Potrebujem pomoc s výberom varnej dosky.

okydana
15. sep 2019

Ahojte, potrebovala by som vaše skúsenosti z kuchyne 🙂 Ideme prerabat a neviem sa rozhodnúť. Varna doska bude plynová len neviem či vybrať nerez alebo sklokeramiku. Je pravda že čierna sa mi páči... ale ženy čo ju máte, ako sa čistí? Nedoskriabe sa hneď? A hlavne ked niečo vykypi nerozleje sa to po celej kuchynskej linke? Rodičia majú nerez, doskriabal sa ( preto ma odradza), ale zasa je tvarovany a ked nieco vytecie, ostava to iba na sporaku
..za každú radu budem vďačná🙂 prikladam ilustračne foto 🙂

masenkamedvedova
15. sep 2019

My máme akurát tu prvú presne beko to isté. Mam ju ešte zabalenú. Rozmýšľala som aj nad touto spodnou ale do novej kuchyne mi prišla ako baňa na oku. Zatiaľ neviem aká bude ale keramika sa poškodí pri horšom zaobchádzaní. Napr mama ju má poškodenú lebo jej spadol na ňu nôž. A odstepilo sa kúsok z toho 😧 a ta nerezová je škaredá. Neviem

missdiva
15. sep 2019

@okydana nevybrala by som plyn ale indukciu.

okydana
autor
15. sep 2019

@missdiva ďakujem za radu, ale o plyne je rozhodnuté🙂 už len dosku vyberáme 🙂

lenicka298
15. sep 2019

Ahoj, ja mám sklokeramiku už druhý rok a som spokojná ☺ pred tym som mala nerez ... Ešte sa mi nestalo aby mi niečo tak vykypeko aby sa to rozlialo na linku. A čo sa týka čistenia, snažím sa čistiť hneď po vychladnuti, ale je pravda, že občas ostávajú čmuhy 🙄 a kedže ja som pedant vždy to vyleštim lebo mi to nedá 😀 ale nemám žiadne škrabance....

missdiva
15. sep 2019

@okydana tak keby som sla do plynovej varnej dosky:
isla by som bud do nejakeho setu aj s rurou s vintage lookom napr.: https://www.andreashop-sala.sk/amica-ebr-7331-a...
alebo by som zvazovala drahy variant (samostatny velky sporak): http://www.kuchyne-interiery.eu/Data/1369/UserF...
A farbu by som vybrala urcite ciernu.

kilauea
15. sep 2019

Ja mám indukčnú a už by som sa k plynovej nikdy nevratila 🙂 udržiava sa výborne
Ale z týchto čo tu máš tak ta prvá ta čierna sa mi páči viac 🙂

okydana
autor
15. sep 2019

@lenicka298 A čím ju prosím čistis? Niecim špeciálnym?

i_v_a_n_a
15. sep 2019

@okydana za mňa jednoznačne sklokeramická. Mám ju už druhý rok a v porovnaní s nerezovou sa mi čistí ľahšie. Keď niečo vykypí, mám na ňu len takú špeci škrabku XAVAX a čistič kupujem v Lidli v "upratovacom týždni" - je na spôsob tekutého prášku a za pár minút je vyleštená ako nová

soninka9
15. sep 2019

Aj my máme tiež tu prvú Beko a super je 😉

fepe5
15. sep 2019

Ja mam tak isto sklokeramicku ciernu dosku,ale este nikdy sa mi nepdarilo vycistit ju aby bola ako nova a to mam tiez ten specialny pripravok

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenicka298
15. sep 2019

@okydana používam prípravok na sklokeramicke dosky. Je to ako tekutý prášok, ale aj klasické prostriedky na odmastnovanie ... Prípadne doleštím čističom na okna a zrkadla 🙂 ale čisti sa mi lepšie ako nerez 😉

okydana
autor
16. sep 2019

@kuravesele ďakujem za tip, ešte si spravím teda poriadny prieskum ake existuju 🙂

okydana
autor
16. sep 2019

@lenicka298 A prezradis aj názov toho prostriedku? 🙂 nech potom kupujem na istotu niečo ucinne :D

lenicka298
16. sep 2019

@okydana momentálne mám z Lidla W5 na sklokeramicke dosky...a čistiace používam klasiku (savo na odmastnovanie alebo cif a podobne....) vždy to nechám chvíľu pôsobiť a potom vyčistim..

baskarepkova
16. sep 2019

my mame bielu MORU, sklenenu a je super aj na udrzbu aj esteticky 🙂