Prasacia chrípka

loginka
29. apr 2009

Radsej by sa to malo volat mexicka - ten gramaticky tvar mi vadi 😠
Akurat zajtra letim do Ameriky - sice na Kubu, tam to zatial nehlasia
Este ze sme si nevybrali Mexiko...

veronika13
30. apr 2009

tiež sa skôr prikláňam k teorii biolog. zbraní ☹

ukana
30. apr 2009

mna rozculuju bulvarni novinari, ktori siria paniku, v USA zomrelo 2rocne dieta, daju tam fotku krasneho zdraveho chlapceka, ale dieta ktore zomrelo, mohlo byt chore na srdce, alebo malo nejaku inu chorobu a v spojitosti s chripkou umrelo, to sa bezne stava, ale ked vidite tu fotku zdraveho dietata, ktore zrazu zomrelo na prasaciu chripku, tak sa zlaknete 😠 😖

ja teda skor verim virologovi, ako bulvarnemu novinarovi, ktori v snahe predat "noviny" napise aj uplnu volovinu 😠 😠 😠 😠

titkovamiriam
30. apr 2009

ako biologicku zbran by pouzili ine a nie chripku 😲

jarka007
30. apr 2009

veronika13, ked som si pred nedavnom precitala clanok, neviem, ci je to ten povodny, ale take nieco tam pisali:
http://orgo-net.blogspot.com/2009/04/rakousko-z...
tak som si pomyslela, ze tada uz len mimozemstania nam tu chybaju 😀 , brala som to s rezervou. No a o par dni na to pocujem, ze vraj "prasacia chripka", pandemia, plno mrvych, neznamy povod... 😲 . No tak teraz cakam tych mimozenstanov 😀 .

bika10
30. apr 2009

Ja som tiež človek, ktorý ľahko podľahne panike. Ale myslím si a dúfam, že je to naozaj len veľká bublina 😠 Tak ako už veľa cestujeme, tak je svet až preinformovaný a chtivý senzácií...Na bežnú chrípku ozaj zomiera ročne množstvo ľudí, to čo je teraz v Mexiku je oproti tomu zanedbateľné. Ten virológ písal, že momentálne NIKTO presne nevie, aký je ten vírus silný a aké má vlastnosti a zmutovať k lepšej alebo aj horšej forme môže kedykoľvek.

Myslím si, že svet je už ozaj lepšie pripravený na zastavenie šírenia vírusov, ale nevie zastaviť šírenie poplašných správ 😒

veronika13
30. apr 2009

titko, však pre začiatok stačí aj to...

vroni
30. apr 2009

Miriam, preco? Predsa nehladaju zbran hromadneho nicenia.... Chripka je fajn, kazdy si ju vie predstavit, aj pandemiu z nej (spanielska chripka bud pozdravena), vakcinaciu proti chripke pozname tiez... No uznaj, tak krasne pripraveny piesocek na hranie.... To nemaju vyuzit?! Skoda kazdeho eura (menu mozno obmienat), ktore strcis inde nez do vrecka zainteresovanych....

titkovamiriam
30. apr 2009

tak vlastne aj hej -ludia do seba nasukaju vseliake tabletky a potom ked rozfukaju prave kiahne,ebolu a pod.lahneme popolom ☹
inak ako vidim aj na inych forach z tej chripky zacina byt panika a bulvar sa pekne nabaluje.

bika10
30. apr 2009

Inak, nie že by sa mi zdali tie úmrtia v Mexiku zanedbateľné, je mi tých ľudí ľúto, len aj doteraz množstvo ľudí umieralo na chrípku a takto sa to v médiách neriešilo

titkovamiriam
30. apr 2009

http://biologicka-zbran.navajo.cz/

ak chce este niekto nieco nacitat

mywiel
30. apr 2009

POZOR!!!! ZLO SE SNAŽÍ OVLÁVNOUT PLANETU ZEMI!!!!
Určitě jste již zaslechli o novém mutagenu chřipky, o viru A/H1N1
alias Prasečí chřipce. Médii se šíří obrovská vlna strachu, která narušuje
snahy Dobra na této planetě. Je to obrovská vlna tsunami plná strachu, obav, čímž jsou podporovány mocnosti zla. Nedopusťte aby zlo na této planetě znovu převládlo. Již jsme se skrze miliony světelných služebníků dostali velmi daleko. Zlo se snaží znovunastolit svou vládu, a zmobilizovat své síly. To se nemůže stát a ani nestane!!! Pokud nám pomůžeš!!!
Prosíme, abys Ty, Služebník(ce) Světla a Dobra, pomohl odstraňovat
strach. Kdykoliv, kdy si vzpomeneš, odstraň ze své mysli všechny obavy a strach, a vyšli prosbu aby vše bylo v pořádku a svět se očistil. Můžeš přidat vlastní modlitbu, pokud jsi věřící. Stačí skutečně málo. Vysílej pozitivní myšlenky,
energii a soucit do míst, kde virus řádí a k lidem, aby se uzdravili a zbavili se svého strachu!!! Máme na Tebe ještě jednu prosbu, každý služebník(ce) Světla zná jen
několik dalších "Světlušek", proto rozešli tento mail těm, co znáš ty, a oni
je pošlou dalším. Tak se zmobilizují síly Dobra a vše tak je v pořádku.
Můžeš tuto zprávu přeložit do jazyka, který znáš, či opravit
případné chyby v již existujícím textu či překladu.

Jsme Ti vděční za každou Tvou pomoc, Služebníku(ce) Světla.
Co uděláte s touto informací, záleží na Vás.

kotenko
30. apr 2009

mywiel, jeeeej, spam... retazec.....

vroni
30. apr 2009

Jarkaaaaaaaaaaaaaaaa, aha, mimozemstania!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

mywiel
30. apr 2009

😀 😉

marse
30. apr 2009

myslim si ze podliehat panike mi velmi nepomoze, za prve to nijako neovplivnim, a za druhe ked to ma prist tak to pride aj tak,.. a co ziskam ked budem sirit len obavy a sediet na gauci pred tv s ovladacom v ruke a sledovat Ta3 ? nic len vredy na zadku a neporiadok v domacnosti 😀 😀

ked raz rano vstanem a budem mat chvostik a rypacik potom je zle 😀 😀

anavila
30. apr 2009

no teda. baby ja sa bojim...
ale ked tak na druhej strane, neviem ci to bolo minuly rok alebo dva roky dozadu, co sa nieco podobne sirilo o vtacej chripke...tiez pandemia, a neviem co este..a nejak to utichlo,...utesujem sa ze aj toto utichne.... budeme sa modlit

prasiatko30
30. apr 2009

marse - a bude ta nahanat masiar to uz bude fakt kriticke 😀 😀

na to je najlepsi slogan - nech sa siri panika!!! a panika sa siri a siri 😀

sakura77
30. apr 2009

si piste ze sa siri,tabletky sa predavaju na mraky vraj,dneska som bola v lekarni a mali uz len jedno balenie

prasiatko30
30. apr 2009

a ake tabletky sakura77?

ivako
30. apr 2009

a tie tablety -antivirotika,su bez receptu 😕

sakura77
30. apr 2009

su to antivirotika "tamiflu"-zmiernuju a zaberaju aj na toto,stoja okolo 33 eur,daju sa kupit volne-a na slovensku je okolo 700 000 davok-teda ratam ze k dnesnemu dnu podstatne menej uz

marse
30. apr 2009

moj muz robi v lekarni a hovori ze ludia si to kupuju len ti co cestuju prec mimo SR.

prasiatko30
30. apr 2009

tiez sa divim - lebo v spanielsku sa za prve mali predavat len na lekarsky predpis a teraz posledne vysiel prikaz z ministerstva zdravotnictva ze sa vobec nemozu vydavat v lekarni budu sa podavat len ludom ktori su hospitalizovani a riadne diagnostikovani

sakura77
30. apr 2009

no,vidis,tak marse bude vediet co to je,u nas vraj aj kupuju uz pre istotu do zasoby,aj my sa chystame za nejaky mesiac dva cestovat,tak radsej to budem doma mat,aj ked je to mozno prehnane a nebude treba-dufam teda ze nie

prasiatko30
30. apr 2009

este stastie ze to riesia tito spanieli takto lebo ked ti antivirales bude naozaj treba a ti co ich budu naozaj potrebovat sa mi vidi ze nebudu mat sancu ich dostat - panika je panika

sakura77
30. apr 2009

no,asi preto to tak riesia,ze ich je malo,ja ale dufam ze je to len velky humbuk jak aj vzdy a ze to prejde ani sa nenazdame

mywiel
30. apr 2009

Farmaceutické firmy dobre zarobia zas 😠 jasné ze je to humkuk, to vo Svajciarsku je ich dostatok aj pri iné staty, urcite pomozu ak by bola treba a hlavne za peniaze. Takze klud a chladnu hlavu. 😉

prasiatko30
30. apr 2009

vsak prave preto by mali zabranit takemuto hromadnemu nakupovaniu ludi ktori sa zasobuju co ak - ani nemienia ist niekam mimo ani nie su v miestach najvacsieho ohrozenia - len proste maju paniku v tele a hura ideme kupovat lieky - kupte si radsej nahubky vyjdu vas lacnejsie a ak ich aj zacnete nosit tak aj ucinnejsie 🙄