Posielanie balíkov

16. máj 2022

prosím vás som v tomto úplne neznalá nikdy som nič neposielala :D
-ked posielate nejaké väčšie veci niečo ako kniha alebo väčší balík oblečenia do čoho to balíte?
- ked chcem poslať balík treba už mať vopred niečo vypísané? či to až na pošte?

lamonita
16. máj 2022

Do nejakej krabice..od topánok napr alebo hocicoho. Krehké zabalím do bublinkovej fólie a tak dám do krabice. Vyplním papierom aby to tam nelietalo. Olepim páskou alebo ešte zabalím do papiera. Podľa potreby. Všetko si môžeš vypísať na poste ale v rámci šetrenia času sebe, personálu i ostatným ľuďom si podaci hárok môžeš vypísať aj doma. Pripadne podaj elekronicky

autor
16. máj 2022

@lamonita a ked to dám do krabice od topánok tak tú stačí prelepiť krížom lepiacou páskou? či treba ešte aj papierom obaliť? ....a ten papier na balenie sa dá kúpiť v bežnom papiernictve?

derdia
16. máj 2022

Ahoj porwdim ti posielat cez packetu (zasielkovna)vsetko do 5 kg stoji 2.50 a mas to automaticky poistene... Posta je uz strasne draha.nemusis vypisovat adresu, nachystas len balik a prinesies do zasielkovne.
Este pred tym si stiahnes aplikaciu a tam zadas meno adresata tel cislo a mail a adresu zasielkovne kde si to on vyzdvihne. A hlavne ziadne dorpouceny listok a pisanie adresy👍👍👍

zuzuliennka1
16. máj 2022

staci len tu krabicu poriadne olepit, nech to drzi pokope, a tiez odporucam skor zasielkovnu, nez postu

gertys
16. máj 2022

Staci dat do krabice a prelepit. Odporucam dpd pick up alebo packeta. Posta je ovela drahsia

autor
16. máj 2022

@derdia a na tú krabicu napíšem len meno toho komu to posielam? či na krabicu nepíšem vôbec nič?

kikushaa
16. máj 2022

Veci nad 500g sa viac uz oplatia cez packetu 👍

derdia
16. máj 2022

Nie nic len to zabalis je to naaajlepsi sposob. A mas to poistene ze si do posielala, ze to prevzali, a vsetko mas v tej aplikacii. Nikde necakas len tak budchnes na pobocku zasielkovne a oni t ok vytlacia adresny stitok, ty im tam po zaplateni kartou v tej aplikacii ddas kod ktory ti prisiel...

autor
16. máj 2022

@derdia ok dakujem ...snád to zvládnem a nebudem tam moc trapošiť :D

lamonita
16. máj 2022

No skus prelepit tak aby ti odtiaľ nič nevypadlo👍 a áno papier v bežnom papiernictve.

derdia
16. máj 2022

Najskor si stiahni Packeta aplikaciu. A neboj to ti uz pojde. Budes postupovat podla pokynov. Napr ides posielaj Evke Strucikovej tak das evka strucikova, 0900000000,estrucik@azet.sk a este zadas ze kde do ktorej zasielkovne to ona chce poslat to ti musi ona povedat. NaprNitra N centro, sportisimmo. A zadas tam svoju kartu, platnosti karty a ten kodik zo zadu karty stihane ti to 2.50 z uctu a zanesies hocikde do hocijakej zasielkovne ktoru mas najblizie len zabalenu krabicu. Ostatme vybavia oni.

autor
16. máj 2022

@derdia dakujem veľmi pekne 🙂

autor
16. máj 2022

@derdia a ešte mi napadlo ak takto posielam niekomu niečo čo predávam na bazari tak dá sa cez packetu to dať na dobierku? alebo si musím pýtať zaplatenie vopred? a ak sa dá na dobierku tak vlastne to čo kupujúci zaplatí pri prevzatí následne mne príde od packety na účet?

derdia
17. máj 2022

Cez packetu asi len zaplatene posielas. Musis si vypytat vopred. Ale ja na dobierku neposielam. Jedine ak miposlu za postovne vopred. Pretoze dobierkou sa ti predrazuje cela posta... Naprobycajne doporucenr by zaplatilzakaznik 3 eura ale doporucene z dobierkou 4.50 takze to sa neoplati velmi. A packeta neviem ci tu sluzbu ma asi nie. Ide to lenpri platbe vopred.

zlomika
17. máj 2022

@derdia presne tak uplne suhlasim, ja uz na vsetko v podstate sa snazim vyuzivat packetu. Je to pohodlne, vsetko si nachystam cez apku a je

autor
17. máj 2022

@derdia
@zlomika dakujem ešte raz 🙂

derdia
17. máj 2022

@zlomika presne aj ja. Posta su zdieraci...led si prstavim ake napchate auto ide s tymy zasielkami a stale im je malo pytat... A hlavne ta packeta tusim ruic aj za dorucenie ze ked by sa to stratilo daju ti 50 eur... Na poste musis poistovat aj to si aj zaplatit lebo ked naor doporuceny list sa strati a je neopisteny tak mas smolu... Mala som tu skusensot.

autor
17. máj 2022

a neviete kde sa dajú kúpiť také tie obálky velké čo majú vnútri bublinkovú fóliu? zistila som totiž že krabice čo mám doma sú malé :D tak že by som to do takej obálky dala :D

pinaofina
17. máj 2022

Da sa cez Packetu aj na dobierku, stoji to o euro viac 🙂 (3,5€)