• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte kožného z Popradu, ktorý skontrouje znamienka

26. apríla 2009 
Mám na tele znamienka, ktore mám od detstva poslednom čase som si všimla ze zmenili svoj tvar a nad perou som mala pehu na ktorej sa urobila vyrážka ta odpadla a peha nevyzerá ako predtym to miesto ma aj pobolieva. Mam 31 rokov a spravili sa mi aj nové znamienka aj ine kožné útvary. Bola som s tym u svojej dermatologičky ale ta mi povedala ze to budeme zatial len kontrolovat aj to nebola ochotna pozriet sa na vsetky znamienka tak som tom vzdala. Dala som si uz 3 vybrat a mam sklon ku koloidnym jazvam či ako to volajú, preto mi neche dat odstranit dalšie. Ale niektore sa mi fakt zvadsili a ta peha mi tiež neda spavat a fakt nemam chut čakat kym sa to zhorši , dnes som si všimla ze na nohe mam znamienko ktore sa sucha o nohavice a okolie je červene co ma fakt vydesilo. Bohužial moja doktorka nie je velmi ochotna. Vraj sa nemam tolko kontrolovat. Tak aby sa v tom čert vyznal. Nema z vas niekto kontakt na nejakého dobrého a ochotneho kožného v okoli Popradu, velmi by mi to pomohlo. Potrebujem kožného čo mi skontroluje všetky znamienka a povie mi či su v poriadku alebo nie chcem až tak veľa? vdaka za radu
25. apr 2009 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako sa vola tvoja kozna????
25. apr 2009 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
women treba sa poinformovat mozno rovno na na nejake specializovaneho onkodermatologa...
25. apr 2009 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
women ako pise sirinka, alebo zmen cim skor lekarku.
mne sa jedno zacalalo zvacsovat, teda tak sa zacalo rozpijat a kozna ho doporucila hned vybrat....
25. apr 2009 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
women určite chod k inemu ja mam na prsniku materske znamienko a moj lekar mi ho kontroluje neustale,pyta sa ma či nemeni tvar.
švagrovi vyberali mal ich strašne vela na chrbte.
25. apr 2009 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
women - tak asi najlepsie riesenie je zmenit lekara :wink:
ja mam problemy so znamienkami tak ako ty :frowning2:
pred par rokmi som skoncila az na onkologii a nebolo to nic prijemne :frowning2: odvtedy sa tiez kontrolujem a tiez som mala podobnu skusenost s koznou lekarkou :unamused: ja mam hrozne vela znamienok a mam ich po celom tele a tak som chcela aby mi vsetky poriadne pozrela a ona bola hotova za 1 min. a ja som ostala v soku :frowning2:
hlavne ze z kazdej strany pocuvam aka dolezita je prevencia a ako na to ludia kaslu a ked clovek chce byt zodpovedny za svoje zdravie tak sa vraj nema kontrolovat :frowning2: :frowning2: :frowning2:
25. apr 2009 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, nechci se zastávat kožních lékařů, ale myslím, že zkušený lékař opravdu riziková a nebezpečná znaménka pozná na první pohled, takže i pokud máte na těle spoustu pih a znamének, tak jejich kontrola může být velmi rychlá, neboť lékaře zajímají znaménka, která jsou úplně plochá, hodně tmavá až černá a větší než 4-5 mm, taková prohlíží bedlivěji, ale normální světlehnědá, vystouplá nad pokožku je příliš nezajímají. Vím to ze zkušeností svých blízkých, můj blízký příbuzný měl bohužel znaménko zhoubné /melanom/ a na základě této skutečnosti jsme se všichni nechali prohlédnout, mne doktorka prohlédla jen velmi zběžně, i přes to, že znamének mám spoustu, ale mému příteli hned vyřízla dvě úplně tmavá a plochá, protože byla riziková /to jí potrvdil i speciální přístroj, kterým mu znanénka vyšetřila, na stupnici 1-10 měla znaménka 8, velmi vysoké riziko/. Ale protože vím, jak moc znaménko je nebezpečné, když se nehlídá /viz můj příbuzný, naštěstí se s tím pere statečně a nemá metastázy/, plně podporuji každého, kdo chodí na prohlídky a znaménka hlídá, jen některá jsou opravdu od pohledu nezávadná a bezpečná. :wink:
25. apr 2009 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
women, ja som bola pred 4 rokmi u dr. masarykovej, mam velmi vela znamienok. tie, co boli vecise, resp. nejako podozrive pozerala dermatoskopom a doporucila mi 3 vybrat. v najblizsej dobe sa znovu chystam na kontrolu, kedze som po tehu a kojeni. akurat sa tam vtedy straaaaasne dlho cakalo :frowning2:
25. apr 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martimarti tak ja neviem do akej miery si klasicky kozny lekar veri, ze letmym pohladom odhali tie rizikove... u nas na onkologii bola dr. naozaj macherka, dr. Havrankova...zaoberala sa iba nadormi koze a aj tak kazdeho pacienta prezrela dokladne od hlavy po paty lupou...nedovolila si to odbit minutovou prehliadkou...
26. apr 2009 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok