Poradíte názov pre kuchársku knihu?

diabambulka
17. júl 2013

Ahojte kočky , chcem sa opýťať a hlavne poradiť, mám svoj blog o varení mám nachystanú takú knihu s receptami, všetko domáca kuchyňa aj pre začiatočníkov a mladé gazdinky, poradíte mi nejaký výstižný názov pre knihu ? potrebujem niečo výstižné...ďakujem za akýkoľvek nápad tu je na malú ukážku môj blog a pár receptov 🙂
http://receptarik.blogspot.sk/

terezka1947
17. júl 2013

@diabambulka no,nenapada mi nic originalne...ale neda mi nenapisat ti,ze si velmi sikovna...a tie recepty vyzeraju mnamkovo,urcite to bude uzasna pomocka,pre zacinajuce,ale aj pokrocile gazdinky.... 😉

sissy27
17. júl 2013

@diabambulka "Kráľovnou nie len v kuchyni" 😉 idem prelúskať, mne by sa hodilo pár tipov, čo s hovädzou sviečkovou 😉

materina_duska
17. júl 2013

@sissy27 To by bolo skôr výstižnejšie "Kráľovnou nielen v posteli" 😀 Na to je tá kuchárka 🙂

stardust
17. júl 2013

ale ak by si spisovala sexualne praktiky, tak knihu mozes nazvat podla sissy "Kralovnou nielen v kuchyni" a mohla by si vydat celu seriu knih pre mlade manzelky a gazdinky.

sissy27
17. júl 2013

@materina_duska
@stardust som nechcela takto zhurta za bieleho dňa 😀 😀 😀

mimka11111
17. júl 2013

@diabambulka a čo tak jednoducho "Receptárik" ? 😉

sashabb
17. júl 2013

@mimka11111 osobne by som danu knihu odsúdila len skrz daný názor. Myslím si, že by to chcelo niečo bez zdrobňovania 🤐

mimka11111
17. júl 2013

@sashabb ja osobne na takom zdrobňovaní nič zlé nevidím, teda aspoň nie v tejto oblasti 😝

diabambulka
autor
17. júl 2013

@terezka1947 joj ďakujem za kompliment veľmi potešil 🙂

diabambulka
autor
17. júl 2013

No mne sa páči a zdá sa mi to originálne Kráľovnou v kuchyni a rozosmialo ma že je to viaczmyselné🙂 Rozmýšľala som aj nad Tinkine dobroty , ale už je tých dobrôt až až všeliakých, preto neviem...neviem zdrobneliny podľa mňa nevadiaa, myslíš sashabb, žeto vadí ? alebo keď rozmýšľam nad tým Receptárikom...Tinkin receptárik--eeee, to nieje dobré, kamarátka mi písala musíš si dať názov aký ťa vystihuje- no všetky recepty sú jednoduché, pomerne rýchle a hlavne domáce a čo toto spojenie vystihuje? tak na to som ešte neprišla🙂

barcelona94901
17. júl 2013

@diabambulka konkrétne toto,je tvoje foto?
http://receptarik.blogspot.sk/2012/11/knedla-be...
si na vareche?pretože tam som to videla ,myslím knedľu bez mlieka a tu plnenu ,či si to ty dala na varechu? lebo ak nie ,tak kopírovanie nie je ok

mnohé recepty su na nete,v knižkách, mna by viac než názov zaujímalo čo nové v receptoch nájdem ,aby som si tuto knižku z toho kvanta kuch.kníh vybrala?

rada pečiem,rada varím,zaváram a názov receptárik je fajn,no tie recepty by chceli oživiť niečím

diabambulka
autor
17. júl 2013

@sissy27 vďaka mne sa tento názov páči, len ako čítam baby to vidia na kráľovnú spálne 🙂haha

diabambulka
autor
17. júl 2013

@barcelona94901 áno ja som najskôr začala na Vareche a potom som si založila svoj vlastný blog, ale všetko tam nevkladám aký význam by malo potom niečo vydať ? tak je zlomok toho a čo tam je mám tam kapitolu, venovanú deťom, ako upiecť niečo rýchle, nápadité aj pre ne, alebo pripraviť nejakú dobrotu... je tama kvantum domácich polievok, lebo neviem či len ja mám problém a čo dneska ??? a hlavné jedlá a koláče. Jasné mnoho receptov podobných je aj na nete ale kuchárky pokiaľ nejde o zahraničnú kuchyňu majú repertoár čo z akého mäsa, rýb, cestovín. Všetko mám nafotené a urobené doma na kolene laicky napísané, prípadne ssú taam foto-postupy a mala by to byť ,,asi,, ( ak ma niekto nepredbehol a ja to stihnem - prvá verzia PDF kuchárky s obrázkami ku každému receptu, mne osobne sa lepšie vaarí keď vidím výsledok 🙂 hm ?

sashabb
17. júl 2013

@diabambulka tak luďom, ktorí niesu na MD 😅 tie zdrobneliny vadia veľmi 🤐

diabambulka
autor
17. júl 2013

@barcelona94901 takže asi takto by som charakterizovala :
odskúšané recepty, ktoré si získali mlsné jazýčky mojej 4-člennej rodinky
mnohé z receptov nenáročné na čas a prípravu
, čo ocenia tí, ktorí po čase strávenom v kuchyni sa tešia na chvíle predovšetkým so svojou rodinou
nenáročné domáce jedlá pripravené s láskou,
a prakticke napady, tipy a rady skoro ku každému jedlu 🙂 hm zaujalo by ťa takéto niečo, alebo čo by ťa zaujalo na kuchárke ? čo by som mala doplniť.. vďaka

diabambulka
autor
17. júl 2013

@sashabb aha tak vidíš to ma nenapadlo ja som na MD 🙂 takže niečo bez zdronelín určite v tom prípade...

katie555
17. júl 2013

@diabambulka no v sucastnej dobe je tolko roznych kucharskych na trhu, ze musis prist z niecim vynimocnym inak nemas sancu..Vseobecne recepty sa velmi tazko predavaju...
ja keby som kupovala kucharku tak to bude nieco zo zvlastnejsimi receptami..
My sme rodina ktora este kucharky kupuje, avsak po takom mixe by som fakt nesla ...
skusala si sa zamysliet nad cielovou skupinou? bo co som tam kukala je sice ako blog super, avsak je to take z kazdeho rozku trosku ..
dufam ze to neberies ako kritiku...., nemyslim to v zlom

diabambulka
autor
17. júl 2013

@katie555 nie cením si to, lebo je to široký záber, ja sa naozaj nevenujem len pečeniu, alebo len hlavným jedlám to je jednoduché, ale nájsť dobrý recept a zaujať je ťažké... preto skúšam zaradiť aj kapitolu pre deti, s prípravou zmrzlín a pečenia či tvoerenia s deťmi, ale to je len kapitola... chcela by som zaujať hlavne ľudí, čo majú v obľube domácu stravu a nevedia ako jednoducho na to 🙂 čo myslíš čo by si ty hľadala v kuchárke, ty už si gazdinka 🙂 😉 vďaka

sashabb
17. júl 2013

@diabambulka mňa osobne by zaujal v prvom rade obal knihy 😅 potom by som nazrela dovnutra a ak by tam boli všeliake recepty, no postup by bol jednoduchy + by bola kniha s peknými farebnými fotkami, tak by to bolo veliké plus. Názov by som pozerala asi posledný

barcelona94901
17. júl 2013

@diabambulka
@katie555 presne si to vystihla ,ja som tiež" kuchárková",no su mnohé knihy,ktoré som napríklad dostala do daru a vobec ma nepotešili 😠 ja sama by som si ich nikdy nekupila

a ak to má byť kuchárka pre začiatočníkov,bolo by fajn keby niečo také mala v názve
ja milujem domácu stravu,samotné potraviny ,no chýba mi tam aj niečo @diabambulka tvoje,nejaký tvoj "rukopis" 🙂

katie555
17. júl 2013

@diabambulka osobne by som ocenila napriklad jedla co mozu jest aj rocne deti a su chutne aj pre dospelych...velmi rada by som malu chcela stravovat tym co jeme my po roku ...
taktiez napriklad mna osobne by zaujimali slovenske jedla z nadychom inej kuchyne (napriklad india)
A ano - mame 7 rocnu susedu - a ta vyslovene ani nedychala ked segra jej na narodeniny darovala knihu varenie a pecenie pre najmensich..Myslim ze tych je malo na trhu...
Takisto napriklad - zdrave a lacne recepty ktorych urobis vela a dobre sa mrazia ... Ono ja som presvedcena ze clovek dokaze varit lacno a chutne ...

barcelona94901
17. júl 2013

a k tomu čo mi tam chýba ,ja ti neviem ,príde mi to také ,že koláčikov tam máš najviac 🙂 a niektoré kategorie prázdne 🙂

diabambulka
autor
17. júl 2013

@barcelona94901 čo máš presna namysli nejaký rukopis, niečo čo je charakteristické a typické sa opakuje v mojej kuchyni?

diabambulka
autor
17. júl 2013

@barcelona94901 no tak som to kukla, domáce polievky 78 x, hlavné jedlá - mäso, halušky na rôzne spôsoby, cestoviny, zeleninové jedlá a na sladko 117x,
pre deti tam mám 30 receptov,
koláče 95 x chcela som aby bolo približne z každej kategórie rovnako 🙂

diabambulka
autor
26. aug 2013

Ahojte dnes uzrela svetlo sveta moja e-kuchárska kniha s názvom : Varíme s láskou a pečieme pre radosť

http://www.1000knih.sk/obchod/varime-s-laskou-a...

Nájdete tu množstvo praktických tipov a rád, fotopostupy a fotky odskúšaných jedál na každú príležitosť,...
množstvo domácich polievok, koláčov, domáceho pečiva, ako aj kapitolu venovanú deťom. Ako jednoducho
si spolu s vašimi najmenšími pomocníkmi vykúzlite v kuchyni krokodíla, korytnačku, domček, slimáčikov,
zajačikov, alebo nejakú tú zmrzlinovú dobrotu.
" V jednoduchosti je krása" a to platí aj pri varení. Verím, že tu nájdete inšpiráciu, odhalíte tajomstvo nenáročnosti, ako sa dajú niektoré jedlá zjednodušiť a pripraviť s láskou.

Chcem sa Vám poďakovať za vaše rady, lebo hneď som napríklad mazala všetky zdrobneliny, snažila sa popracovať na fotkách, farebnosti, obsahu a využiť všetko o čom sme sa rozprávali. Veľká vďaka 🙂)) 🙂 pomohli ste mi