Poraďte akého psíka stredného vzrastu si zadovážiť k deťom, na vidiek ?

sajka12
12. jan 2020

Poradíte nejakého stredne veľkého psíka? Aby bol vhodný k deťom a bývať bude na vidieku dom/dvor.

nina004
12. jan 2020

@sajka12 My máme austrálskeho ovčiaka. Má v sebe strážne pudy a miluje deti. Veľmi rýchlo sa učí,len potrebuje veľa pohybu.

syslik81
12. jan 2020

na ochranu a hranie zaroven je najlepsi oriesok ... ale ak chces papieroveho tak treba aj ci kratkosrsty,dlhosrsty,plznuci ci nie, cenova relacia, ci je skor do bytu a ci len na dvor..a hlavne ci uz mas dake skusenosti s vychovou a cvicenim psa

gurags
12. jan 2020

@nina004 aj my akurát čerstvého. 8 týždňové šteňa.

polovnicka92
12. jan 2020

Stredoazijsky ovčiak / alabaj 💞 je trosku väčší ale feny sú menšie 😊 úžasné plemeno miluje rodinu a na pozemok nikoho a nič nepusti ak sa rozhodnete pre túto rasu napíšte poradím odporúčam od skúseného chovateľa 🙂

eriksonka1234
12. jan 2020

@sajka12 toto je náš Scooby, všetci ho zbožňujeme

naya89
12. jan 2020

Stredných plemien vhodných k deťom je mnoho. Nepoznáme váš životný štýl, skúsenosti so psami tak ťažko konkrétne radiť. Za mňa je k deťom perfektný boxer. Ale aj taká border kólia, tá však už vyžaduje skúsenosti a naozaj aktívneho a akčného majiteľa ,ktorý jej zabezpečí dostatok aktivity a podnetov.

c_est_la_vie
12. jan 2020

Za mna border kolia. Extra mudra, poslucha, hrava. Len sa potrebuje vybehat a aj “psychicku” aktivitu, cize trening 🙂

naya89
12. jan 2020

@c_est_la_vie nádherny havinko❤zbožňujem border kólie 😍

maximilie
12. jan 2020

@sajka12 prosim nekupujte psika... pozrite si utulky a urcite najdete toho praveho pre vas... utulky su preplnene a tie psiky vam bud dokonca zivota vdacne. Ku kazdemu psikovi maju popis ci su vhodne k detom, do bytu, na záhradu atd... skuste pozriet na fb stranku Oz pomoc psikom na vychodnom Slovensku (psa vam dovezu kam chcete,aj na zapad) po pripade nejaky utulok vo vasom meste

marysa21
12. jan 2020

Určite labrador alebo retríver

sajka12
autor
12. jan 2020

@nina004 ten sa mi páči, ale len ten pravidelne sfarbený... Tie čo majú bielu srsť kade tade vyzerajú divne... Ako zistím na šteniatku jeho sfarbenie?

sajka12
autor
12. jan 2020

@syslik81 radšej krátkosrstý, skúsenosti nemáme, nechceme s papiermi... Veeeľmi sa mi páči entlebušský salašnícky ale ten sa dá len s papiermi za 700...to je moc. Tak do 300 by som dala

sajka12
autor
12. jan 2020

@polovnicka92 ten je obrovskyyyyy 😄 na mňa moc... Mám rešpekt pred psami, preto chcem niečo menšie

sajka12
autor
12. jan 2020

@eriksonka1234 takého majú naši susedia. Tak neviem či chcem rovnakého 🤔

sajka12
autor
12. jan 2020

@naya89 no skúsenosti takmer žiadne nemáme... Ale chceme výchovu zobrať zodpovedne.. Havinko by bol na dvore a v dome. Páči sa mi border kolia ale vraj nie je vhodná pre začiatočníkov 🤔

sajka12
autor
12. jan 2020

@c_est_la_vie kraaasna... Len mi nemáme zatiaľ skúsenosti... Neviem ako nám pôjde výcvik 🤔

sajka12
autor
12. jan 2020

@maximilie určite si chcem vychovať od šteniatka.... No a neviem ale šteniatko ktoré kúpim už bude narodené... Takže ak by ho nikto nekúpil tiež nedopadne dobre. Či?

sajka12
autor
12. jan 2020

@marysa21 tie sa mi páčia, ale sú príliš veľké podľa mňa

eriksonka1234
12. jan 2020

@sajka12 však jasné, ja som len dala typ, my by sme iného už nechceli

lubik87
12. jan 2020

@sajka12 my sme si zaobstarali francúzskeho buldočka. Je strašne zlatá veľmi rýchlo sa učí všetkému . Som veľmi spokojná aj deti aj okolitá rodina 🙂

0laracroft0
12. jan 2020

@sajka12 prosím vezmite si utulkacika. Sú to tie najvdacnejsie, najmilšie psíky, aké môžte nájsť. Zároveň bývajú miešanci zdravší a vyber je naozaj obrovský.
Mám viacnásobnú skúsenosť a môžem len odporúčať, ten psík bude vedieť, že ste ho v podstate zachránili a odmení sa vam veľkým srdiečkom ❤️

nina004
12. jan 2020

@gurags my máme už pol ročného fešáka 🙂
@sajka12 sú rôzne farby šteniatok tie sfarbené sú red merle alebo blue merle. Potom sú klasické čierne alebo hnedé sfarbenie. A to už vám majitelia psíkov povedia aké farby majú. Ešte u tohto plemena sú psíkovia s chvostom alebo sa rodia bez neho. Aj podla toho veľa ľudí vyberá 🙂

maximilie
12. jan 2020

@sajka12 ak by psov nekupovali, nemnozili by ich ako tovar... mnoho chovatelov ma tie fenky len na biznis a to cele je na velmi dlhu debatu... ale aj steniatka najdete v utulkoch. Samozrejme, je to na vas. My sme mali vlciaka, deti sa mohli po nom hadzat, tahat za chvost... takze vela zalezi od vychovy, povahy, atd....

lenkasgt
12. jan 2020

@sajka12 tak hned najhorsia mozna vec je ze nechcete papieroveho psa a nedate 700€ ale len 300... Predtym nez si psa zaobstarate by ste si malo tuto problematiku riadne prestudovat a teda jednoznacne bud kupit psa s papiermi - preukaz povodu z riadne certifikovanrj chovatelskej stanice kde mate zaruku zdravotneho stavu a aj povahy daneho psa alebo zvolit utulok. V utulku podla.mna budu mat problem s tym ze ho chcete mat len an dvore, venuju tym psom vela casu a aj penazi a tak chcu aby boli clenmi rodiny a teda mali aj pristup dnu. Vychovat stena odmala.je OVELA tazsie ako adoptovat si uz dospeleho mladeho psa, ku kazdemu vam aj povedia o jeho povahe. Necitim z vas ze ste pripravena mat velku trpezlivost ktora si vychova psa vyzaduje, je to ako mat dalsie dieta aspon teda prvy rok. Pokial.ide o vycvik odporucam ci mozno pozriet z archivu CT nejake diely relacie Kocka neni pes, pripadne precitat knihu od Frantiska Sustu o vycviku psov...

syslik81
12. jan 2020

@sajka12 a co pudel? je to nenarocne nemusis ho extra trenovat nieje ani velky , neplzne ... molie potrebuju treningy aj ostatne zatazove psy .. tym dvor nestaci .. skor daco lenivejsie aby si mala menej starosti popri detom ... a s detmi vychadza uzasne .. ja mam maleho gaucoveho spica a upne mi postacuje :D alebo skus pozriet seltiu je to uzasna mensia verzia kolie .. nadherny pes alebo tiez som zastanca utulkov su tam krasne steniatka aj starsie verne psiky

korra
12. jan 2020

@sajka12 skusila by som si polozit otazku inak, co ocakavate od psa? Ako velmi sa mu chcete venovat, chcete robit aj vycvik, sport? Ako stare su deti? Z toho by som vychadzala, aby ste neboli potom rozcarovani, sklamani. Niektore plemena su temperamentne, potrebuju zamestnat hlavu (polovne, ovciarske, teriery.. ) alebo potrebuju skusenu ruku (molosy, pastierske, niektore primitivne plemena.. ) Niektore vyzaduju special starostlivost napriklad o srst, niektore sa von trebars nehodia, niektore maju bohuzial rozne predispozicie k ochoreniam. Ak chcete konkretne plemeno, zbehnite na nejaku tu vystavu (lepsie ako vyberat podla fotiek), skuste sa tam popytat chovatelov. Psy s PP nie su vzdy len drahy, pokial nemate zaujem o vystavy, obcas sa pritrafia jedince nestandartne, ktore su za polovicnu cenu, len su nevhodne na vystavy a chov koli nejakemu nedostatku v exterieri... (narok na PP samozrejme maju). Alebo zbehnite do utulku, skuste nejake to vencenie. Plemien na vyber je dost a verim, ze najdete to svoje. Nadsenie zo zaobstarania psika je velke, clovek by najradsej hned, hlavne ked deti pritlacia, ale je fajn si dopriat pri vybere cas 😉

nini1010
12. jan 2020

My mame uz 2.silky teriera fenky a teda lepsiu povahu psika som nikdy nezazila.A navyse nezanechava chlpy,neplzne.

sajka12
autor
12. jan 2020

@korra ďakujem pekne za radu. Myslím že práve v tom je problém že je veľa plemien a človek si musí zvážiť aj tie povahové vlastnosti aj to čo ten psík bude potrebovať aby sme mu to vladali dať. Ale to ťažko keď človek nemá skúsenosti a chce dobre vybrať 🤔 pri tých s preukazom mi ide práve o to, že sú drahé ale ja určite nechcem chodiť po výstavách a tak... a platiť len za to že jeho rodičia boli nejaký šampióni s menom a priezviskom... Len nechcem kríženca

molllinka
12. jan 2020

@sajka12 pri preukaze nejde o to, ze s nim mas teraz chodit po vystavach ale ma preukazany povod a nie je od mnozitela. Prosim ta pozri si v akych podmienkach vyrastaju tie "rozkosnucke steniatka z bazosa za 200-300 eur" :(.

r_d
12. jan 2020

Podľa toho, či bude v dome, alebo ho plánujete nechať na dvore.
Ak do interiéru, tak labrador, miluje deti, rodinu, je hravý ...., ak na dvor, tak asi nemecký ovčiak.