
10. sep 2022

@emily.s 🙌