Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

frisbee
27. júl 2009

janus.mockrát děkuji,ani nevadí,že nejsi pepp 😀

Já už jsem z toho tak vystresovaná,tak hlídám u nás každé zakašlání..mladá říkala ,že potkává v metru lidi v rouškách...le člověk ani nemusí vědět,jak se ta potvora do něj dostane..... 😝

peppapig
27. júl 2009

frisbee, ja i M jsme zacaly v noci kaslat, skrabani v krku nasledovalo, rano zvysena teplota (M horecka pres 38'C) a hrozna bolest hlavy u me i u M (me presla do dne, M pri uzivani leku), jeste mela trosku snoplik.

U me tyhle vsechny prinazky zacaly slabnout behem dopoledne, jne ten kasel zustal a hrozne spatne se mi dychalo (mam ruzne alergie), takze se chripka ukazala na slabinach organismu.

Ted jsem akorat vzala posledni tamiflu. je mi tak vselijak, ale asi z toho vecneho posedavani doma a nicnedelani. M je stale napuchla, vsimam si, ze ta alergicka reakce se vytvorila v sobotu 've stredu telicka' (bricho, zadecek), pak se zacala rozlezat na koncetiny, vcera to zacalo mizet tam, kde to zacalo a otekl ji krcek i oblicej. Dneska jsem si zase vsimla, ze ma cervene nove mapy od zapesti k prstikum a od lytek dolu, na zadech to mizi, oblicej ma svetlejsi ale stale napuchly. Na nic nenarika, tak premyslim, zda mam volat dr ci ne.

peppapig
27. júl 2009

Pokud by nekdo mel zkusenost s detatkem a jakoukoliv alergickou reakci nad 1 a pul, napiste, jak to probihalo. Myslim spis reakci na kuzi, nez oslabene dychani apod.

Diky, M nidy alegrii na nic nemela (max na mandarinky, kdyz je mela pred dovrsenim roka, ale to mela jen bolacek ci dva v pusine), tak jsem z toho vseho nejak paf.

frisbee
27. júl 2009

pappa...děkuji za informace....přiznám se ,že hromadu nemocí přecházím...když píšeš,že příznaky ti běhěm dopoledne slábly,já jsem magor a myslela bych si,že už je to v pohodě...ale teď,že máme doma dceru a že bydlí tam,kde ta nákaza je,tak mi zatrnulo ☹ .Budu nás hlídat,děkuji.

peppapig
27. júl 2009

nemas zac frisbee.

Ja jsem ted nakonec volala dr a v 11.45 mam prijit s malou. Uz vypada jak kolblizek v tvari ☹

frisbee
27. júl 2009

tak držím palce,doufám,že vše bude OK.opatrujte se 🙂

anddy
27. júl 2009

Janus v Manchesteru uz je toho hodne......8 prodavacu v Primarku ☹ a asi znas ty davy lidi tam, takze se to roznasi rychle ☹

j.a.n.u.s.
27. júl 2009

anddy...tak to si spocitam...7dni inkubacka(bez priznaku), kolik lidi projde kasou....hmmm, pekna castka!

pepp...drzim palce, napis co rikala...je dobre, ze si mala nenarika aspon...

peppapig
27. júl 2009

janus, uz jsme zpet, M malem zbombardovala celou cekarnu, malem jsem ji dala na zadek, hruuuuza dneska. Jinak uz skoro vubec neni opuchla a skvrny mizi. Dr rikal, ze alergie se vytrati u deti do tydne (ten vcera mi rekl, ze do 48 hodin). V cekarne byla jedna babulka a za 15 minut proslo asi 5 lidi z toho 3 staff. zadne navaly telefonatu jsem nezaregistrovala, na recepci cinkl telefon asi 3x, zadne rousky, zadny spech, usmevy na tvarich....ale jsou hrooooooooozne pretizeni. Des a hruza, zlati cz doktori 🙂

Doufam, ze se nam ta chripajznice ted bude vyhybat obloukem 😠

j.a.n.u.s.
27. júl 2009

pepp-tak happyend! to je dobre! jesteze se ta reakce nezhorsovala.... 😉

tasnim
27. júl 2009

dakujem peppapig... napodobbbne...a ako to vyzera u vas? lepsie? dufam, ze ano..
a v akom meste ste?

peppapig
27. júl 2009

tasnim, uz jsme snad ok, aspon se tak ja citim a M uz vypada lepe, jen z toho nicnedelani jsme tired 😉

Southampton, jeste jsem na MK nepotkala zadnou maminku, ktera by bydlela v South Hampshire, ze by jsi byla nekde kolem? 🙂

britney
27. júl 2009

ja trpivam na zanety ledvin, patrim do rizikove skupiny
Akorat jeden takovy zanet mam zrovna ted...
Ziji v Uk a vsechny kolegyne maji uz chripku..
Ja jsem doma uz tyden, chripku jsem jeste nedostala...

peppapig
27. júl 2009

britney, snad ani nedostanes, drzim pesti

j.a.n.u.s.
27. júl 2009

britney, drz se!

tasnim
27. júl 2009

😖
e-e peppa ja som v Manchestri..
britney tak drzim palce ju ani nedostanes 🙂

peppapig
27. júl 2009

tak zas nic, jen London, Birmingham a Man.... Ach jo, my jsme tu opustene dobre duse na jihu a krasne se nam tu dneska strida dest se slunickem 😀 mala si to komentuje pro sebe 'Hmm sunny day', 'Oh no, rainy day' a furt dokola co 30 minut jinak

tasnim
27. júl 2009

hehe zlata mala ;)
my tiez tu mame striedavo..teda o nicom...

j.a.n.u.s.
27. júl 2009

Holky, drzte se tematu-bo vam to smazou 😀

peppapig
27. júl 2009

Ano ano, to ja jen pisu, jak je mala uz vesela, to je kladny symptom 'nechripky' 😉

ivako
27. júl 2009

neviete nahodou,v ktorých madarských mestach sa prasacia chripka objavila?vdaka

j.a.n.u.s.
27. júl 2009

ivako, nemam zdani....

j.a.n.u.s.
27. júl 2009

Rikali ve zpravach, ze jsou lide nakazeni Sw.Fl.v CR bez komplikaci....jak dlouho? Vetsina statu hlasi prvni mrtve....u nich se to tam objevilo v dobe, kdy jsme o tom moc nemeli paru...kdy nas media informovaly o tom, ze nekde tamhle v jinych statech jsou prvni pripady nakazenych...

Takze uz nemusi mit "postizeny" teploty....je to jen jeden z priznaku.

peppapig
27. júl 2009

ivako, taky netusim

janus, ja myslim, ze u deti pod 5let se SF projevi vzdy horeckou, ale u dospelych opravdu nemusi

petot
27. júl 2009

kiva23: Že bol zdravý a nebral lieky ešte neznamená, že nebol zaočkovaný. Lekári to totiž vôbec nesledujú a nedávajú do súvislosti, že po vakcíne človek zrazu ťahá chorobu za chorobou, lebo má rozhasenú imunitu. Lebo ináč je veľmi nepravdepodobné, aby mladý a zdravý človek len tak, zrazu, zomrel na banálny vírus. Vždy je niečo za tým, len sa to nesleduje. Zistili infekciu, tak majú príčinu smrti jasnú. Keď niekto dostane zápal pľúc ako následok skorbutu, tiež sa sleduje iba ten zápal pľúc a jeho príčina ostáva neodhaleným tajomstvom.

peppapig
27. júl 2009

petot, je fakt, ze o tom uz se nepise 😒 Muzu se jen zeptat, ty se vyznas v medicine....

dididi30
28. júl 2009

no citam,ze aj ked som zaockovana, mozem so sebou ,,tahat,,vselijake choroby, no logicke, vlastne sa to vo mne dusi 🙄

hm takze nemusi byt ani teplota? no super, ja som soplava uz vyse tyzdna(syn tiez) bolieva ma hlava, inak v poho...ale ma aj seklo v krizoch, ale to je asi o inom 😒
myslite,ze tu chripku mozem mat?? ale som optimista, snad je to len nadcha, mne sa lieci stale tak dlho.....

a este mam aj astmu, hm takze som rizikova, no parada 😒 😖

j.a.n.u.s.
28. júl 2009

didi, zkus zavolat na linku tam u vas, nebo GP...a normalne se poptat.... 😉

j.a.n.u.s.
28. júl 2009

Postupná skandální odhalení: Britský vládní poradce pro chřipkové epidemie (i pro nemoc šílených krav) na výplatní listině farmaceutické firmy s ročním platem 116.000 liber

aneb proc se nenechat ockovat proti Sw.Fl.:

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9290