Poznáte nejaký dizajnérsky program?

modrykoniicek
20. okt 2019

Ahojte 🙂 chcem sa opýtať, že či náhodou nejaka z vás nepoznáte nejaký dobrý free program na dizajn interiéru a exteriéru na mobil alebo Pc.

ja197
20. okt 2019

Skús sketchup, nie sú to realistické vizualizácie ako majú bytoví dizajnéri, ale na predstavu je to fajn 😊

bossik
21. okt 2019

@ja197 @modrykoniicek Sketchup je jeden z mála programov, v ktorom sa dá spraviť prakticky čokoľvek. A čo sa týka vizualizácie, dokáže rovnako hocičo, všetko závisí na šikovnosti toho kto s tým programom pracuje. Prikladám nie moje ale na rýchlo nájdené obrázky z internetu, vymodelované v programe sketchup. 🙂

modrykoniicek
autor
21. okt 2019

Paráda 🙂 ďakujem veľmi pekne.

ja197
21. okt 2019

@bossik áno, ja s ním robím, takže viem čo sa tam dá všetko urobiť 😊 tieto obrázky sú prehodené zo sketchup-u ale sú zrendrované, čo je pre laika dosť zložitý proces 😊 preto píšem že sú to skôr rozprávkové vizualizácie, kým nie sú zrendrované 😊 (viď príklad nejakých mojich len rozrobených prác, takto to vyzerá čisto v sketchupe) 😊

modrykoniicek
autor
21. okt 2019

@ja197 A nevieš prosím ťa kde sa to dá dať potom do renderu? Lebo ja som robila len v Autodesku ale to je fest zložitý program... a bola som rada keď sa mi podarila vytvoriť lavička 😂.Na škole nás učili bludy a nie to čo mali... a autodesk bez správneho nastavenia ani nejde.

ja197
21. okt 2019

@modrykoniicek musíš si stiahnuť nejaký doplnok ku sketchupu, ktorý ti po inštalácii pridá možnosti rendrovania aj priamo v sketchupe...ja to mám stiahnuté, ale popravde som z toho rendrovania značne mimo zatiaľ, keďže som samouk, tak na všetko prichádzam postupne 😊 ale skús kuknúť na FB stránku Sketchup Tutorials , tam majú skvelé videá o práci s programom a bolo tam niekde video aj priamo na to rendrovanie 😊

bossik
21. okt 2019

@ja197 podobne aj ja s ním robím, ale taktiež nie na profesionálnej úrovni. No preto som aj písal, že je s ním možné čokoľvek ale všetko záleží na šikovnosti používateľa ;)

@modrykoniicek na render sa využívajú rôzne rozšírenia, ako Lumion, VRAY for sketchup. Ide len o to venovať tomu viac času a pohrať sa s tým.