Postupy a nápady na handmade vianočné ozdoby

meg_junova
5. nov 2012

Tento rok bude u nás trošku skromnejší a tak budeme robiť ručne vyrobené vianočné ozdoby. Ktokoľvek pridá svoje skúsenosti a postupy, nápady a fotky z vlastnoručne vyrobených ozdôb, je tu vítaný 🙂 🙂 🙂

katkaseiner
5. nov 2012

Ahoj, ja som volila tento sposob vlani, upiekla som kopec medovnikov, ale takych, aby sa cez ne dala previazat stuzka. 2 kusky som vzdy zviazala cervenou stuzkou. Prevonaju cely byt, su krasne a napadite. Nedekorovala som ich vobec. Tento rok som si ich skontrolovala a nic im nie je. Mozno uz natolko nevonaju, ale v kazdom pripade ich znova pouzijem. Zial fotku pridat neviem, ale je to fakt len na tebe. Pokial by si rada dobry recept na medovniky, rada poskytnem

zigzag
5. nov 2012

ja uz susim nakrajane citrusy na koliska,po korkou prevleciem ihlou zlatu nitku, a necham uschnut este ptrebujem neake sisiky nazbierat, a uz len stutky a sverielka v dreve vyrezavane takze ked mi maly stiahne stromcek nic nerozbije 😀

zigzag
5. nov 2012

@katkaseiner ahoj poslal by si aj mne, k mojemu susenemu by sa medovnicky hodili :! 😉

zuzana76
5. nov 2012

- obycajna stuha, postrihat na viac casti a na vetvicky uviazat maslicky
- falosne patchworkove gule - postup urcite najdes na nete, staci latka, spendliky, stuha, a polystyrenove gule
- alebo skrupinky z orechov - 2 neporusene vyluskane polovicky, mozes zafarbit na zlato, ale nemusis, dovnutra vlozis satenovu stuzku asi 6 mm, 2 polovice prilepis k sebe tavnou pistolou
- medovniky sme mali aj my minuly rok
- ak si zrucna na sitie,tak si mozes aj usit latkove ozdoby, ak mas zvysne latky doma, napr rybicky, domcek, stromcek atd...vystrihnes si 2 rovnake casti, zosijes a vyplnis dutym vlaknom, nasijes snurku a hotovo

katkaseiner
5. nov 2012

recept na medovnicky:
1kg hladkej muky, 380g medu, 300g praskoveho cukru, 120 g masla (kludne aj Hera), 4 vajcia, asi 2 male lyzicky korenia na pernik. Cesto si treba pripravit den vopred, nechat v chladnicke a az na dalsi den vykrajovat a piect. Peciem ich na asi 180 stupnov a hned po peceni potriet studenou vodou... od nej ostanu pekne leskle.

Ja mam stale 2 rovnake medovniky nedekorovane zviazane cervenou stuzkou, ale to je uz na fantazii a farbe do ktorej ladis stromcek. Medovnicky ktore neidu na stromcek namocim este v cokolade a dekorujem.

meg_junova
autor
5. nov 2012

Dakujem baby, medovnicky chystam, ale skor som cakala nejake navody na snehove vlocky a korcule a sobikov :D :D :D

zuzana76
5. nov 2012

@meg_junova vlocky si mozes urobit,ze vystrihnes z tvrdeho papiera, alebo kartonu hviezdu a obmotas zlatou, alebo striebornou nitou natenko a nahusto

meg_junova
autor
5. nov 2012

@alenka600 DIKI 🙂)

meg_junova
autor
5. nov 2012

A vie niekto, ako na sobikov?? Strasne sa mi lubi vintage styl stromcekov a ozdob, nema niekto niekde skryte navody?

romana8510
21. nov 2012

Ahoj, v práci sme tento rok prepadli handmade vyrobe vianocnych ozdob, posielam par tipov na lacne a krasne ozdoby:
- vianocne batozky - latka (akakolvek) nastrihana na pasiky cca 10 cm siroke, zosijes na bokoch, naplnis vatou,alebo papierom (novinovy je super), zviazes stuzkou a mas hotovy batoztek. Ja som si spravila aj čižmy, vystrihla som ich z latky, zosila, a na ozdobu som pouzila len vatu.
- cestovinove figurky - potrebujes rovne penne, muslicky, kolienka a tarhonu. 2 muslicky zlepis ako hlavicku, nalepis na penne (to bude telo), na hlavku nalepis tarhonu (vlasy) a rucicky vyrobis z kolienok (musia byt male a rovne zakoncene). Ak chces anjielov na chrbatik nalepis cestovinove maslicky (myslim farfale), ak chces certa na hlavku nalepis este dve kolienka ako rohy a z nejakej snurky spravis chvost 🙂 Staci uz len nafarbit (lakom) ci uz nebielo,alebo na cierno
- vianocne gule - na inetrnete kupis polystyrenove gule (cca. 0,20€ za ks) a oblepis lepom, zo servitky stiahnes navrchnejsiu vrstvu a oblepis gulu, opat natries lepom a nechas uschut. (Daju sa kupit aj zvonceky a podobne)

sashe_sk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz