Pracujete niekto len v programe Gimp?

lusinda2000
17. apr 2009

Milé mamičky, touto cestou a teda aj témou Vás chcem poprosiť o rady ohľadne práce v programe GIMP. je tu už podobná téma,ale väčšinou tam nepracujete s gimpom. budem rada,ak moja téma uspeje. fakt by som potrebovala poradiť. robíte niektorá len v gimpe?

nobody
31. júl 2009

no pokud je to focený už s divně vyváženou bílou přímo při zmáčknutí spouště, tak se to dá maličko upravit..takže spíš je to dobrý do koše

lusinda2000
autor
28. aug 2009

ahojte,obraciam sa na vás opäť s prosbou. niekde som čítala o veľkosti fotiek. teda urobila som si v gimpe pár obrázkov na kalendár,ale bojím sa,že keď to vytlačím,jeden bude veľký,druhý malý. ako ich mám všetky upraviť do správnej veľkosti?aká je správna veľkosť?mňe by stačila veľkosť taká ako je veľká písanka,alebo aspoň polka z toho. poradíte na akú veľkosť to zmenšiť?zmenšuje sa to v gimpe?na koľko pixelov alebo ako to urobím,aby boli aspoň rovnako veľké?
ďakujem.

lusinda2000
autor
31. aug 2009

kto mi poradí s veľkosťou tých upravených fotiek do kalendára????
ĎAKUJEM🙂

lemge
31. aug 2009

A4 2480/3508 bodov
A5 2480/1736 bodov

13/18cm fotka 2126/1536 bodov
10/15cm fotka 1205/1795 bodov

ked ides robit obrazok,hned ako prve si sprav pozadie velkosti akej ho chces-cez rozmery vrstvy.potom si uprav platno(tu sedu sachovnicu)-to cez obrazok-velkost platna-tam zadas taky isty rozmer ako pozadie.potom si pekne prekry tu sachvnicu pozadim aby si ich mala na sebe.a uz mozes nakladat vrstvy a tvorit 😉

ja ked si davam robit fotky a zadam tieto rozmery,pekne mi ich vytlacia a nemam z nich nic odrezane.

ten kalendar co robis-obrazok ma aku velkost-kolko bodov?v akom to mas formate ulozene tie obrazky do kalendara?

lusinda2000
autor
31. aug 2009

teda o bodoch počujem niečo prvý krát,ja v tom pracujem len chvíľu,nie každý deň,zhruba raz do mesiaca si urobím dve fotky...mám to uložené vo formáte jpeg.

tie body-to sú pixely?

nobody
31. aug 2009

lusindo, ty body jsou pixely .... a záleží na DPI (bodů na palec) zhlediska těch formátů - ale většinou je to 300DPI
ale lemge to bude vědět, já to nikdy neřeším - zhlediska teda tlače 🙂

kdybys neměla co dělat

http://www.photodom.com/photographer/Kaja

nobody
31. aug 2009

lemge ..ještě k tomu zmenšování fotek ...
co já používám, tak je T602 photo (kdysi jsem to dostal k pc) ..ale to je tak jediný využití toho programu

a nejrychlejší zmenšování je v Malování 😀 .. Obrázek/ Roztáhnout či zkosit ... ale jenom jsou tam procenta, ale hodně lidí to používá na zmenšování

jarinosk
31. aug 2009

lusinda:

Univerzálny vzorec pre výpočet max. veľkosti jednej strany fotografie vzhľadom na jej rozlíšenie a požiadavky na kvalitu tlače:

dĺžka strany vytlačenej fotografie v cm =(dĺžka strany fotografie v bodoch / DPI výstupného zariadenia) * 2,54

z toho si odvodis aj opacny vzorec (ked chces vyratat rozlisenie v bodoch ked vies aku velku foto v cm budes tlacit)

viac tu:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-sk...

lemge
31. aug 2009

lusinda,skus si otvori ten jpg obrazok,ktoremu chces zmenit velkost.das vrstva-rozmery vrstvy-tam sa ti ukaze sirka a vyska vrstvy v tych bodoch.vedla tychto udajov mas este jeden obdlznicek kde je napisane --bodov--(resp.percent,palcov,mm)ja pouzivam len body,a ked chcem vediet velkost obrazka v milimetroch,kliknem na mm.
ked toto zvladnes,co nepochybujem 🙂 ,napis tie rozmery v bodoch,pokusim sa poradit ako by som to spravila ja.
--inac ja som tiez len amater,ucim sa od noveho roka 😅

lemge
31. aug 2009

jarinosk,to 2,54 je co?

inac ten ´´navod ´´co som odpisala lusinde,je v podstate to iste,co si napisal ty???dobre som to pochopila,alebo sa mylim?ty do toho asi vidis lepsie... 😉

jarinosk
31. aug 2009

2.54cm = 1 palec

jarinosk
31. aug 2009

lemge
zo vzorca vyssie si odvodim opacny vzorec:
velkost v cm krat hlbka DPI (davam 300) delene 2.54 = velkost v pixeloch

pre foto 13x18 potom:
13x300/2.54 = 1535,433070866
18x300/2.54 = 2125,984251969

cize pre foto 13x18 cm zadam rozlisenie v pixeloch 1536x2126
a to koresponduje stym co si pisala vyssie

nobody
1. sep 2009

pro kvalitní tisk na 1 cm fotky asi 120 pixelů 🙂
ale stejně vám to nějaká banka nebo kam to dáváte eventuelně zinterpoluje na tu požadovanou velikost a o úpravě ostrosti (myšleno žádné) při výstupu na tisk ani nemluvím

lemge
23. jan 2010

prosim poradte mi:mam rozpracovany obrazok otvoreny v xcf formate.chcem si jednu vrstvu stadialto ulozit inam.
dala som subor-novy-ok-otvorilo sa mi biele okno(nepomenovany),hacik je v tom,ze sa zmenil aj panel vrstiev,(ukazuje sa mi tam panel vrstiev tohto nepomenovaneho bieleho obrazka)cize neviem ako mam tu vrstvu pretiahnut do tohto nepomenovaneho 😕
uz som to tymto sposobom ukladala viac krat,nebol problem.,vzdy som tam mala ten panel povodneho rozpracovaneho obrazka,pretiahla,ulozila a bolo......dakujem za rady 😉

lemge
23. jan 2010

tak uz som na to prisla.stacilo sa prepnut do tej spravnej vrstvy. 🙂

susanna333
10. mar 2010

Ahojte,prosím Vás vie mi niekto poradiť ohľadom Gimpu?Skúšala som rôzne postupy,ale márne.Keď si ho otvorím,mám tam len pomocnú tabuľku nástroje,ale chýba mi tam tá s vrstvami - kde má byť to očko.Nedá sa mi bez toho robiť pár vecí.Ako tam túto tabuľku dostanem?Ďakujem.

adal
10. mar 2010
dali4
13. mar 2010

Ahojte 🙂 , chcela bysom sa opýtat... potrebujem upravit fotku tak, aby vyzerala ako namalovaná uhlíkom. Dá sa to v tomto programe? Alebo dá sa to vobec?

n_a_t_a_u_ka
18. aug 2010

cawte ... ja som si stiahla GIMP 2.6 a neviem co som spravila ale jedno okno s nastrojami mi zmizlo a neviem to vratit sppet prosim vas nevedel by mi niekto poradit dakujem .. :((

n_a_t_a_u_ka
18. aug 2010

prosim vas .. ako sa da na GIMPU zmenit jazyk??

n_a_t_a_u_ka
18. aug 2010

pls ma tu niekto skype aby mi ukazal ako na GIMPE vrattit spet tie nastroje??

nikanika28
18. aug 2010

@n_a_t_a_u_ka chybaju ti vrstvy? klikni si na UPRAVIT --- NASTAVENIA --- SPRAVA OKIEN --- a tam treba dat OBNOVIT 😉

nikanika28
18. aug 2010

@dali4 Filtre --- umelecke---forokopia

n_a_t_a_u_ka
19. aug 2010

cawte prosim vas akio sa da spravit ze uberiem tu k s brucha a dam tam napriklad svali??

nikanika28
19. aug 2010

@n_a_t_a_u_ka spravit sa to asi da...len je to zlozite, asi treba navrstvit fotku...ale neviem to takto vysvetlit, musela by som vyskusat..len na to niet momentalne casu sa pohrat 😝

lubinka26
1. feb 2012

ahojte, potrebujem poradit. snazim sa urobit pre malu pozvanku na prve narodeniny. mam stiahnutu jednu pozvanku a chcela by som tam vymenit fotku za moju malu. podarilo sa mi podla baby-cafe.cz vystrihnut povodnu foto, potom som vystrihla moju malu a prilepila na pozvanku, ale mala je tam tak blbo vsadena. potrebujem, aby splyvala s okolim alebo ako to nazvat. aby mala klobucik na hlave a nie ona na nom.... dakujem

mirka414
7. feb 2012

@lubinka26 ak som spravne pochopila na bocnom paneli musis len prekliknut na vrstvu fotky a vymenit ju za dcerkuskratka prva musi byt vrstva dievcatko a potom klobucik.

lemge
27. apr 2012

ahojte.vie mi niekto poradit?na paneli nastrojov mam gumu,a ta najvacsia machulka ktorou mozem gumovat,je mi mala.aj ked ju zvascim v tom policku"scale"-na 10co je teda najviac,aj tak je mala....potrebujem proste velku tu machulu...
ako si navolim do panela nastrojov vacsiu "machulu"?

dakujem za radu

lemge
4. máj 2012

ahojte.vie mi niekto poradit?na paneli nastrojov mam gumu,a ta najvacsia machulka ktorou mozem gumovat,je mi mala.aj ked ju zvascim v tom policku"scale"-na 10co je teda najviac,aj tak je mala....potrebujem proste velku tu machulu...
ako si navolim do panela nastrojov vacsiu "machulu"?