Pomôže niekto?

007monita007
28. máj 2013

Dobry den chcela by som vsetkych dobrych ludi poprosit o symbolicke 1 € na cislo uctu 1119155549 / kod banky 8410.nakolko poberam len rodicovsky prispevok a pridavky na deti ked vsetko poplatim neostava mi skoro nic.Najlmladsia dcerka ma PEC noziciek uz je 2 krat operovana a potrebuje ortopedicke topanocky na ktore my uz nevychadza. Velmi chcem aby sa jej nozicky riadne naprvili a aby behala ako ine deti.Vsetkym vam dopredu velmi pekne dakujem.

zuzub
28. máj 2013

Skús sa obrátiť na nadáciu Dobrý anjel, pomáhajú rodinám s chorými deťmi, ľuďom v núdzi, s rakovinou v rodine a pod...

bodka13
28. máj 2013

je mi ľúto,že to musím napísať ale takto sa o pomoc nežiada ...tu je link https://www.modrykonik.sk/fotoblog/martinjasen/... , ako žiadať o pomoc tu Na Koníku 🙂
alebo môžeš napísať aj článok- niečo dlhšie o tebe a tvojom dieťatku a označiť ho #pomocvnudzi

veronika2103
29. máj 2013

pokial si sama na vsetko,tak musis dostavat nejaku cast penazi na byvanie a samozrejme poistovna na taketo veci dava peniaze.Stretla som sa s tym uz viac krat.Treba pobehat po uradoch a uvidis na co vsetko mas narok.Ja som dva roky nebrala ani cent na maleho a to je uz co povedat pretoze svine na urade stratili moje vsetky papiere.Teraz uz je vsetko v poriadku.Alebo aj od ocov deti musis dostavat peniaze na deti,takze ....

cuculik1
29. máj 2013

A co manzel, priatel, rodina? Vyzivovacia povinnost a pod. ? Musim povedat ze tvoja ziadost pre mna nevyznieva doverihodne.... dokonca az drzo rovno si zverejnit cislo uctu....nechcem sudit, ale vzdy si v takychto pripadoch kladiem otazku, kde ostala zodpovednost rodica, ked si " urobil" tri deti bez toho, aby vopred myslel na to, ci vobec bude vediet zabezpecit ich vychovu....zodpovednost je v prvom rade na tebe, otcovi deti a nie statu a ostatnych ludoch....

simsalabim
29. máj 2013

Pri ortopedickom probleme vam iste ortoped zdravotne topanocky predpise...doplaca sa myslim okolo 20 e.

kattrin5
29. máj 2013

Tiez my takato ziadost pride drza...je velmi vela chorych deticiek a velmi vela mamiciek co potrebuju pomoc..keby som kazdemu posielala aj 1 euro hned je z toho aj 50 eur...tiez sj myslim ze v prvom rade sa obratit na urady...ak ak ani to nepomoze tak poprosit o pomoc ale zdorilo..nie takto

lubmar
30. máj 2013

Ahoj, chcela by som Ti aspon trosku poradit Ak je otec deti uvedeny v rodnom liste, urcite ziadaj na deti vyzivne, keby nechcel platit, poziadaj na UPSVR o nahradne vyzivne. Len musi existovat rozsudok, tak keby nechcel dobrovolne prispievat, musi to ist sudnou cestou, co vsak netrva kratko, preto treba konat co najrychlejsie. Ak nebudes mat toto poriesene, skoda ti je ziadat o davky v hmotnej nudzi, bez toho nevybavis nic.
Ak mas niektore deticky uz v skolkarskom, prip. skolopovinnom veku, poziadaj na UPSVR o prispevok na stravu, budu ti preplacane obedy detom v skole a vsetky jedla v skolke. Tuto podmienku urcite splnas, nakolko mas len rodicak a pridavky. Taktiez sa zastav na UPSVR na oddeleni kompenzacii, a pozistuj si, ci by si mala narok na nejaky prispevok na kompenzaciu zdravotnych dosledkov pre dieta.
A ako pisali baby vyssie, zdravotna poistovna preplaca nejaku cast na zdravotnu obuv pre dieta.
Taktiez poziadaj vasu obec/ mesto o jednorazovy prispevok v hmotnej nudzi, Ziada sa to na mestskom/obecnom urade, vyplnis ziadost, ale je to len jednorazovo a raz do roka mozes o to poziadat. Maximalne ti tusim mozu poskytnut 300 Eur. U nas v meste ale davaju taky priemer, cca 200 Eur, podla toho, kolko maju ziadosti na dany mesiac. To si podaj urcite co najskor, lebo uz ku koncu roka byvaju peniaze vacsinou vycerpane. Do ziadosti uvedies, aka je tvoja situacia, schvaluje to komisia, a urci, komu kolko dat. Matky a rodiny s detmi maju vacsinou prednost. Lebo najviac ich oslovuju dochodci.
No to je tak v rychlosti, co ma napadlo, snad som ti trochu pomohla 😢