Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Praktické skúsenosti a rady ohľadom tmavého nábytku

modrenoznice
5. nov 2014

Ahojte skusene maminy, zariadujeme si bytik, a chcela by som v kuchyni aj v ibyvacke pouzit tmavy nabytok (wenge, orech...). Chcem Vas poprosit o postrehy a skusenosti, ci je tmavy nabytok prakticky alebo ake farby radsej odporucate 🙂 dakujeeem

svetluska82
5. nov 2014

@modrenoznice pokial chces denne utierat prach tak daj si tmavy....my mame tmavu obyvacku a po par hodinach uz vidno opat prach

modrenoznice
autor
5. nov 2014

No a prave tohoto som sa obavala 😀

modrenoznice
autor
5. nov 2014

Na svetke sa vsak zeny stazuju ze sa to spini a packa, s akym dekorom mare dobru skusenost?

dominika1988
5. nov 2014

@modrenoznice mam tmavu linku a trieskam si hlavu, je tam vidiet vsetko, vsetkoooo 😠 v obyvacke mam nabytok biely a nie je vidiet nic...odteraz uz len biely nabytok, aj keby to malo posobit ako v nemocnici 😀

lubmar
5. nov 2014

Aj my mame tmavy nabytok v obyvacke, a uz nikdyyyy viac ☹ ☹ ☹ Prach mozes utierat 2x za den ☹ ☹ Chcela som zmenu oproti inym izbam, kde mam svetly, ale som si len usila na seba budu...to sa neda porovnat..cista otrocina...fakt, neprehanam ☹

katarinamarkova
5. nov 2014

@modrenoznice tmave skrinky mam v kupelni- vidno tam kazde zrnko prachu vsetky detske capky.....utieram podstatne castejsie ako vsetko ostatne doma 🙂

stefka33
5. nov 2014

Ja mám wenge kuchyňu. To nejde ani umyť ani nič. Ani diava, pronto ani umyť jarovou vodou, nič nepomáha. Vyzerá to otrasne. Všade stekance, fľaky, otlačky prstov. Toľké prachy som do toho vrazila, aby to teraz vyzeralo úplne na ho..o. 😢

sisaka
6. nov 2014

@modrenoznice ja mam tmavy nabytok uplne vsade, okrem synovej izby, ten ma svetlu borovicu z Ikea, na znicenie staci, ked bude starsi vymenime za nieco, co bude viac v style domu, ktory je ladeni skor rustikalne. Na masivne drevo, pouzivam specialny pripravok obsahujuci olej, povrch ale neostava mastny. Na ostatny nabytok vlhka utierka, kuchyna tam na mastne stopy pouzivam pripravok na riad, inak staci tiez pretriet vlhkou utierkou, mala som aj nieco specialne ale nevidela som rozdiel.
My s muzom svetly nabytok absolutne nie, kedze nemame radi moderny styl, uprednostnujeme skor teplo, makko a utulne posobiace priestory.

zdena12345
6. nov 2014

v spalni mame a prach by som mohla utierat stale, ja osobne ani bielu nemusim, ale kopa kopa kopa odtienov medzi tym. rozne drevene vzory- tam sa prach aj capkance zamaskuju🙂

caspino
6. nov 2014

ja mam wenge vsetko upratujem raz za týžden velmi dokladne prach utieram na mokro, a cez týden parkrat pretrem 3x takym tym ...(na paličke take ako pierka) kde mi to vadi najviac, som velky pedant ale som spokojna s wenge volbou🙂 je pravda co je pisane vyssie ze po utreti hned vidno ale na svetlom je to to iste len nevidno 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli