Poraďte sušičku potravín

erienka
7. mar 2014

Zacala ma bavit priprava suseneho jedla (placky, dezerty). Mohli by ste mi odporucit nejaku cenovo dostupnu susicku potravin, v ktorej sa daju susit placky? Nasla som takuto, ale neviem, ci i placky sa v nej daju: http://www.electroworld.sk/product/do-kuchyne/r...
Dakujem

elienka
7. mar 2014

@erienka ja mám obyč. sušičku a je v návode napísané, ž placky sa dajú aj v tej, treba tam dať papier na pečenie a na to naliať tú kašu. ale ten papier určite nemôže ísť do kraju, aby ten vzduch prúdil cez tie poschodia. Takže myslím (ale neviem určite) že aj v tejto by to išlo

stano4000
8. mar 2014

Pozri sa najmä na veľkosť tých "suflikov" - sít na susenie lebo dnes predávajú take maličké ze v tom nič poriadne nenasusis. Po čase zistíš ze ti treba pridať ďalšie sita tak si zisti či sa dajú dokúpiť aj náhradné a kolko vôbec poschodí sušička utiahne.

erienka
autor
9. mar 2014

@stano4000 Dnes som nasla takuto susicku, len mi pride relativne draha: http://susicky-potravin.heureka.sk/ezidri-fd-50...
Pise sa tam: "Priemer síta je 340 mm, výska susičky s 5 sitami je 260 mm. Maximálný doporučený počet sít je 15 kusov, pričom kapacita jedného sita je 0,4 - 0,5 kg."
Zda sa ti to ok? Resp. pokial to chcem viac menej len na tie placky, nie je to zbytocne drahe? Mozno davam hlupe otazky, ale fakt o susickach nic neviem...
Dakujem

stano4000
9. mar 2014

@erienka ak to chces naozaj iba na placky, tak potom nemusis zhanat nic velke.

ja z mojich skusenosti viem ze ked nalozim nasu hribami alebo jablkami, ktore su nakrajane na odskusane hrubky (optimalne), tak po par kusoch ovocia, hribov, mam plne sita a potom trva velmi dlho kym sa nasusi cela davka (kym vsetko vylozim a nalozim nanovo atd), aj preto sme kupili viacero poschodi navyse a mame aj susicku co ma vacsi priemer (34 cm) a ma aj dostatocny vykon na to aby ususila optimalne na vsetkych poschodiach (700 W), a ma asi 6 stupnov vykonu susenia, cize optimalne dokazem nasusit rozne veci co do nej vlozime.

erienka
autor
10. mar 2014

@stano4000 super, dakujem ti za tip, recenzie ma dobre, kupim tuto 🙂

erienka
autor
10. mar 2014

@stano4000 susicka objednana🙂

tamichloe
20. aug 2015

@erienka aj si ju kupila? si spokojna?

tamichloe
20. aug 2015

@stano4000 stale si spokojny?

erienka
autor
21. aug 2015

@tamichloe kupila a pouzila som ju presne raz:D ale ten jeden raz som bola spokojna🙂

tamichloe
21. aug 2015

@erienka 😀 😀 raz?a co ti nechutí sušené ovocie?

erienka
autor
21. aug 2015

@tamichloe ja som v tom neplanovala susit ovocie, nadchla som sa raw stravou a myslela som si, ze budem pomaly kazdy den susit raw keksiky, no nadsenie mi rychlo preslo ako to uz pri mne byva, navyse nemala som pri malej na to cas. Ale chystam sa s tym teraz v zime opat zacat🙂 Inak je hrozne velka, zabera nam celu jednu policu

tamichloe
21. aug 2015

@erienka to som aj ja taká, že prvé nadšenie rychlo opadne😀, super že sa dajú aj raw kolaciky, pozerala som aj excalibur..., maš nejaky overený recept? Objednavala si hneď aj dve poschodia?

erienka
autor
21. aug 2015

@tamichloe Pozri tuto stranku, su tam dobre recepty. Ja som vtedy robila tie kokosove makronky a lnene bramboraky: http://vitakucharka.blog.cz/rubrika/susene-placky
A mam tam tusim az 3 poschodia. Ako vravim, pouzila som ju len raz, uz si pomaly ani nepamatam, ako vyzera 😎

stano4000
14. nov 2015

@tamichloe ano stale spokojny, pocas sezony susenia jablk, hrusiek, hub ide prakticky 24/7

damoska
10. jún 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ak si kupiš nejaku naozaj kvalitnu tak v nej budeš moct sušit aj hriby 🙂