Pozor na nebezpečné výrobky

ramzesa
20. aug 2007

Su tu viacere diskusie na tuto temu, ale narychlo som nic nenasla...
http://www.sme.sk/c/3447398/Na-trhu-su-nebezpec...
Skoro mi oci vypadli. 😕 My nastastie neoverene znacky nekupujeme... je mi luto tych, co su na take nieco odkazani...

mirka414
20. aug 2007

a co tie hracky od fischer price to je znacka a tiez skodia... 😠

lenka78
20. aug 2007

Inac svagrina z Nemecka mi vravela,ze to zelene auto,vojenske z rozpravky The Cars tiez skodi pri vkladani do ust.A ja som si myslela,ze drahe znacky su istota.A este teraz pri kupe zistovat,ci je to ok.
Kamaratke sa velakrat stalo,ze po case zistila,ze dany druh hraciek jednoducho stiahli z predajne pre skodlivost,no verejnost nevie,ze su skodlive.Ticho stiahnu a nikto nic nepovie.A raz za cas daju do telky par kuskov,tak su ludia spokojni s informovanostou.Aj cumliky tak ticho stiahli,tie obycajne,no ved to deti maju vkuse v puse,ved je to pre deti!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ramzesa
autor
21. aug 2007

lenka o tych autickach som niekde citala, myslim ze na stranke mama a ja bol o tom clanok. Je to proste sila, aj s tymi flastickami Avent, esteze som ju nekupovala, len som ju mala pribalenu v Klinik Boxe, ale ajtak. Mala z nej pila 😒 . A doma este susim smradlave penove puzzle, co neviem, co s nim. Strasne smrdi, kycham z neho a to ho maly daval kedysi do pusy, pokial som nepovedala dost. bojim sa ho hodit aj do bedne ze bednari ho daju svojim detom. Poradte co s nim 😕 , mam sa na to vykaslat a hodit ho tam? 😕

newyorkgirl
21. aug 2007

babule je to tak veru aj Fisher Price sa robi v Cine a bohvie ake chemie na to pouzivaju.. dnes je toho strasne vela nebezpecneho aj hracky do bazena, aj cumliky, no super ☹

leva
21. aug 2007

Baby,tie nafukovacky do bazena ked som videla skoro ma natiahlo,bola medzi nimi aj presne taka ista aku uz mam doma 5 rokov, uz pri malej som to koleso pre dieta a matku pouzivala,no dosli az teraz na to 😒 normalne ma to zarazilo,no hned sa obhajili,vraj to nie je udane za hracku ale za sportovu potrebu,hlupaci nevedia ze deti davaju vsetko do pusy,hlavne ze vsade na nafukovackach obrazok dietata,je to na hlavu vsetko,ale bohuzial je vela takeho o com este ani nevieme.A tak tiez tie zubne pasty veru,no bola medzi nimi aj detska a vieme ze vetcina deti to hlta,no poviem vam ze co je vela to je moc 😠

ramzesa
autor
21. aug 2007

leva ake nafukovacky? o tom som necitala, toto leto som detom kupila maly bazenik a nafukovacie lopty a formicky s vedierkom... co im uz mam dof.asa kupovat??? 😕 😕 😕 Asi im budeme struzlikat hracky z dreva a plavat budu asi na drevenej lodke alebo polystyrene 😅

leva
21. aug 2007

No veru mas pravdu ramzesa,vtedy by to bolo najistejsie,nedavno to davali v spravach o nafukovackach,no ale vraj sportova potreba a pre koho nafukovaci bazen,pre dospeleho?co sa tam budem je s manzelom clapkat,ved su smiesny,vyhovaraju sa ked im hori pod zadkom.

bzuco
21. aug 2007

leva, mňa by zaujímali tie zubné pasty 😲
kde si to vyčítala, informácie?

kamajka
21. aug 2007

juuuj, chcela bys om reagovať na to že Fisher Price vyrábajú v číne....
no ono je to tak, ale to nie číňania majú z toho zisk, to len číňania tam robia, Fisher Price tam má výrobňu preto, lebo je tam lacná pracovná sila, takže číňania z toho nemajú zisk ako pri čínských handrách, to je niečo úplne iné...
Veď aj Nike, Adidas, Kenvelo atď sa vyrába v Číne a v Bangladéši atď..ale to hneď neznamená že sú to podradné výrobky, keď sú vyrobené v Číne...
Ja som aj rada že sa takýmito vecami nemusím zaoberať a rozčulovať sa nad tým, bo my značkové hračky nekupujeme, kočíky máme z Demy a z bambina a jediné čo mám akože také drahšie je pohárik od CanpolBabies 🙂 🙂 🙂

leva
21. aug 2007

Bzuco,vcera ci predvcerom v spravach,len neviem ci na jojke ci na markize,pozeravam oboje tak neviem.Boli to niake 4 druhy dr.cool.

ramzesa
autor
21. aug 2007

bzuco ja som v prvom prispevku dala adresu na zubne pasty,ale to nejake cinske ci ake 😒
my kupujeme Signal,Colgate.Parexil,Odol,...a maly bud Odol alebo Vademecum,ale tiez sme mali uz aj Colgate.
Nestretli ste sa niekde aj s tymi pastami?

bzuco
21. aug 2007

ramzesa, dík
tie som našťastie u nás ani nevidela

leva
21. aug 2007

No tak ich je az 8 dokonca,bzuco,pouzivate dost zname znacky,vlastne najznamejsie,malo by to bit ok,mi pouzivame tiez signal,colgate,najcastejsie elmex. 😉

leva
21. aug 2007

Pardon,adresovane ramzesa. 😀

nadhera
1. sep 2007

ramzesa, co bolo s flastickami avent. chystam sa malemu kupit a tu citam, ze nieco nie je v poriadku. o ostatnych veciach som pocula, dokonca kamajka aj jeden typ kociara z demy bol zakazany na predaj.

maca793
1. sep 2007

ahojte ja som deťom kúpila zubnú pastu českej výroby a keď som ju otvorila, tak sa mi nezdala jej farba. bola strašne bledá a smrdela po lepidle. hneď som ju vyhodila. značku som si nezapamätala, ale tú pastu používame často. od tej doby radšej kupujem drahšie pasty v DM.

jaduska
21. jún 2008

tak máme na trhu ďalšie nebezpečné výrobky, ktoré sa nás týkajú - vysoké detské stoličky:

http://www.soi.sk/index.php?table=2

sirinka
21. jún 2008

baby, myslim, ze nema vyznam sa rozculovat, ze nieco sa vyraba v cine...vsetko sa tam predsa vyraba, s tym sa musime zmierit, ja sa snazim hladat slovenske, alebo nemecke vyrobky, ale bohuzial ani to nie je vzdy zaruka kvality.

janickabez
21. jún 2008

tak i já přidám jeden český odkaz na stránky ministerstva zdravotnictví, kde se lze kouknout na nebezpečné výrobky, nejen pro děti

http://www.mzcr.cz/Categories/119-nebezpecne-vy...

zuz11
3. júl 2008

elise • 1d • Dnes o 22:46
http://www.ikea.com/ms/sk_SK/recall/recall4.html

ikea upozornuje na nebezpečný spací vak.

my doma ten spací vak máme ale nevidím na nom žiadne poškodenia ani náznak poškodenia ale sťahujú to z predaja 😉 tak to pôjdeme asi vrátiť. týmto chcem dať do pozornosti nebezpečný výrobok z ikei 😉

elise • 1d • Dnes o 23:14
myslíte že mi ju zoberú bez bločka? ten sme už dávno zahodili, nekupovali sme nič také čo by stálo za to ten bločik odložiť 😒

jaduska • 2d • Dnes o 23:16
ak ti to nezoberú v predajni, tak ti to musí zobrať dovozca. Ten by mal byť uvedený na výrobky, ale väčšinou je uvedený na visačke, ktorú každý vyhodí... ☹

elise • 1d • Dnes o 23:32
jaduska ve práveže aj to skončilo v koši ale skúsim aspon si spravíme vílet do ikei aspon sa zásobime pre dovolenkou

trpezliva
29. júl 2008

Ahojte,chcela som ist tento tyzden akurat kupit taku lampu s motivom krtka, este stastie, ze som kukala rano Markizu a tam ukazovali nebezpecne hracky a vyrobky pre deti..medzi nimi aj tu lampu. Tak som klikla na link, teraz je toho strasne vela...tak si pozrite aj vy, ci nahodou nemate doma nebezpecny vyrobok: http://www.soi.sk/index.php?section=1&cat=1&page=1

jankahanka
29. sep 2010

Ahojte, ja som vcera nasla toto - ide o detske hrnceky z Kika.
http://ekonomika.sme.sk/c/5567621/detske-hrncek...

denisa121
28. sep 2012

@nadhera presne také sme mali doma dva, vyhodili sme ich. teraz používam termohrnček porcelánový a má zároveň super výzor 😀. Prikladám foto

meryka
25. nov 2012

Ja som toho názoru, že keby sme všetko odkladali a vracali späť do obchodov, na čo sa napíše že je to škodlivé,tak už by doma nikto nič nemal. Ja sa o takéto hovadiny ani nestarám, lebo pravda je taká, že voľakedy sme pili vodu z hadice na dvore, jedli sme čerešne od vedľa hlavnej cesty, odreli sme si koleno a len sme nad tým mávli rukou, hrali sme sa na staveniskách a nič sa nám nestalo !!!!! Sme tu, živý a zdravý !!! Netreba to všetko brať až tak tragicky.....veď predsa v dnešnej dobe, už všetko škodí zdraviu...