Poraďte dobrý recept na závrate

monika3007
27. feb 2011

Prosim vas,poradte mi nejaky dobry recept na zavrate:( uz som z toho naozaj zufala:(

monika3007
autor
27. feb 2011

@traktor dakujem za radu,tehu nie som,trapi ma to uz dva roky:((( ja to pripisujem psychike,lebo mi aj dost padaju vlasy a som uz s nervickami na dne,preto hladam akekolvek alternativy:(

strapco13
27. feb 2011

@monika3007 a bola si na vysetreni u dr..zvolila by som neurologa, ortopeda a krcneho /ORL/, plus samozrejme zakladne krvne odbery u obvodaka
mozes byt anemicka, moze to byt od krcnej chrbtice, neurologia ma vela diagnoz, na ORL nech vysetria funkciu stredneho ucha
padanie vlasov tiez moze byt unavov, ale aj nedostatkom nejakych vitaminov, ci chronicke zapalove lozisko v tele..co moze byt mocove, gynekologicke, zubne alebo ORL povodu

monika3007
autor
27. feb 2011

@strapco13 ahoj,absolvovala som krvne testy,aj neurologiu,mr,orl aj rtg krcnej chrbtice.:( ale mas pravdu,mavam caste zapaly moc.ciest,ale na to mi vzdy daju atb:( uz si pripadam ako hypochonder,lebo mi nikde nic nenasli a priznaky stale pocitujem:(naozaj uz neviem kam sa mam obratit...a k tomu vsetkemu mam strasny problem so spankom:( no kopec problemov a ziadne riesenie:( dakujem ti za reakciu🙂

filipal
28. feb 2011

@monika3007
este mi napada.... tlak mas v poriadku, nemas ho nizky? ale treba si ho merat pravidelne ,v klude, nie jeden krat vystresovana u lekara, lebo vtedy ide hore. ale to by sedelo len na tie zavraty...
zostava psychika. pozri si temu depresia. tam prispieva dost zien, ktore mali podobne priznaky

ivamera
28. feb 2011

Ahoj, ja som mala pred časom tiež problémy so závratmi, niekedy sa mi točila hlava aj celé popoludnie, (všetko sa mi točilo zľava do prava 😝 ). Nechala som si spraviť krvné testy, všetko bolo ok, zvažovala som neurológa, lenže moc sa mi k nemu nechcelo, obávala som sa , že hned nasadí lieky a to ja veľmi nemusím, naviac stále kojím malú. Tak som sa ešte odhodlala navštíviť chiropraktika a pomohlo, po dvoch "masážach" sa problémy stratili. Predpokladám, že som mala zaseknutý nejaký nerv, ktorý mi asi uvoľnil.

monika3007
autor
28. feb 2011

@filipal tlak mam dost nizky,ale lieky na to nie su a depky? Je to mozne,dakujem za radu,urcite to kuknem🙂

monika3007
autor
28. feb 2011

@ivamera chiropraktik? A nebala si sa,ze ti skor uskodi? Ja mam voci takymto metodam sakra respekt🙂 a dakujem za tip,ak naberem odvahu,idem do toho;)

ivamera
28. feb 2011

@monika3007 🙂))
Rešpekt som voči tomu mala aj ja, to určite. 😉
No u toho pána, boli už viacerí z našej rodiny a veľmi si ho pochvaľovali. Vedela som do čoho idem a psychicky som sa na to pripravila. Je to aj o dôvere. Viem, že sa tomu venuje už niekoľko rokov, naďalej sa v tej oblasti vzdeláva, chodia aj do zahraničia.

ivamera
28. feb 2011

Inak ešte mi napadli dva tipy . ked mám niekedy pocit, žeby to na mňa išlo znova, spravím taký jednoduchý cvik (našla som to na webe). Pomaly hlavu 5 krát otočím do prava. Vždy keď je už otočená vpravo, zrak zameriam na jeden bod a pár sekúnd v tej pozícii zotrvám. To pomaličky zopakujem 5 krát. A potom to isté 5 krát vľavo. Myslím, že toto určite neublíží, stojí za vyskúšanie.

A existujú aj homeopatiká, vertigo heel, vyslovene určené na závrate. Nemám odskúšané, neviem ako zaberajú, len dávam do pozornosti... Vtedy ked som mala tieto ťažkosti som rozmýšľala, že ich vyskúšam.

Držím palce. 😉

monika3007
autor
28. feb 2011

@ivamera dakujeeeem,urcite vyskusam;) krasny dnik ti;)

ivamera
28. feb 2011

@monika3007
niet za čo 🙂 Ved ked si už prešla všetkými možnými vyšetreniami a lekári nič neobjavili, skutočne môže ísť o symptómy podmienené psychikou. Tam by bola možno úspešná aj homeopatia.
Aj tebe pekný dníček 😉

viera27
1. mar 2011

POkial mas zavrat, skus vypit colu, pripadne zjest nieco sladke. Najlepsie glukozu. Moze to byt aj hypoglykemia, pripadne naozaj ten nizky tlak. Vtedy je to velmi caste. Nemas aj dvojite videnie a problemy s artikulaciou a gestikulaciou? Neschudla si nahodou?

monika3007
autor
1. mar 2011

@viera27 hypoglykemia nie,nizky tlak ano,problemy s videnim tiez... Neviem presne definovat tie problemy s videnim- su to najma ked pozeram na biele pozadie alebo pri dennom svetle ,take pasiky cierne a bodky :( som uz zufala:(

bostek881
21. apr 2013

Ahoj ja som mavala to iste na kazdom vysetreni mi povedali ze som v poriadku aj obvodna dr. mi dala Vertigo Hell a nepomohlo . A nakoniec mi pomohol psychyater..... a prestala som mavat aj zavrate.

zozo111
1. apr 2014

@bostek881 ako by mi mohol pomoct so zavratmi psychiater? Mne tblety vobec nepomohli.

bostek881
2. apr 2014

@zozo111 ja som to mala zo psychyky. Ked som si to ipratala v hlave nic mi nebolo... ak nemas ziadne ine problemy zdravotne z nizkym tlakom a pod nic za to nedas ked navstivis aj nieloho takeho ako psychyater.

zozo111
3. apr 2014

@bostek881 ja som akurat trochu v strese, neviem, cim by to mohlo este byt... Ine zdravotne problemy zatial nemam, chvalabohu, zatial... a este strach z porodu, klasika 🙂

bostek881
4. apr 2014

Tak to ma asi kazda tehulka. Ja teraz ako som tehotna je mi dobre nemyslim na porod snazim sa bit pozitivna... niecim sa rozvesel obklop sa ludmi a nemysli na to co nie je tes sa na babatko.

mia002
23. feb 2016

@bostek881 prosím ťa ako ti pomohol psychiater zo zavratami

mia002
26. sep 2016

@monika3007 prosím ťa čo ti po dlhom čase pomohlo na zavraty

tajomna21
26. sep 2016

@mia002 treba si dat urobit krvny obraz .... zavraty mozu byt sposobene tlakom, anemiou, dehydraciou atd