Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pošta na dobierku, treba udať telefónne číslo?

tulipan400
6. máj 2019

Na dobierku,ked posielam balicek,treba napisat telef.cislo? A podaci list treba vypisat? Dakujem

snehulienka639
6. máj 2019

@tulipan400 vypisete podaci listok, telefonne cislo sa pise toho prijemcu, jemu pride smska, ze je balik na poste, ale aj tak pride aj zlty listok, tel c sa pise iba na ten podaci listok na balik nie.

monulienka242
6. máj 2019

@tulipan400 Ak je to posielané ako balík s dobierkou treba uviesť aj telefónne číslo, píše sa na podací lístok a podľa mojich skúseností aj na balík / k adrese príjemcu/. Na toto číslo potom príde oznámenie príjemcovi, že zásielku už má na pošte, neviem či ešte osobitne poštárka dáva až žltý lístok ... mne sa zdá, že už nie.

lubik87
6. máj 2019

@snehulienka639
@monulienka242 keď pošlú oznámenie na mobil či email tak už iné nedajú teda ten žltý lístok takže na to pozor

fridi96
6. máj 2019

Telefóne číslo neni povinný údaj len pri službe balík na postu lebo vtedy príjemca dostane SMS o uložení zásielky alebo keď sa posiela kuriérom aby vedel zavolať.

ciarraa
6. máj 2019

@tulipan400 tel. cislo nie je povinny udaj, email tiez nie pise sa na podaci listok v tom pripade pride smska alebo mail, ale nie zkty listok do schranky za mna lepsie, ale nepisala by som to na balik, je to sukromna vec a takto si to moze ktokolvek pozriet na podacom nie lebo to len zada do systemu a vsetko ide automatom uz dalej a pdoaci listok ti vrati a ano treba ho vypisat.

drakvak
6. máj 2019

Pri dobierke telefónne číslo netreba, len ak posielate balík na poštu, teda väčšinou ak máte vec zaplatenú vopred a je to niečo ťažšie a objemnejšie a teda sa neoplatí posielať to ako list... tento typ balíka pošta nedoručuje domov tak ako balík na adresu či doporučený/obyčajný list do schránky, na základe sms z pošty si ho adresát vyzdvihuje na pobočke pošty, preto je aj cenovo výhodnejší

11mirka22
6. máj 2019

@drakvak toto z akého zdroja máte tieto informácie? Poplietli ste jablká s hruskami a ešte pletiete aj autorku otázky....

oli18
6. máj 2019

Divím sa takým babám, ktoré namiesto toho, aby zabalili zásielku a išli s ňou na poštu, kde sa všetko dozvedia, tu zadávajú tému. Ak už nie sú schopné si to samé naštudovať na stránke pošty. Neschopnosť, či pohodlnosť?

drakvak
6. máj 2019

@11mirka22 Nech sa páči, rada si to nechám vysvetliť odborníčkou 😉 Vy ste ako autorke poradili? Nevidím žiadnu informáciu od Vás okrem podrypovania 😊

veronikaszabova
6. máj 2019

@drakvak pri baliku na postu moze byt aj dobierka a cislo musi byt uvedene

drakvak
6. máj 2019

@veronikaszabova Áno, môže, ale bežne pri dobierke telefón povinný nie je, ak ide o doporučený list. A dobierka musí byť vždy s podacím lístkom. To sa pýtala autorka...

11mirka22
6. máj 2019

@drakvak neporadila som, lebo v komentároch vyššie jej bolo všetko zodpovedané. Mimochodom pracujem 20 rokov na pošte a aj tak nemám potrebu zapájať sa zbytočne do diskusie, kde bola otázka autorky už dávno zodpovedana. Pýtala sa, či má pri posielani zásielky na dobierku vypísať podaci lístok a či je potrebné uvádzať telefónne číslo. Litanie čo ste napísala vy nemá ani hlavu ani pätu, pravdivé informácie posplietane s bludmi. Tak toto jej isto pomohlo... A súhlasím s názorom, že najpresnejšie informácie jej povedia priamo na pošte, pretože my tu naozaj nemôžme tušiť čo pani ide posielať a aký spôsob doručenia si bude priať.... Asi toľko k tomu.

veronikaszabova
6. máj 2019

@11mirka22 palec hore

kliatana
7. máj 2019

zatial som este pri dobierke telefonne cislo neudavala a vsetko fungovalo tak ako ma