Poraďte náhradu kávy

lllucka123
20. jan 2021

Ahojte chcela by som sa spýtať či nemáte skusenost s nejakou potravinou ktorá obsahuje kofeín ktorú by som mohla piť namiesto obyčajnej kávy. Mám hit a kávu nemôžem ale potrebujem kofeín kvôli tlaku. Pozerala som napr zelenú kávu len neviem či to obsahuje kofeín, macu, matchu,... 🙂

lulu0123
20. jan 2021

A cierny caj sa nemoze?

adula12
20. jan 2021

a mas teda aj odpozorovane, ze kava ti robi problem? lebo pri hit nemozes dalsich 1500 potravin. 🙂 a nie vsetky sposobuju problem. kazdy to ma inak.

jendralka
20. jan 2021

mne tlak dvihne aj bublinova voda, ked je velmi nizky, tak kola.. kavu tiez nepijem

lllucka123
autor
20. jan 2021

@lulu0123 čaj mi nezaberá bohužiaľ

lllucka123
autor
20. jan 2021

@adula12 no myslím si že je to káva. Najprv som pila obyčajnú zrnkovu. Ale mala som hrozne bolesti hlavy asi rok tak som chodila na vyšetrenia aj na alergologiu. Tam mi zistili hit tak som zamenila zrnkovu za nescu a bolesti hlavy ma prešli. Ale stále to nie je ono a začalo sa mi robat akné ktoré som nikdy nemala a vyrážky tak chcem skúsiť tu kávu úplne vyradiť ale bez kofeínu naozaj nevydržím. :/

lllucka123
autor
20. jan 2021

@jendralka mne len káva zaberá na tlak. Cola mi napríklad vôbec nepomáha ale viem že niektorí ľudia si dajú trochu Coly a zaberie

amyweber
20. jan 2021

@lllucka123 Matcha 🙂

lllucka123
autor
20. jan 2021

@amyweber a nahradí v pohode tu kávu? 🙂 Keď si dám namiesto šálky kávy šálku matche? 🙂

amyweber
20. jan 2021

@lllucka123 určite áno dokonca matcha je silnejšia než kava

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amyweber
20. jan 2021

@lllucka123 Matcha Obsahuje kofeín. Z jednej porcie môžete získať až trikrát väčšie množstvo ako z jedného kvalitného espressa. Preto ho radšej nepite aspoň 6 hodín pred spaním. (Píše sa na nete

No a to ešte nehovorím o iných výhodách 🙂

simca06022011
20. jan 2021

Caje kvalitne, sypane, maju dost kofeinu, ci uz matcha ale aj zeleny... ja si ho dam pol litra a nespim do rana bieleho :DD A ak by ti chybala chut kavy.. lebo to bol pri odvykacke moj najvacsi problem-"kapučíno", tak Caro to u mna istilo... neviem ci sa pri hit moze.
A inak ja som mala motanie hlavy, prispata pol dna a tak.. ale zvykla som si, cize to chce asi len cvik a odvyknúť si od kofeinu.

lllucka123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lllucka123
autor
21. jan 2021

Ďakujem vám krásne za rady😊