Práčka a sušička 2v1 - máte niekto?

saska121212
28. dec 2019

Ahojte, máte niektorá práčku so sušičkou ? Ako dlho Vám suší prádlo?🙂

simsalabim
28. dec 2019

@saska121212 mam Bosch. Na susenie ma 3 programy - 2.20, 2.40 a 50min. Ale vies si aj sama navolit dlzku susenia

saska121212
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska121212
autor
28. dec 2019

@simsalabim mam Candy a suší 4 hodiny aj viac niekedy 🤔

simsalabim
28. dec 2019

@saska121212 mozno zalezi aj od toho, kolko pradla tam mas? Ale 4 hodiny je brutal.

macalau
28. dec 2019

ono záleží aj od toho na kolko ti odstredila práčka.

tmtm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska121212
autor
28. dec 2019

Dávam prať na hodinu a pol, 1400 otáčok, a suší iba na 2:50 najmenej, ale to sa ešte nestalo aby tak sušila. Stále 4 hodiny

laila22
28. dec 2019

@saska121212 myslím, že práčka so sušičkou je hlúposť. Nepočula som nič dobré na to od ludi co ju majú... Možno Ta tu presvedčia, ale ja by som to nechcela ani zadarmo. Kým sa mi prádlo perie, tak sušička suši.. Takýmto štýlom by som pradla a susila celý víkend. 4 hodiny sušenia je nonsens..

macalau
28. dec 2019

periem bavlnu otáčky 1400 a ked dám do sušičky na program bavlna do skrine tak vyskočí 3,50 ale suší menej .treba kuknúť návod.ja mam sušičku zvlášt.

korunka1
28. dec 2019

@saska121212 nemam sice 2v1, ale nepreplňaš ju? Možno chúďa nevladze.

saskia_98
28. dec 2019

Ja mam pracku so susickou ale nesusim v nej. Mam kupenu aj samostatnu sušičku. Spolu to vobec nepouzivam lebo je to blbost.

saska121212
autor
28. dec 2019

Nie, nepreplnam. Nemala som kde zmestiť sušičku tak som to riešila takto, inak sa nedalo. Dám tam max 4kg prádla,niekedy 5.

romanovic
28. dec 2019

Ja mám už druhú práčku do susickou zn. Electrolux. Prvá fungovala cca 10 rokov, druhú mám zatiaľ asi 5. Neviem si vynachváliť. Sme 4 členovia, mačka, škrečky, 1 dieťa má tréningy každý deň, čiže práčka ide takmer denno-denne. Až raz táto dožije, určite si kúpim ďalšiu. Dĺžka sušenia závisí od toho, čo sušíš a či to sušíš "do skrine", alebo ešte necháš voľne dosušit. Moja je tuším na 7 kg prádla (neviem to iste, ale má fakt veľký bubon) a napr. froté uteráky suším tak 3,5 hodiny. Ale to je najdlhší program tzv. "do skrine".

benit
29. dec 2019

Ja mam len susicku a do skrine susi 1, 15 a vsetko suchucke. Neviem si predstavit 4hodky. Kym sa susi, dalsia sa perie. U nas sa perie stale, to by som asi vkuse mala plny kos.

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
29. dec 2019

@saska121212 ale ak máš 2v1, susit by si mala iba 1/2 dávku pradla naraz z toho, čo operies.

simsalabim
29. dec 2019

@laila22 ja mam tu 2v1, kondenzacnu Bosch a som spokojna. Ked sa neda mat samostatny spotrebic, je to dobry kompromis. Ale je pravda, ze v nej nesusim vsetko. Postelne pradlo, uteraky ano. Normalne pradlo po oprani roztriedim a nieco vyvesim - toto by som robila ak pri samostatnej susicke. A mam vela jemneho pradla, co obsahuje vlnu, kasmir a hodvab - to by som do susicky nedala ani nahodou. Akonahle sa von otepli, s vynimkou uterakov (aj to nie vzdy) susicku uz nepouzivam. No ako som pisala zakladatelke, 4 hodiny susenia je nonsens.

simsalabim
29. dec 2019

@ela_79 to znie odstrasujuco, taka spotreba vody a pod. A ano, vyberala som ju na zaklade parametrov a som v podstate spokojna. Je to kompromis, ale da sa 😉

sindy70
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska121212
autor
29. dec 2019

@sindy70 mam 9/6, kupovali sme ju nedávno, ale dávam fakt malo veci a susi to dlho. Aj ta spotreba vody ma zarazila. Nebude to tým že dávam veľa, fakt nie, dávala som preč polovicu veci a aj tak-2:30h

ela_79
29. dec 2019

@simsalabim júj a nemyslím že tá tvoja je veľký kompromis, podľa mna je plnohodnotná. Oproti dvom je len jedna zanedbateľná nevýhoda ze nemozes naraz prať a sušiť. Ostatné je vpoho. Mám overené lebo tu tvoju boshku máme v rodine. Ja mám tiež bosh ale dva ks vo veži a spokojnosť celé tie roky čo nám slúžia.

sindy70
29. dec 2019

@saska121212 skús dat 6kg prat a nechaj aj sušit, možno má malo na sušenie

simsalabim
29. dec 2019

@ela_79 kompromis v tom zmysle, ze vysusi iba 4kg, teda polovicu naplne prania (vysusi aj viac, ale nechcem ju pretazovat). Bezne mi to nevadi, lebo pradlo triedim a vela veci susit nedavam (napr teraz som prala tmave veci, na susiak som dala rifle, oblubenu mikinu dcery s krasnou aplikaciou a par peknych triciek. Susit som nechala teplaky, nejake obycajne mikiny a tricka na doma). Ale napr ked periem postelne pradlo z manzelskej postele, dala by som ho vysusit cele, ale musim vybrat plachtu a par obliecok na vankuse (mame ich 6) a zvysok dam susit. Vysusila by to cele, mam to odskusane, ale je to potom hrozne zhuzvane. Detom ked periem, tak nic nevyberam, z jednej postele v pohode zvlada a nekrci. To iste s uterakmi a osuskami - zopar ich vacsinou vyberiem a dam susit na susiaku. Ale celkove je u mna susenie v susicke len sezonna zalezitost, aby mi pradlo netuchlo a nevyrabala sa zbytocna vlhkost v dome, jar-leto-jesen susim vonku. Povazujem to za ekologickejsie a setrnejsie k latkam.

tina5959
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela_79
29. dec 2019

@simsalabim jaj 😊 až teraz mi napadlo ze postelne v zime tiež celé prehadzujem z práčky do sušičky. Ostatné keď periem tak zhruba polovicu susim v susicke a aj to nie vždy. Čiže nám by teraz aj tá tvoja naozaj postačovala ako plnohodnotná.

martinkachrustikova
29. dec 2019

My mame 2v1 od AEG a je podla mna uzasna, nemam jej co vytknut 🙂 problem by som u @saska121212 hladala skor v naplni pracky... nemyslim len vahovo, ale ci nemiesas uteraky, osusky s trickami, detskymi vecami atd. Hrubsie veci sa samozrejme susia dlhsie (mam vacsi bubon ako ty, tak ti len pre predstavu napisem ks - mne napr.cca18uterakov+3osusky susi na slniecku "extra suche" max.2,45hod), ale napr.utierky +-20ks mam suche do hodiny. Skus prat/susit osobitne uteraky, osobitne tricka+ponozky+spodne pradlo, osobitne mikiny+teplaky a pod.a uvidis, ze cas susenia by sa Ti mal lisit

laurinkam
28. jan 2020

@romanovic ahoj, prosim ta ma tvoja pracka filter na necistoty po suseni? Dakujem