Poradíte niečo "slovenské" pre kamarátky do Čiech?

lejka8
20. jún 2014

Samozrejme každého napadne hneď bryndza , parenica , oštiepok ..... Ale to sa predáva aj v čechách , takže to by asi moc neocenili.
Tak ma nenapadá nič čím by som mohla potešiť , prípadne prekvapiť.
čo nosíte do zahraničia vy ???

arabela283
20. jún 2014

Ja som nosila borovicku, nase vina a cokoladu figaro 🙂

monkabr
20. jún 2014

Horalky sa predavaju v cechach ? 🙂

zita19
20. jún 2014

Borovicku a tokajske vina

jaja1979
20. jún 2014

Ja nosievam kupelne oplatky, medovnikove srdiecka a magnetky na chladnicku s motivom SK.

linibini
20. jún 2014

kúp im tarhoňu 🙂 zvyčajne vôbec nevedia, čo to je a ako sa to varí, zlatý klas 😀

ukulela
20. jún 2014

moja mama, ked robila v cechach, tak si kupovalaa bravala tamtarhonu - slovensku ryzu 🙂 aknechces tradicne syrove vyrobky, mozno by som nakupila tie stare paradne komunisticke chrumky - tie milujem 🙂 a do slovenskeho balicka by som prihodila horalky a vineu. a morcadelu (ale tym si niesom ista, ci jeozaj len slovenska 🙂 )
z pitia - slovenske vino. nie bezne z obchodu, ale dake fajnekabinetne.

jaya47
20. jún 2014

Kamarátka z čiech si vždy pýta Mätu (keks)

silvia07
20. jún 2014

Tycinky Dru...tatransky caj 🙂 ....korbaciky

meluela
20. jún 2014

Demänovka

janulik2008
20. jún 2014

moja krstná vždy keď ide odtiaľto tak berie TRESKU, slovenskú ryžu a zlatý klas 🙂

sonice
21. jún 2014

zlatý klas je puding :D
Ja vždy vozím korbáče, parenicu, CD s ľud. hudbou, prípadne ľudové výrobky. Drevené misky, lyžičky. Črpáky, výšivky,... 😎
ŽINČICA!!! 🙂

mawka
21. jún 2014

ja zase nosim skalicke trdelniky. su z toho uplne hin, kofoly sa nevedia dopit 😀 ale tak hovorim o nemecku. ale zober nejaku fajnu slaninu domacu, klobasky nase a tak. moc rozdielov nie je medzi cechmi a slovakmi. jedine fakt ta bryndza alebo ostiepok, valasky, fujary. cesi maju radi pivo, tak nejake nase im mozes zobrat.