Práca v občianskom združení

monkabohdalova
10. jan 2018

Ahojte, robím už takmer 5 rokov dobrovoľníčku v občianskom združení (utulok pre psy). Začala som tam chodiť ešte počas strednej školy, a vtedy som si uvedomila, že by som túto prácu chcela robiť naplno a nie len ako svoje hobby. Momentálne som evidovaná iba na úrade práce, podstúpila som náročnú operáciu, a odvtedy mám zdravotné problémy, tým pádom je pre mňa aj dosť ťažké sa normálne zamestnať. Preto by som bola rada, keby sa dá nejako vybaviť tá práca v útulku, keď som tam už zvyknutá a aj pobyt na vzduchu mi prospieva. Nevie mi niekto poradiť ako by sa to dalo vybaviť? Keďže to je oz a neziskovka, tak sa asi nedá na normálnu pracovnú zmluvu.
Ďakujem za vaše odpovede🙂

novana
10. jan 2018

Prečo sa neopýtaš priamo v útulku, v ktorom už 5 rokov robíš? 😲

lillystranska
10. jan 2018

Požiadaj nech Ti vybavia dobrovolnicku službu síce je to len na pol roka ale dostanem cca 200€ na ruku alebo ich požiadať o aktivačné práce tie su na pol roka ale po pol roku sa môžu zas predlžiť. Neviem odkia si ale v Novom meste hľadaju opatrovatela pre psíkov v utulku na polovičný uvezok ale je to praca len na víkend

monkabohdalova
autor
10. jan 2018

@novana z utulkom sme sa snažili už riešiť tieto veci cez úrad práce, ale vôbec sme tam nepochodili, nie sú ochotní v niečom vyhovieť

monkabohdalova
autor
10. jan 2018

@lillystranska snažili sme sa už všeličo riešiť cez úrad práce, avšak u nás v PB vôbec nie sú ochotní... hneď človeka odbiju, že sa to nedá:/

lillystranska
11. jan 2018

Da sa to len im sa to nechce samozrejme ze radsej ta budu nahanat aby si si nasla robotu ako v utulku robit

lillystranska
11. jan 2018

Poved im ze chces dobrovolnu cinnost paragraf 52a a ze ak Ti nechcu vyhoviet das staznost nadriadenim netreba sa nechat odbit

monkabohdalova
autor
11. jan 2018

@lillystranska ďakujem za radu teda, skúsim to ešte takto

monkabohdalova
autor
24. jan 2018

@lillystranska tak som sa bola znova pýtať,.. povedali mi že dobrovoľníctvo sa týka ľudí , nie zvierat, aj to hľadala v tomto zákone ... takže už fakt neviem čo vyskúšať ... kvôli zdravotným problémom má nikde nezamestnaju, a byť nezamestnaná a nemať žiadny príspevok to je smrrrť 😶 a ten útulok bola moja posledná nádej ,..ach ho:/