Poznáte túto influencerku?

20. apr 2023

Pekný deň vám prajem žienky, mám na vás takú otázku a popripade by som chcela vedieť aj vás názor popripade či poznáte tuto influencerku alebo skôr “liečiteľku” ako sa ona sama nazýva a či myslite že hovorí pravdu, že sa dá vyliečiť pomocou nejakej knihy ktorú stále spomína. Myslím Tinku Malinovu. Už som o nej počula dávnejšie, skrz moju známu ktorá mala zdravotne problémy a vraj táto liečiteľka si sama prešla nejakými autoimunitnymi ochoreniami, vyliečila sa vraj iba vďaka nejakej knihe, prišlo mi to ako nezmysel, že bez liekov a bez lekárskeho dohľadu sa vylieči z takých vážnych diagnóz. Viem že mala aj nejakú kauzu kde ľuďom tvrdila že vylieči aj typ cukrovky z ktorej sa neda vyliečiť, ale nejak som si o tom viac nezistovala. Teraz mi začala vyskakovať na instagrame stále, všade omiela len tu knihu. Pozrela som si pár príspevkov a naozaj mi to príde ako že hovorí pravdu, ale príde mi to zároveň aj ako úplný blud. Mala tam aj nejaké recenzie, že vyliečila nejakú babu čo bola na vozíku. Myslite si že len dobrý marketing a je to celé nahrané alebo máte niektorá aj nejakú skúsenosť, alebo ju niektorá poznáte a čo prezentuje je naozaj pravda? Ťažko tomu veriť.

deti95060810
20. apr 2023

bola by som obozretná...
na mk bola jedna maminka ktorá vážnu diagn. liečila najskôr s liečiteľmi a ....potom už sa nič nedalo robiť...

krisbar
20. apr 2023

uz ju riesi policia za tie vyhlasenia.

autor
20. apr 2023

@deti95060810 Ako ja cez ňu nejdem nič riešiť, našťastie nemám ja osobne nejaké vážne zdravotne problémy. Len v rodine aktuálne riesime jedno ochorenie a začína sa zhoršovať a pribudli k tomu ďalšie ochorenia. Ale to už dlhšie. Táto baba mi začala vyskakovať nedávno na instagrame a stále nejaký príspevok sa mi od nej zobrazoval na ploche tak som pozrela profil a nedalo mi sa tu neopýtať či je to reálne alebo len robí marketing na knihu a je za to zaplatená.

autor
20. apr 2023

@krisbar Áno to som zahliadla asi kvôli tej cukrovke

kacernakokse
20. apr 2023

Tuším, že to je ta čo chcela liečiť cukrovku prvého typu a radila ľuďom postupne vysádzať inzulín. Myslím, že sa to už aj medializovanom a nejak sa to rieši.jej by som sa vyhla oblukom

mircalla
20. apr 2023

Ja nepoznam ziadnu influencerku. Influenceri su pre mna banda lenivcov, ktorym sa nechce pracovat. Pridana hodnota nula. A teda nechapem ludi, co ich sleduju. Uz len pri slove "influencer" sa mi zdvihne tlak.

autor
20. apr 2023

@kacernakokse Normálne funguje stále na instagrame a ide si ďalej. Tak neviem či to polícia vôbec rieši, stále pridáva nové a omiela do okola to iste.🤔

alissa1222
20. apr 2023

Ako pardón ale že vôbec niekto môže uvažovať nad tým, že nejaká zelenina a ovocie vyliečia rakovinu,diabetes, tak je to fakt choré

domi995
20. apr 2023

Nedávno som o tom čítala..kniha je od Medical Medium, je to chlap ktorý komunikuje s nejakým duchom a na základe toho lieči. Je to čistý okultizmus, samozrejme že sú výsledky "uzdravených" ale pokiaľ ide o okultizmus, nikdy nebudú úplne uzdravení... buď sa tá choroba presunie do inej časti tela alebo začne byť choré niečo iné, alebo to veľmi ovplyvní mentálne zdravie (z ničoho nič úzkosti, depresie atď aj keď človeku zdanlivo nič nechýba) .. rovnaký okultizmus ako cez liečiteľky (tzv. Biela mágia) ..naozaj pozor na to, urobí to človeku v živote veľa škody

ema22270
20. apr 2023

Neviem kto to je, ale je to hazard so zdravim verit niecomu takemu. Urcite to je klamstvo a netreba naletiet.

autor
20. apr 2023

@domi995 Čiže takto to je. Ja som to takto do hĺbky neštudovala, viem o nejakej knihe čo tam stále propaguje ale viac som nezisťovala iba som pozrela ten profil a mám dosť. Ale prezentovať to vie dobre, to sa jej musí nehať. Mňa by zaujimalo koľko jej za to platia a že či sa jej to oplatí keď vie že bude mat problém s políciou.

autor
20. apr 2023

@alissa1222 Mne je veľmi ľúto tých ľudí čo sú takto chorí a chytajú sa na všetko čo sa prezentuje že im môže pomôcť, topiaci sa aj slamky chytá ako sa hovorí a je to pravda bohužiaľ.

akbara77
20. apr 2023

Najlepšie sa zaraba na ľudskej blbosti.

diewcatqoo
20. apr 2023

Ja som kdesi citala, ze o par rokov zanikne cele zdravotnictvo a ludi budu liecit len influenceri 🤔

autor
20. apr 2023

@diewcatqoo 😀😀🙊🙈 to má pobavilo

krisbar
20. apr 2023

@diewcatqoo uz nech je to tu! Tolko usetrenych penazi zo statnej kasy ! (Ironia).

kacernakokse
20. apr 2023

Bude to robiť až kým niekomu neublíži... Už len z princípu by som nekúpila od nej nič

alandra
20. apr 2023

Kdesi som zachytila že za tie jej vyrobky čo propaguje atd tak okolo 900€ možno menej neviem presne ,len to bolo faakt moc.

autor
20. apr 2023

@alandra No zahliadla som že rozprávala o nejakých jej ročných liečebných programoch, ale že 900€ tak to je masaker

kik2022
20. apr 2023

@domi995 Presne tak, je to okultizmus. Čítala som tú knihu a popisoval tam, ako videl ducha, ktorý mu poradil ako vyliečiť babku či niekoho z rodiny. Je neskutočné koľko si on za to berie peňazí. A takisto ona, keď len rozpráva informácie z jeho knihy.

bets
20. apr 2023

Tu je o nej dlhší clanok:

https://dennikn.sk/3251994/vyliecim-vam-cukrovk...

Pred nejakým časom sa dosť v denníku N venovali týmto koučom, sú to novodobí šmejdi, len prestali robiť predvádzacie akcie a vrhli sa predaj pochybných produktov, koučing a pod. v online priestore. Používajú rovnaké manipulativne taktiky.

elmivelmi
20. apr 2023

a o akej knihe pise?Ja zasa som v skupine kde sa lieci jedlom,teda jeho obmedzovanim,neslubuju zasa vyzdravenie ale zlepsenie priznakov,teda zmiernenie ale o remisiu,a romu zasa verim,ze autoimunit ocborenia sa daju jedlom podchytit.

elmivelmi
20. apr 2023

pozrela som si ju a podla mna nikdy chora nebola,robi len reklamu,a ani sa nevyzna v ty h dietach poroadne co radi.

autor
20. apr 2023

@kik2022 Tak toto mi príde už skôr ako blúznenie, ale môj subjektívny názor. Čistá sekta

autor
20. apr 2023

@elmivelmi Aj mne tak príde veru.🫢 ja som videla u nej na profile aj nejaké fotky alebo videá ako bola v nemocnici kde sa údajne liečila na tie choroby ktoré údajne mala. Ale to mohla ležať s hocičím a odfotiť sa. No biznis to musí byť teda dobrý.

veronikahuli
20. apr 2023

Baby, ta baba na voziku je moja spolužiačka zo strednej, nikdy v živote jej nic nebolo, a skončila so sklerozou multiplex, prestala chodiť rozprávať atd.... A naozaj sa vďaka tomu vyliečila, ale chce to naozaj mega vytrvalosť a pokračovať aj ked sa vam to vsetko vracia, horuckujete, prestanete vidiet, chodiť... Ale naozaj ta baba na vozíku je pravdivá ☝️

autor
20. apr 2023

@veronikahuli A viete na 100% že sa vyliečila IBA vďaka tomu? Neliečila sa aj u lekárov? 🤔🤔

veronikahuli
20. apr 2023

Neliečila, lebo ona zije v amerike a lieky by ju vysli majland.... Mali aj live video kde rozprávala komplet svoj príbeh, od začiatku, mozno ho niekde nájdete...

autor
20. apr 2023

@veronikahuli Zaujímavé 🤔

mtjanka
20. apr 2023

Ak to veľmi chceš skúsiť a nevyhodit 100ky € do vzduchu, ta kniha je aj na ulozto. Osobne si myslím že áno na niečo to môže pomôcť - napríklad cukrovka 2.typu ktorá je z veľkej časti spôsobená nesprávnou životosprávou, ale 1.typ tým určite neporieši keďže ti ľudia netvoria inzulin, takou diétou ich skôr veľmi rýchlo dostane “na druhu stranu”. Ale to ona netuší pretože nemá sajnu ako dane ochorenia vznikajú