Posielanie na dobierku - postup

anka1709
9. máj 2022

Ahojte, nechcem vyzerať ako tupá, ale fakt to neviem 😂
Chcela by som po synčekovi popredavat nejaké vecičky a neviem ako sa posiela na dobierku, aký je postup, viete mi to niekto napísať ?😁

danielahamar
9. máj 2022

Pravidlo je, neposielať na dobierku😉 , vopred na účet peniaze a až potom poslať.

elzus
9. máj 2022

@anka1709 vypíše sa podaci lístok. Prvá je tvoja adresa a potom adresa kam sa posiela dole je či poslať na účet peniaze, ktorý sa tam vypíše alebo na adresu šekom. A napíše sa suma aj s poštovným. Na obálku napíšeš dobierka na účet napr alebo na adresu a sumu.

anka1709
autor
9. máj 2022

@danielahamar a pri tom je aký postup? 🙂

scacchi
9. máj 2022

@anka1709 odporucam posielat cez packetu , aplikacia jednoducha a nemusis nic vypisovat

danielahamar
9. máj 2022

@anka1709 sú dve možnosti, cez poštu, alebo packetu.
pri pošte - ja mám zriadené cez net konto /na pošte/, takže žiadne papiere vypisovať nemusím, akurát doma musím vypísať cez net a vytlačiť to treba
No, ak teda cez účet - samozrejme treba si odvážiť vec, kt. sa bude posielať , potom pozrieť cenník pošty /lebo je rozdiel obyčajný list, doporučený, balík na poštu a balík na adresu/ . Dotyčnej sa posiela suma cena za tovar + pošta a samozrejme číslo účtu. Po pripísaní na účet sa posiela tovar.
Alebo tú Packetu, tam je dobré mať aplikáciu v mobile, suma za prepravu je 2,50€ /samozrejme nemôže presiahnuť určitý rozmer/, napíše sa tam meno dotyčnej a adresa, kde chce balík vyzdvihnúť, tebe to vygeneruje kod a s tým kodom ideš ty do nabližsej zásielkovne.

kikushaa
9. máj 2022

Z vlastnej skusenosti neposielam na dobierku. Z 5 dobierok ju vyzdvihla az jedna pani, a teda tej som to poslala kvoli tomu ze mala hodnotenia ze dobierky prebera 😁🤦‍♀️

anka1709
autor
9. máj 2022

@danielahamar a aký je postup keď chcem peniaze na účet ?
Pri tej packete myslím

danielahamar
9. máj 2022

@anka1709 tak isto najprv suma tovaru plus 2.50€ je packeta a číslo účtu, po pripísaní už len posielate